• BIST 102.715
 • Altın 223,931
 • Dolar 5,2843
 • Euro 5,9542
 • Trabzon 7 °C

ABİŞ HAKLI BEYLER!

ABİŞ HAKLI BEYLER!
11 milyon hacizden, isim hakkına her şeye açıklık getirdi

Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu iddiaları yanıtladı.

Muharrem Usta yönetiminin, Basketbol Kulübüne aktardığı 11 milyon TL için icra takibi başlatması ve isim ve logo haklarını geri çekmek için yaptığı hamleler sonrası gerilen ortam karşılıklı yapılan açıklamalarla zirve noktasına ulaştı. Ortaya atılan iddialarla ilgili Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu ve yönetim kurulu üyeleri bir basın toplantısı düzenledi.
‘TRABZONSPOR SEVDAM
 HERŞEYİN ÜZERİNDE’ 
“ Son günlerde camiamızı ve kamuoyunu böyle üzücü ve tatsız bir olaydan dolayı meşgul etmek durumunda kalmaktan büyük üzüntü duyuyorum” diyerek sözlerine başlayan Başkanımız Hopikoğlu, “Her şeyden önce bilinmesini istediğim tek gerçek, Trabzonspor sevdamın ve sevgimin her şeyin üstünde olduğu gerçeğidir. Bu gerçekten de yola çıkarak seçilmiş olan Trabzonspor Kulübü’nün sayın başkanı ve yönetimi başta olmak üzere camiamızın tüm emekçilerini her daim, her koşulda saygı ve sevgi temelinde önemsediğimizi ve asla saygısızlık yapmak niyetinde olmadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarım” ifadelerini kullandı.

 KİRALIK ARAÇ KONUSU

Hopikoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aşağıda kamuoyunun doğru bilgilenmesi için olayların Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği açısından kronolojik bilgisini paylaşmak istiyorum.
Birinci konu kiralık araç konusu. Bu konuda daha öne yapmış olduğum açıklamalardaki gibi kulüpten bize tahsis edilen aracın cuma günü verileceği söylenmesine rağmen kulüpten bir şoförün gönderilerek iki gün öncesinden alınması mecburiymiş gibi bir algı ve dayatma ile olayın abartılmasından kaynaklanmaktadır.”
RESMİ ADRESİ VE İDARİ BİNASI 
Hopikoğlu, “İkinci olarak basketbol kulübümüzün resmi adresi ve idari binası olarak kullanılan Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin içerisindeki ofisimizin bize haber verilmeden boşaltılması ve eşyalarının kapı önüne bırakılması sonrasında dernek müdiremizin konu ile ilgili neden böyle yapıldığı yönündeki mailine Trabzonspor Kulübü Genel Müdür Yardımcısı tarafından “Yönetim kurulu öyle uygun gördü” cevabı verildi. Bu durumun camiamıza yakışmadığını ve şık bir durum olmadığını belirtmek isterim” şeklinde konuştu.
‘BÖYLE BİR BORCUMUZ YOK
YÖNETİM KONUYU USTA İLE GÖRÜŞMELİ’ 

