• BIST 92.685
  • Altın 263,689
  • Dolar 6,9988
  • Euro 7,9740
  • Trabzon 24 °C

1 puan çok iyi

Sertaç HELLAÇ

Trabzonspor’un futbol adına aldığı eylemsizlik kararı hâlâ sürüyor.

Takım disiplini ve organizasyondan uzak, teknik taktikten bir haber olan, yetenekleri kısıtlı oyuncu grubu, Başakşehir karşısında da topa doğru ‘yürümek’ ve topla buluştuğunda yuvarlağı dürtmekten başka hiçbir şey yapamadı.

Demem o ki; maçın mutlak favorisi Başakşehir karşısında alınan 1 puan, çok iyi.

Oyuncu kadrosunda, Kaleci Esteban, Mustafa Yumlu ve Ramazan’ı ayrı tutuyorum. Özellikle Ramazan’ı… Yürekli çocuk. Kaybetmeye tahammülü yok. Bıraksan, mermiye kafa atar. Teknik direktör Hami Mandıralı, çürük elmaları parlatıp vitrinle satma derdine düşeceğine, Ramazan gibi birkaç yüreği daha takıma monte etse, geride hoş bir seda bırakacak.

Maalesef ki, ego ve popülizmin esir aldığı Trabzonspor’da, yapılan her hamlenin ayrı dehlizden geldiği ayrı bir gerçek.

Geçelim.

Trabzonspor yönetimi, kaleci Esteban dışındaki tüm yabancılarla yollarını ayırmalıdır. Devrim ışığı yakılıp; kendini ülkeden öte şehre ait hissetmeyen, antrenman yaptığı tesisleri banka olarak gören yabancı işgalinden kulüp kurtarılmalıdır.

Cavanda’lar, Bosingwa’lar, Marin’ler, Erkan’lar, Okay’lar ve adını sayamadığım sıradan futbolcu sürüsü, sadece kötü futbol oynamıyorlar, Trabzonsporlunun heyecanını çalarak da ağır suç işliyorlar.

O yüzden ki; Muharrem Usta yönetimi, sakın ola enkaz edebiyatı yapmasın; önlerinde ‘yöneticilik nasıl yapılmamalı’ konulu bir önceki döneme ait enfes bir deney var.

Transfer stratejisini de ‘nasıl yapılmaz’dan yola çıkarak doğruya çevirebilirler.

Yoksa… Yoksa mı?

Trabzonspor çok kritik eşikte; çok iyi yönetilmezse…

Batar.

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.