• BIST 78.844
 • Altın 125,412
 • Dolar 3,0876
 • Euro 3,3575
 • Trabzon 19 °C

İLK İCRAATI, “İCRAYA VERMEK” OLDU!

H.Kamil Ataman

              Trabzonspor eski başkanlarından Özkan SÜMER, camianın ‘ileri gelenleri’ ile bir araya gelerek “yeni bir yol haritası çizmek” için bir takım görüşmeler yapmış ve yapmaya da devam ediyor…

                Ulusal kanallara bile çıkıp bir takım oluşumların içine girdiğini söylüyor, öncülük yaptığını dillendiriyor. Başkan adayı olmadığını ve hiçbir görev almayacağını ifade ediyor…

                Kavgalı olduğu ve gereksiz küstürdüğü insanlarla Trabzonspor’un menfaatleri yüzünden bir araya geldiğinden, görüşmelerin olumlu geçtiğinden ‘dem’ vuruyor!

                Başkan olacak isimin belli olduğunu ve şimdilik açıklamanın erken olacağını söylüyor!

                Trabzonspor’un başkanı olacak kişiyi belirlerken kimlerin fikirlerine başvurduğu herkesin malumu! Trabzonspor’un ‘ileri gelenleri’ dedikleri insanların Trabzonspor’un bu hallerde olmasında ki katkılarını unutmuş olmalı herhalde! Yaşı  ‘kemale ermiş’ ve ‘tekaüt’ olmuş insanlarla toplantılar yapmanın Trabzonspor’a hiçbir katkı sağlayamayacağını çok iyi biliyoruz.

                Yeni bir oluşum için görüştüğü insanların çoğunun şöyle ya da böyle yönetimlerde bulunduklarını biliyoruz. Çoğu aktif yöneticiliği bıraktıktan sonra bile en azından yönetim kurullarına yakınlarını sokmak çabası ile her türlü ‘entrikaların’ içine girdiklerini de biliyoruz. Damadını, yeğenini, oğlunu, komşusunu, bürokrat arkadaşını, paralı zavallıları, bu kulübün içine sokanlarda, şimdi çıkıp ileri gelenler olarak onurlandırılıyorlar!

                Sayın SÜMER, birilerini ‘ileri gelenler’ olarak sıfatlandırıyor, ‘ötekileştirdiklerine’ ne sıfat verdiğini çok merak ediyorum? Kendisini hangi yerde görüyor? Kendi si acaba Trabzonspor’un neyi?

                Sayın SÜMER, size sorulacak o kadar soru var ki! Şu anda sormanın bir anlamı yok! Sırası gelince sizde çok ağır hesaplar vermek için bu taraftarın huzuruna çıkmak zorunda kalacaksınız…

                Yeni bir yol haritası çıkarmak için bir oluşumun içine girerken bile kendi menfaatlerinizi ön plana çıkararak, Trabzonspor’u “ İCRAYA” verdiniz!

                Bizim gibi “ötekileştirdikleriniz” size nasıl güvenebilirler, oluşumunuzu nasıl desteklerler?

                Siz, oturun bir köşede paralarınızı nasıl kurtaracağınızın hesabını yapın! Trabzonspor’u bu “girdaptan” çıkaracak o kadar insan var ki merakta kalmayın!

***

BAŞKALARINI SUÇLAYARAK HAKLI OLAMAZSIN!

                Trabzonspor Başkanı, seçildiği günden beri ilk defa; gereklilik duyarak ya da mecburiyet karşısında kulübün kurullarını topladı… Özellikle Divan kurulunun, hiçbir toplantısına katılmayan ve onları ‘yok’ sayan başkanın gelin görüşelim emrine ‘itaat’ etmesine anlam veremedim…

                Bu kadar dediği dedik, kestiği kestik bir başkanın buluşalım çağrısına olumlu yanıt veren kurulların hepsinin başkana karşı olduğunu ‘sağır Sultan’ bile biliyor!

                Sadri ŞENER döneminden kalan borçları eritemediğini söyleyerek sözlerine başlayan HACIOSMAOĞLU; “ Burada bana sorduğunuz soruları, merak ettiğiniz konuları, kulüp dışında birliği beraberliği bozan bizim arkamızdan senaryolar yazan, oyunlar oynayan, camiamızı bölenlere de sorun” diyerek kurulları şaşkına çevirmiş!

                Başkanın en öne çıkan özelliği, hep birilerini suçlayarak kendisini ‘ak kaşık’ gibi göstermesidir…

                Eskiye dönük borçları bir şekilde eritmenin yollarını Trabzonspor’u sevenler her zaman bulmuştur, yine de bir şekilde bu işi çözeceklerdir.

                Sayın Başkan, senin verdiğin maddi ve manevi borçların hesabını çıkıp vermen gerekiyor. Kurulların karşısına çıkıp başkalarını hedef göstermen çok yanlış! Başkalarına ‘hesap vermem’ edalarını bırakacaksın! Trabzonspor’un tarihine iyi bakarsan kimlerden, nasıl ve ne şekilde hesap sorulduğunu göreceksindir…

                Hadi kurullara hesap vermedin vermiyorsun da, hatta azarlar gibi konuşuyorsun! Onlarında ‘çıtı’ çıkmıyor! Peki, seni destekleyip o koltuğa oturtan ‘delegasyona da’ hesap verme gereği duymuyor musun? Kongre salonunda açıklama yapmayacak mısın?

                Bazı şeyleri bilmeyerek yaparsan hata, bilinçli yaparsan “YANLIŞ” yapmış olursun!

                Sen ‘ YANLIŞ’ yapıyorsun…

***

KASIMPAŞALI, ELİ MAŞALI!