“Bu olayı hiçbir gerçek Trabzonsporlu kabul edemez, kabullenemez” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Abiş Hopikoğlu, “Bu olaylardan birkaç gün sonra ise noter kanalı ile eski kulüp başkanı Sayın Muharrem Usta tarafından kulübümüze destek ve yardım amacı ile gönderildiğini bildiğimiz paralarla ilgili borçlandırma yazısı tarafımıza tebliğ edildi. Biz söz konusu yazıya cevaben yazdığımız yazıda ne futbol kulübü ne de basketbol kulübü yönetim kurullarımızın borçla ilgili karar almadığını ve dolayısı ile bizim kulübümüzün böyle bir borcunun olmadığını bildirdik. Eğer böyle bir talepleri varsa bu konuda dönemin yönetim kurulu ve kulüp başkanından bilgi alabileceklerini ilettik” dedi. 
‘İSİM HAKKINI HUKUKEN GERİ ÇEKEMEZ’
Hopikoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu gelişmeler neticesinde son olarak 10 Temmuz tarihinde bizi şok eden ve aslında böyle bir şeyin gerçekleşeceğine ihtimal bile vermediğimiz icra yazısı kulübümüze ulaştı. Türkiye Basketbol Federasyonu’na lige katılım başvurusunun son günü olan 13 Temmuz’da ödememizi ve belgelerimizi ulaştırdığımızda ise federasyona bir nüshası ulaşan ama halen daha bize ulaşmayan isim hakkının geri çekilmesi ile ilgili yazının bir nüshasına ulaştık.
Bütün bu gelişmeler karşısında armamıza olan sevgimiz ve saygımızdan dolayı metanetimizi koruduk ve korumaya da devam ediyoruz.”
‘ÇEVRİLMEYE ÇALIŞILAN FİLMİN FARKINDAYIZ’ 
Hopikoğlu, “Özellikle futbol kulübünden borç alındığı iddia edilen rakamla ilgili şunu belirtmek isteriz ki, futbol kulübü yöneticileri basiretli bir tacir ve yönetici olarak hareket etmiş olsalardı bu icra yazısını hiçbir şeyi olmayan ve borcu olan basketbol kulübüne yollamak yerine ilgili dönemin yönetim kurulunun ve başkanının görüşü ve onayı doğrultusunda alacaklarından temlik yolu ile tahsil etmeyi tercih etmeleri gerekmektedir. Bu basit ve kolay yolu denemeyip işi icra mekanizmasına döken anlayışın perde arkasındaki senaryolarının ve çevrilmeye çalışılan filmlerin de farkındayız.”
‘AHMET AĞAOĞLU 
YANLIŞ YÖNLENDİRİLİYOR’
HOPİKOĞLU ‘ Trabzonsporluluk sevdasına bizzat şahit olmuş eski bir çalışma arkadaşı olarak Sayın Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun bu konuda eksik ya da yanlış bilgilendirildiği kanaati taşımaktayım. Bu konuyu başkandan çok daha iyi bilen hem basketbol kulübü kanadında iki dönem görev yapan, hem de bir önceki ve şu anki futbol yönetiminde görev alan arkadaşların, kör-sağır-dilsiz rolü oynamalarını da şaşkınlıkla izlemekteyim. Şunu ifade etmek isterim ki dışarıdan gelmiş, fakat Trabzon’u gerçek sevenlerin bağrında yer edinmiş bir kardeşleri olarak Trabzonspor sevdasının ve gerçeğinin bu tür oyunları sindirmeyeceğini ve asla kabul etmeyeceğini de herkesin bilmesini isterim. Biz basketbolu Trabzonspor sevdamızdan dolayı yaşatmaya çalıştık, gerekirse Trabzonspor sevdamız için futbol dahil her branşta da her daim koşulsuz ve amasız göreve hazır olduğumuzun da kamuoyu tarafından bilinmesini isterim” diye konuştu.

‘İKİ DERNEK ARASINDA NE GİBİ BAĞ VAR’ 
“Yukarıda kronolojik şemasını izah ettiğim gelişmeler esnasında gerek Asbaşkan Sayın Hayrettin Hacısalihoğlu gerekse de Kulüp Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu dönem dönem yapmış oldukları açıklamalarda kulübümüzün Trabzonspor futbol kulübü ile bir bağının olmadığı şeklinde bizi ötekileştiren yaklaşımlarını da kesinlikle kabul etmiyorum” 
‘TÜM İŞLEMLER İMZA ALTINA ALINDI’ 
Hopikoğlu, “Her ne kadar teknik olarak iki ayrı dernek olsak da basketbol kulübü derneğinin kuruluş, isim ve forma tescil aşamalarındaki izinler ve tüm işlemler Trabzonspor Kulübü tarafından dönemin Başkanı Sayın Sadri Şener ve dönemin Asbaşkanı Sayın Hayrettin Hacısalihoğlu tarafından imzalanmıştır. Ayrıca şu anda futbol kulübünde yönetici olan en az 3 arkadaşımız ve 2 başkan adayı arkadaşımız da bu oluşumun ve yönetimin içerisinde bizzat yer almışlardır. Kuruluş aşamasındaki zorluklar ve ikinci lige düştüğümüzdeki yıl dahil olmak üzere yaklaşık 2 milyon 400 bin TL destek, futbol kulübü tarafından basketbol kulübüne yapılmış ve yapılan bu parasal destek bağış makbuzları ile mahsuplaştırılmıştır. Bu kadar yönetimsel açıdan organik bağı olan, ayrıca EuroChallenge finalinde bakanından, belediye başkanına, milletvekillerinden, tüm siyasi parti temsilcilerine, tüm oda başkanlarından ve sivil toplum kuruluşlarından, dönemin kulüp başkanı ile birlikte 10 bini aşkın Trabzonspor taraftarını tribüne çeken o efsane final maçında bizi bir araya getiren duygu da herhalde başka bir kulübün mensubu olduğumuzdan değildi, Sadece ve sadece Trabzonspor Kulübü ve Trabzonspor sevgimizin ta kendisiydi”

