• BIST 111.032
 • Altın 174,588
 • Dolar 4,0640
 • Euro 4,9847
 • Trabzon 16 °C

Aydın’a göre AKP eriyor!

Aydın’a göre AKP eriyor!
MHP Trabzon milletvekili TBMM Başkanvekili Koray Aydın, aday tanıtım ve merkez ilçe istişare toplantısında partililere seslendi.

Aydın, AKP’nin her geçen gün eridiğini belirterek, 1 Kasım sonrası AKP’nin dağılma ihtimalinin gündeme gelebileceğini öne sürdü.

Aydın, MHP’nin Trabzon’da 7 Haziran seçimlerinde 100 bin oy bandını aştığına işaret etti ve ‘7 Haziran seçimlerinde oyumuzu 30 bin civarında arttırdık. 1 Kasım’da artış daha da fazla olacaktır’ iddiasında bulundu.

Koray Aydın, bugün Ortahisar ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunacak ve daha sonra Ankara’ya dönecek.

 

AKP yükselişte MHP ise inişte!

Trabzon’da iktidara yakın yerel gazetenin patronuna göre; yapılan anketlerde Trabzon’da AKP’nin oyu 7-8 puan artmış, CHP ile arasında yaklaşık 30 bin oy olan MHP de ikinci sıraya düşebilirmiş! Rize’de de AKP’nin oyu 5 puan artacakmış!
Gazete patronu, AKP’nin Trabzon’daki oylarının artmasını iki nedene bağlıyor. Biri genel, diğeri yerel sebeplermiş! Mağazalarını, işyerlerini iş yapamamaktan ötürü kapatma durumuna, iflasın eşiğine gelen esnaf ve tüccar istikrar için AKP’yi istiyormuş… Bir diğer neden de hükümetin kararlı bir şekilde terörün üzerine gitmesiymiş!

Terör örgütünün güneydoğuyu cephane deposu yapmasına, vergi toplamasına, paralel bir devlet oluşturma girişimine seyirci kal, ondan sonra da üzerine git!  Genel sebeplerin bir diğeri de koalisyonun kurulmamasında vatandaş AK Parti ve CHP’yi değil de MHP’yi sorumlu tutuyormuş.

CHP ile 33 gün koalisyon görüşmesi yap, hükümet kurma, MHP ile sürenin bitimine iki- üç gün kala görüşmek için görüş, faturayı da MHP’ye kes!

Gazete patronu yerel nedenlerin başında da Süleyman Soylu’nun Ankara’dan Trabzon’a gidip gelmesini gösteriyor. Trabzonlular; Soylu’nun Trabzon’a ne kadar ilgili olduğunu ve onca yoğunluğa rağmen Trabzon’a ne kadar gidip geldiğini görmüş. Soylu’yu tanıdıkça sevmiş, sevdikçe de güvenmiş. İşte bu nedenle AKP’nin Trabzon’daki oyu artacakmış!

Bu arkadaş öyle tahmin ediyoruz ki, bu anketi ya camilerde ya da kuran kurslarında veya AKP üyeleri arasında yaptırmıştır!

Hani derler ya ‘dervişin fikri ne ise zikri de odur’ diye. Bu arkadaş da demek ki seçimde böyle bir sonuç çıkmasını arzu ediyor. Bu sonuç; vatana, millete hayırlı olur mu olmaz mı bilemiyoruz ama T.C.’de teslimiyetçi İslamcı ideolojiyi hakim kılmak isteyenler için yolun yarısı kat edilmiş olur!

 

Ahmet Günaydın Çin'de!

Özgün Gıda ortaklarından, işadamı Ahmet Günaydın Çin seddine hayran kaldı. Beraberinde bir grup arkadaşı ile birlikte Çin’e giden Ahmet Günaydın, dünyanın 7 harikasından biri olan Çin seddini gezmeyi ihmal etmedi. Çin seddi üzerinde objektiflere poz veren Günaydın, yüzlerce yıl önce Türk akıncılarına karşı yapılan binlerce km. uzunluktaki seddin bugüne kadar eski haşmetiyle ayakta kalmasını, Çinlilerin tarihlerine verdiği önemin en büyük göstergesi olarak nitelendirdi.

 

Milletleşmek özgürlüktür!

Ülkücü camianın önde gelen isimlerinden işadamı Temel Kahveci, sosyal medyada ders vermeye devam ediyor. Kahveci, ‘Milletleşmek özgürleşmektir’ başlığı ile şu görüşleri savundu;

‘İslam dünyası, bilgi ve düşünce üretemiyor, sanayileşemiyor, zamanı ve ruhunu yakalayamıyor. Neden yakalayamıyor? Milletleşemiyor! Milletleşmek, toplumların ortak değer üretmesi demektir! İslam dünyası ortak değer üretemiyor! İnanç bütün değerlerin üstünde görüldüğü için bölünmenin oradan olduğunu göremiyor.  Çünkü; bilgi, fikir ve felsefe olmayınca neden böyle olduğunu da düşünemiyor... Cemaatleşmeyle, milletleşmenin de ne olduğunu bilmiyor! Cemaat, ayrışmak.  Millet, bütünleşme, demektir.

Kıyamete kadar hükmünün süreceğini iddia ettikleri bir inancı bir döneme (asrı Saadet) hapsetmenin yarattığı geriliği de göremiyor. Çünkü özgürleşemeyen toplumlar üretemez, düşünemez, eyleme geçemez.

Milletleşmek özgürlüktür, özgürlük; düşünebilmek ve eyleme geçebilmektir.

İslam dünyası milletleşemediği için özgürleşememiş. Dolayısıyla da etkin değil edilgen olmuştur.

