• BIST 98.653
  • Altın 143,637
  • Dolar 3,5674
  • Euro 3,9918
  • Trabzon 16 °C

BİR MASAL GİBİ...

Miraç ÖZAĞCI

Bu gibi maçlar insanın psikolojisini de bozuyor. Olacak şey değil.. 2-0 galipken 4-2’lik skorla mağlup olarak ayrılıyorsun sahadan. Ya, deplasmanda oynuyorsun, üstelik oyuna iyi başlamışsın,  iyi de oynuyorsun, ve oyunun hemen başlarında 2-0’lık inanılmaz bir skor yakalıyorsun. Hepimiz oh be işte Trabzonspor bu, böyle oynamalı deyip, bu maç koptu farka doğru gider derken.. Bir de ne görelim, ilk 20 dakika muhteşem oynayan Trabzonspor gitmiş, bu dakikadan sonra yerine bambaşka bir takım gelmiş. Bu kadar hızlı değişimi, böylesine bir dönüşümü nasıl yaşar bir takım anlamış değilim. Herhalde spor otoriteleri için irdelenmesi gereken bir konu.
Kim ne derse desin yazık oldu…
Dedik ya, Trabzonspor oyunun ilk bölümünde futbolda olması gereken her şeyi saha yansıttı. Baskı yaptı, oyunu rakip alanda kurdu, pozisyon üretti, pas trafiğini iyi yaptı, hücum organizasyonlarını iyi geliştirdi, ve bunları neticesinde de iki gol buldu.
 Ama sonrası tam bir facia. Ara ki sahada Erkan Zengin’i bulasın, Marin için neredeyse kayıp ilanı verilecekti. Mehmet Ekici yağmurlu havada yanması zor olan çakmak gibi, beş çaktıktan sonra! Okay mı, hava muhalefetinden olsa gerek, o kadar ağır oynadı ki, Alman loper tanklarına benziyordu. Hani bu Okay geleceğin yıldızı olacak futbolcuydu? Yapmayın güldürmeyin bizi….
Cavanda ve Mbia pimleri çekilmiş el bombasına benziyorlar. Ne onlar yaptıklarından, ne biz oynadıklarından bir şey anladık. Cavanda resmen ‘ben oynamıyorum, ben burada kebapçı dükkanı açacağım’ der gibi sahada gezindi durdu.
Gelelim bizim komando Aykut’a, sakallarının ağırlığından olacak ki, bir kez çıkamadı, ikinci kez müdahalede geç kaldı ve durum Aykut sayesinde 4-2 ye geldi.
Musa Nizam için bir şey yazmaya gerek var mı? Adam sezon başından beri nadasta, gelmişsiniz böyle bir maçta Musa’dan derman bekliyorsunuz. ‘Ahan size derman’ dedi o da zaten.
Kısacası Trabzonspor çok rahat koparması gereken bir maçı çok kötü bir şekilde verdi.
Şuan tahmin ediyorum, Sadi Tekelioğlu için sosyal medyada yazılmayan kalmayacaktır. Ona müthiş saldırı olacaktır. Hatırlatalım o zaman: Tekelioğlu’nun elindeki kadro bu.. Bu kadroyla bu kadar olabiliyor. Yedek kulübesine baktığınız zaman Trabzonspor’un kadro yapısının ne olduğunu çok rahat anlayabilirsiniz. O nedenle Sadi Tekelioğlu’na saldırmak eleştirmek haksızlık olur. Ha yok mu hataları, elbette var? Ancak eli kolu bağlıydı.
Sonuçta maç masal gibi başladı ama sonu kötü bitti.

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.