Hopikoğlu ‘ Biz de taraftarımıza Trabzonspor’un özellikle şike sürecindeki onurlu duruşuna verdiğim ve bundan sonra da vereceğim destek bazı çevreleri rahatsız etse bile camiaya yakışır duruşumu bu alanda korumaya kararlıyım, esasen samimi bir Trabzonsporlu için başka da bir yol yoktur, zira Trabzonspor güçlerin iktidarına ahlaklı isyanın adıdır. Trabzon’un ahlaklı devrimci ruhuna bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her daim sadık kalacağımın sözünü veriyorum. Trabzonspor camiası için zaman artık kavga zamanı değil, başarmak için birlik zamanı… Biz taraftarlarımız ile bunu yapmaya hazırız. Sevgi ve saygılarımla kamuoyuna arz ederim.”

‘KAPI KAPI DOLAŞTIK
 100 BİN DOLAR BULAMADIK’ 
Gözleri dolarak konuşmasına devam eden Hopikoğlu, “Benim hayatımın en zor aşamasını yaşıyorum. Eşim çok ciddi hastalıkla boğuşuyor. Buna rağmen Trabzon gerçeğinden taviz vermeden bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Kimin ne dediği umurumda değil. Trabzon için konu olduğunda bu tür şeyler yapıldığında insani temel değerlerin kenara itilmemesi gerektiğine inanan biriyim. Ben Trabzon’dan menfaati olan biri değilim. Ben Trabzonspor Başkanı olmadan önce de Genel Müdürlük, CEO’luk yapıyordum 24 yıldır çalışıyorum. 19,5 yıldır Genel Müdürlük yapıyorum. Ben Kulüp Başkanı olmadan önce bu şehre özel uçağıyla gelip maç izleyen bir kardeşinizim. Ben Trabzon’a sevgi dışında nasıl bir menfaatim olabilir ki insanlar bu kadar aşağılaşabiliyor. Ben geçen sene, bütün iş adamlarımızı, bütün Trabzon’u herkesi kapı kapı dolaştım. 100 bin doları bulamadık. Bu da demek oluyor ki Abiş Hopikoğlu tüm kredilerini, şahsi kredilerini kullandırdı. Bu arkadaşlara sormak istiyorum siz Futbol Kulübüne borç olarak ne verdiniz. 

‘SİZ KAÇ LİRA VERDİNİZ?’
 Siz kaç lira borç verdiniz. Trabzonspor kulübünü kurtarmak için geldiğinizde aldığınız krediden önce kendi alacaklarınızı tahsil ettiniz mi? Madem ki onu ve onun borçlarının ötelenmesini gerektiğini düşünüyorsanız geçmiş dönemden, kendi alacaklarınızı aldınız mı? Kredi kullanılmış paradan alacak tahsili yaptınız mı? Abiş Hopikoğlu bu 50 milyon TL’yi nereden getirdi diye soruyor. Abiş Hopikoğlu Türkiye’nin en itibarlı yöneticilerinden. Bulduğumuz para budur. Pazartesi buna itiraz ediyoruz. 1, 1,5 yıl mahkemesi sürecek” 
014-016.jpg

 

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • Coşkulu Karşılama12 Şubat 2019 Salı 10:46
 • Trabzon’da Açılan Judo Kurslarına İlgi Sürekli Artıyor12 Şubat 2019 Salı 10:38
 • Türkiye Judo Şampiyonası, Ordu'da Yapılacak11 Şubat 2019 Pazartesi 14:35
 • "Adamsanız özür dileyin"10 Şubat 2019 Pazar 23:02
 • Arda Akbulut tam not aldı10 Şubat 2019 Pazar 22:22
 • "G.SARAY'IN TEK TÜRK FUTBOLCUSU ÜMİT ÖZTÜRK"10 Şubat 2019 Pazar 21:36
 • "YAZIMIN BAŞLIĞI: OHAAA!"10 Şubat 2019 Pazar 21:15
 • "GENÇLERİMİZİN KATLEDİLİŞİNİ İZLEDİK!"10 Şubat 2019 Pazar 21:05
 • "ŞU AN SUSMAYI UYGUN GÖRÜYORUM"10 Şubat 2019 Pazar 21:04
 • "CANIMIZ YANIYOR"10 Şubat 2019 Pazar 21:02
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.