Türk milletini de sıradan bir sürüye dönüştürmek için inancı öne sürerek millet olmayı gerektiren bütün değerleri ayaklar altına almışlardır. Buna Türk milliyetçiliği de dahildir.

Arapların, şeyhler ve emirlerle yönetilmesinden pek memnun olan batı, Türkiye'de de bir Sultan yaratmak istiyor, bilmem anlıyor musunuz?’

 

KTÜ Makina Mühendisliği

neden mezun vermiyor?

Karadeniz Teknik Üniversitesi ile ilgili hemen her gün farklı bir konuda şikayet geliyor. KTÜ, Türkiye’nin en eski 4. Üniversitesi. KTÜ mezunları bir dönem ODTÜ ve İTÜ ile yarışırdı. Son yıllarda taşrada açılan üniversiteler bir yana artık vakıf ve özel üniversiteleri bile KTÜ’yü solladı.

Önceki gün Vedat Kilimci adlı bir okurdan KTÜ Makine Mühendisliği ile ilgili bir ileti aldık. Kilimci, okurun gerçek adı mı yoksa müstehar bir isim mi bilemiyoruz.

Vedat Kilimci’nin KTÜ Makine Mühendisliği ile ilgili gönderisi şöyle;

Yeni Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte görmezden gelinen, birçok öğrencinin mağduriyetine yol açan ve kabuk bağlamayan bu yaraya artık müdahale etmek kaçınılmaz oldu. 60 yıllık Eğitim-Öğretim hayatıyla Trabzon'un incisi haline gelen Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümü her sene olduğu gibi bu sene de geleneğini bozmamış ve çok az sayıda mezun vermiştir. Dikkat çeken en büyük ortak nokta ise bu öğrencilerin % 90’ının Konstrüksiyon Ana Bilim Dalı dahilindeki derslerinden başarısız olması ve dönem uzatmalarıdır. Bu bir tesadüf müdür yoksa hocaların egolarının kurbanı mıdır bu gençler?

En son olarak bölüm içinde büyük ses getiren bir olaya değinelim.4-5 yıl boyunca birçok mühendislik dersini vermiş, başarılı olmuş ve mezuniyet sınavlarına girmeye hak kazanmış gençler neden diplomalarından mahrum bırakılmışlardır?.. Ki en içler acısı olan durum ise her birinin diğer üniversitelerde yaz okuluna giderek bu derslerden başarılı olmaları ve diplomalarını almaya hak kazanmalarıdır. Bu öğrenciler diğer üniversitelerde aynı dersleri geçmekte ve başarılı olmaktadırlar. Söz konusu olan bu durum akıllara şu soruyu getirmektedir. Asıl başarısız olan kimdir? Konstrüksiyon Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri olan Doç. Dr. Hasan BAŞ ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sabri DUMAN bu konu hakkında ne düşünmektedirler? Bölümde çok sayıda ders ve öğretim üyesi varken neden bütün sıkıntılar bu hocalarla ve verdikleri derslerle yaşanmaktadır? Sayın Rektör Prof. Dr. Süleyman BAYKAL başta olmak üzere üniversite yönetimi neden bu konuya el atmamaktadır? Türkiye genelinde yüzlerce üniversite piyasaya kendi öğrencilerini gönderip, ektikleri tohumların fidan oluşunu seyrederken bizde durum neden tam tersidir? Neden ülkemizde KTÜ temsilcisi genç beyinlerin yolu açılmamaktadır?

Gençlerin bilgi birikimlerini aktaramamaları, eğitim sürecinin gereğinden fazla sürmesi, gençlerde ve ailelerinde psikolojik yıkıma yol açmaktadır. Geleceğin yetenekli mühendisleri olacak bu gençler, en verimli yaşlarını gelecek kaygısı ve buhranlarla heba etmektedirler. Bu duruma çözüm üretme konusunda Makina Mühendisliği Bölüm Başkanlığı da etkisiz ve yetersiz kalmaktadır. Tüm bu maddi ve manevi kayıplara acilen çözüm bulunması ve KTÜ mezunu mühendislerin ülke genelinde hakettiği saygıyı görmesi gerekmektedir. Yetkili kurum ve kişilerin olay hakkında soruşturma başlatmaları ve olaya açıklık getirmeleri en büyük arzumuzdur. Dileriz ki bu çığlığımız artık duymamazlıktan gelinmez ve daha fazla öğrenci bizler gibi mağdur edilmez.’

KTÜ Rektörü Süleyman Baykal ve Makine Fakültesi öğretim üyelerinin dikkatine…

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • Sokağımızı çaldınız!16 Nisan 2018 Pazartesi 12:30
 • Kazım’ı eski rektör evinde ağırlamıştı!15 Nisan 2018 Pazar 13:31
 • İmar Planı değişecek mi?13 Nisan 2018 Cuma 13:18
 • Kanuni, Gazi ve Tevfik Serdar kesik yedi!12 Nisan 2018 Perşembe 11:35
 • Şehir Hastanesi ne kazandıracak?11 Nisan 2018 Çarşamba 12:03
 • TTSO’da kim kazanır?10 Nisan 2018 Salı 18:35
 • Ağaoğlu’na ‘başkan ol’ diyen sorunları da çözer!06 Nisan 2018 Cuma 11:03
 • Muhammet Balta’nın öfkesi ve tepkisi!05 Nisan 2018 Perşembe 11:14
 • Balta’nın ‘Baltası’ ve Borsa seçimleri!04 Nisan 2018 Çarşamba 11:46
 • 20 yıllık başkan kaybetti!03 Nisan 2018 Salı 12:32
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.