                Başbakan her gün yeni bir olaya, yeni bir skandala imza atmaya devam ediyor… Kimsenin de kendisine cevap vermesine izin vermiyor!

                Danıştay’ın kuruluş yıldönümün de Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’na yaptıkları karşısında duyarlı tüm vatandaşlar ‘donakaldı’…

                Metin Feyzioğlu’nun, hukuk ve adalet dersi veren konuşmasına tahammül edemeyen Erdoğan, “ Böyle edepsizlik olmaz” diye bağırarak tepki koydu…

                Protokolde ve salonda bulunan herkes şaşkınlık ve hayretler içerisinde olayı seyretmekle yetindiler! Protokolde oturan ‘CUMHUR’un Başı’ olan Abdullah GÜL ise hiçbir müdahalede bulunamadı!

                Keza Genel Kurmay Başkanı’da olayları sadece seyretmekle yetindi!

                Başbakan bu ‘ edepsizlik’ olarak nitelendirdiği olayı çok akıllı bir şekilde kullandı. Ağustos ayı sonunda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ki muhtemel rakibi olan Gül’ü o ortamda hiçe sayarak ‘pasifize’ etti.

                Feyzioğlu’na sözlü bir şekilde hakaret eden Erdoğan’a müdahale edememesi vatandaşın gözünde Gül’ü sıfıra indirgedi

                Ayağa kalktıktan sonra el hareketi ile Cumhurbaşkanı ve Genel Kurmay Başkanı’nı da yanına alarak salonu terk etmesi şovunun devamıydı… Bir başbakan, Cumhurbaşkanı’nın saygınlığını öyle bir ortamda yerle bir edecek ve o Cumhurbaşkanı’ da peşinden salonu ‘korkak çocuklar’ gibi terk edecek! Hayret verici!

                Başbakan, saygısızlığı belki konuşma yapan Feyzioğlu’na ama ayıp olanı ise Cumhurbaşkanı’na yaptı. Cumhurbaşkanı’ndan hala ses seda çıkmadı, bir kınama bile gelmedi!

                Tüm olanların karşısında duruşunu bozmayan ve kibar bir şekilde salondaki ‘edepsizin’ kendisinin olmadığını söyleyen Feyzioğlu’nu kutluyorum.

                Cumhurbaşkanı Gül ise olaylar karşısında, Başbakan’ın arkasından ikinci sırada salonu terk ederek korkaklığını ve Erdoğan’dan çekindiğini açık açık belli etti…

                Bu olayda yine kazanan Erdoğan oldu, kaybeden ise Feyzioğlu değil, Cumhurbaşkanı Gül oldu…

                Ne demişler:

                Kasımpaşalı, eli maşalı!

***

UĞUR’A MEKTUPLAR…

                Cumartesi sabahı telefonum çaldı birde baktım ki numara Krem Yavuz’un numarası ve tabi ki hemen açtım. Hemen her zaman ki sevecen ve sıcaklığıyla bana sayıp söverek hatırımı sordu ve öğlede buluşacağımızı söyledi.

                Bende Yavuz abiye sürpriz yapmak için hemen Çişim Arif’i aradım. Birlikte Hasan Basri Halis Çelik’in iş yeri olan Çukurçayır’da ki halı sahasında buluştuk.

                Tesisleri bulmakta ikimiz epey zorluk çektik!

                Sonunda dörtlü bir araya gelerek sohbete daldık. Nerelere gittik nereler, kimleri konuşmadık ki. Krem hiç değişmemiş ve belli ki hiçte değişmeyecek. Fiziki bir değişim hiç insan geçirmez mi ya? Maşallah diyelim…

                O arada sohbet ederken İstanbul’dan ‘Adamın Kralı Şenol Erkuloğlu’ aradı. Onunla da uzun uzun sohbet ettik.

                Çişim Arif her zaman ki gibi olayı yine duygusala bağlayıp ağlamaya, bende ona sayıp sövmeye başladım…

                Haluk Ulusoy ve Turgut Bülbüloğlu konuşulmasaydı bu muhabbet eksik kalırdı. Onları da konuştuk ama Krem’in dediklerini burada yazamıyorum…

                Konu konuyu açtı. Özkan Hoca’ya finalde bağlandık ve aramızda tartışma başladı. Hoca ile arasında ki olayları anlattı. Hayatında kimseyle küsmemiş birisi olan Krem bazı dostlarına hastalığı döneminde kırılmış. Hastalığıyla bile dalga geçebilecek kadar hala zeki. Yaş ve yaşlılık yanından bile geçmemiş…

                Tabi tek hassas olduğu konu “KIZI”… Fena özlemiş yavrucuğunu ve okul bitimi yaklaştığı içinde heyecanlı…

                Sabırsızlık içinde Rusya’ya gidip kızına kavuşmayı arzuluyor… Buda onun en doğal hakkı

                Allah sağlığını versin, gerisi onun için teferruat

                Unutmadan, ana konu yine Trabzonspor ve seçimlerdi… Onlar şimdilik aramızda sır… Eğer bir yerde duyulursa suç Arif’indir…

                Bu haftalık bu kadar… Hasretle öpüldünüz…

              

               

                                                            

              

               

              

Yazarın Diğer Yazıları
YERİN KULAĞI
 • Ankara’da buluştular!
 • Soylu’dan TOKİ’cilere teşekkür!
 • Trabzon Milli Eğitimi, İmam-Hatiplilere teslim!
 • Başkanlık yarışı erken başladı!
 • Bir günde 3 kez açıldı!
 • Cora farkı!
 • TS’li, GS’li, FB’li futbol adamları!
 • 1953 yılında Kireçhane Efkar Tepe!
 • Nobel’i Trabzonlunun torunu kazandı!
 • Sezeroğlu Başkan oldu!
1/20
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.