• BIST 78.844
 • Altın 125,412
 • Dolar 3,0876
 • Euro 3,3575
 • Trabzon 19 °C

TARAFTAR KOYUN MU GÜMRÜKÇÜOĞLU!

H.Kamil Ataman

Halkın seçtiği ilk Cumhur’un Başının belediye başkanı; kendi siyasi geleceğini garanti altına almak maksadıyla yaptığın Akyazı projesine az sayıda meclis üyelerinle RTE ismini verme girişiminiz size göre mantıklı olabilir!

Lakin duvara tosladınız! Almış olduğunuz kararı nasıl uygulayacağınızı düşündünüz mü? Alacağınız tepkileri hiç düşündünüz mü? Trabzonspor’un bu şehirde siyaset üstü bir değer olduğunu bilmiyor musunuz? Trabzonspor’u birileri yönetebilir, idarecilerin kim olacağını belirleyebilir ama bu taraftarı kimse haksızlık karşısında susturamaz, ikna edemez… Hele sizin gibi şehir dışından belediye başkanlığına atanmış biri hiçbir değerimize dokunamaz, maneviyatlarımızla oynayamaz…

Siz bu şehrin sahibi değilsiniz… Trabzon halkının bir bölümünün oylarıyla seçilmiş bir maaşlı hizmetkârısınız…  Sizin işiniz başka şeyler…

Trabzon ve halkının çözüm bekleyen sorunları apaçık ortadayken, üstelik;  yolsuzluk, rüşvet, suiistimal rezillikleri ve dedikoduları ayyuka çıkmışken Akyazı projesine isim bulmak, isim vermek sizin ve az sayıdaki meclis üyelerinizin işi mi, haddi mi?

Dünyanın her yerinde milyonlarca Trabzonsporlu var, Trabzonlu olmayıp ama Trabzonspor sevdası ile yaşayan insanlar var. Siz herhalde Trabzonspor’un büyüklüğünü bilmiyorsunuz?

Taraftarının gücü karşısında kimsenin ayağa kalkamayacağını size hatırlatmak isterim…

Ne kadar Trabzonsporlu olduğunuzu bilmiyorum ve de bilmek istemiyorum ama Trabzonspor tarihini hiç bilmediğinizde eminim… Hüseyin Avni Aker kim bilir misiniz? Bu şehre karşılıksız ne hizmetler sunduğunu bilir misiniz? Ya da saygı mı duymuyor musunuz?

Siz ve ekibiniz tüm değerlerimizi unutmamızı mı istiyorsunuz? Zaten üç-beş değerimiz kaldı elimizde, onları da yok etmek için mi bu şehre atandınız, konuçlandırıldınız?

Hüseyin Avni Aker ismini siz hangi yetki ve cesaretle öldürebilirsiniz? Kimin emri ile bu yanlış tezgahın içine girebilir, seçmeninize nasıl bu saygısızlığı yapabilirsiniz?

Bu isim tabi ki RTE varken sizin için hiçbir mana taşımaz! Sizin için önemli olan tek şey RTE’nin ve ailesinin mutluluğu…

Galatasaray’ın yeni stadının açılış törenini size ve meclis üyelerinize hatırlatmak isterim. RTE’nin stattan ne şekilde kovulduğunu unuttunuz galiba!

RTE’nin isminin Trabzonsporlu ne alakası var? Trabzonsporlu değil, o fanatik bir Fenerbahçeli… Kolaysa gidin “SARAÇOĞLU” stadyumunun ismini değiştirin de görelim! RTE’nin ismi Türkiye’de yalnızca oraya verilebilir… Yerse!!!

Yarın Fenerbahçe ile çok önemli hatta hayati bir maça çıkacağız. Siz bu maç arifesinde nasıl bu şekilde bir olaya imza atarsınız? Bana 96 yılındaki Fenerbahçe maçında dönemin başbakanı Mesut Yılmaz’ın bu şehre ihanet ettiğini anımsattı.  Tarz farklı ama hedef aynı!

Aldığınız bu yanlış ve ihanet dolu kararınız ilk tepki Trabzonspor yönetiminden geldi. Başkanın sizlerle nasıl bir gönül bağı içerisinde olduğunu “SAĞIR SULTAN” bile biliyor. Sizde bu bağa güvenerek harekete geçtiniz ama başkanında iyi bir Trabzonspor fanatiği olduğunu gözden kaçırdınız ya da önemsemediniz…

Pazar günü gerçek Trabzonsporlular, sivil toplum örgütleri maç öncesinde sizi ve almış olduğunuz kararı protesto etmek için meydanlara inecek… Nasıl protesto ile karşılaşacağınızı ne bizler ne de sizler bilebilirsiniz… Bu taraftar tokadını çaktı mı ne hale geleceksiniz, göreceksiniz ve umarım utancınızdan da maça gelmeyeceksiniz…

Umarım Trabzonspor taraftarını da; RTE adını istemediği için sizleri protestoya kalkıştı diye “ÇARŞI GURUBU”  gibi vatana ihanetten yargılatmazsınız!

Hiçbir kişiden gücünden bu taraftar korkmaz hatta üstüne üstüne gider… Pazar gününe az kaldı, merak bile etmiyorum. Yalnızca sizlerin bu karardan nasıl döneceğinizi ve yüzünüzün kızarıp kızarmayacağını herkes merak ediyor…

Unutma!

Hüseyin Avni Aker ismini sen değil, “PADİŞAHIN” gelse değiştiremez “PADİŞAHIN”…

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
YERİN KULAĞI
 • Ankara’da buluştular!
 • Soylu’dan TOKİ’cilere teşekkür!
 • Trabzon Milli Eğitimi, İmam-Hatiplilere teslim!
 • Başkanlık yarışı erken başladı!
 • Bir günde 3 kez açıldı!
 • Cora farkı!
 • TS’li, GS’li, FB’li futbol adamları!
 • 1953 yılında Kireçhane Efkar Tepe!
 • Nobel’i Trabzonlunun torunu kazandı!
 • Sezeroğlu Başkan oldu!
1/20
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.