• BIST 90.182
 • Altın 147,216
 • Dolar 3,6478
 • Euro 3,9515
 • Trabzon 6 °C

BIRAKIP GİTMEYECEKMİŞ

Nedim Mollaveisoğlu

Başkanımız sayın Hacıosmanoğlu bir açıklama yaparak verdiğinin karşılığını almadan bir yere gitmeyeceğini söylemiş. Bunu derken kimse yanlış anlamasın, ya da başka yerlere çekmesin. Çok iddialı geldiği Trabzonspor başkanlığını en başarısız başkan olarak bırakmak istemediğini ima etmiştir. Buna inananlardanım. Çünkü çok büyük rakamlar harcayacaksın, çok iddialı sözler sarfedeceksin ve de camiaya bazı vaatlerde bulunacaksın, sonra da olmadı ben gidiyorum diyeceksin.

Bu olmaz, olamaz. Hele Sayın başkana hiç yakışmaz. Sayın başkan böyle bir şey yaptığı zaman karizması tamamen çizilir ve bu camianın içinde bir daha asla olamaz. Sevgisini ve saygınlığını yitirir.

Bir makama iddialı gelmez elbette güzel bir duygu. Hele de dünya markası olmuş Trabzonspor gibi bir kulübün başkanlık koltuğuna oturmak herkese nasip olmaz. Böyle bir makama oturan kişinin bütünleştirici ve kucaklayıcı bir özelliği olması lazım. Ben ısrarla vurguladım ve çağrıda bulundum. Ayrıştırma başarısızlığın ilk adımıdır. Sayın başkan geldiği günden beri yaptığı açıklamalar ve uygulamalarla Trabzonspor camiasını adeta param parça etti. Kendisine oy verenlerin bile tepkisini aldı. Tribünler bölündü ve boşaldı. Dediğim dedik, çaldığım düdük misali bir yönetim anlayışı maalesef duvara tosladı.

Hele de Kupa sözü yok mu?

Hani , nerde kupa?

Önceleri sürekli gündeme getirdiği bu talebi şimdi ağzına bile almıyor. Çünkü sus denildi!

Sayın başkan, ister seversiniz ister sevmezsiniz. Ama bu kulüpte ilklerin adamı oldunuz. Belki ekonomik getiri sağlamak için siyasetin içine girdiniz ama olmadı. Siz bir kulüp başkanı gibi değil de bir partinin başkanı gibi hareketler yaptınız.

Dünya futbolunda hiç bir başarısı olmayan bir teknik adama Trabzonspor tarihinin en büyük parasını vererek göreve getirdiniz, şimdi göndermek için çareler arıyorsunuz.

Sakın göndermeyin. Siz bunu taraftara hissettirin, taraftar gereğini yapar. Hiç değilse giderken de götürmesin!

Sayın başkan, oluşturduğunuz kadroya baktığımızda tek tek kaliteli ve yetenekli. Ama sorun teknik heyette. Bunu size bir türlü anlatamadık. Hocanın oyuncularla iletişimi son derece farklı ve tutarsız. Neden evde değil de kulüpte kalmak istediğini şimdi daha iyi anladınız mı. Bavul toplama sıkıntısı fazla olmasın diye!

Bunca olumsuzluklara rağmen sizin başarılı olmanızı isteyenlerdenim. Çünkü Trabzonspor’da başkanlık makamına oturan her kim olursa olsun benim için önemlidir. Başkanın başarılı olması demek, Trabzonspor’un başarılı olması demektir.

Eğer kalmakta ısrarcı iseniz, bir yolunu bulun ve Vahid hocayı gönderin. Ya da gitmesini bir şekilde sağlayın. Sonra kimi getirirseniz getirin inanın bundan kötü olmayacaktır.

Bugünkü maçın skoru ne olursa olsun, aldatıcı olmasın. Teknik kadro ile mevcut kadro arasındaki bağlar tamamen kopmuş. Düzelmeyeceği için ben Vahid’le bu işin olmayacağına inanıyorum.

***

Havaalanı pist hikayesi nedir!

Geçenlerde büyük şehir belediye başkanımız sayın Gümrükçüoğlu hava alanı ikinci pistinin ihalesinin 2015 yılının ortalarında ya da sonlarına doğru yapılacağı şeklinde bir açıklamada bulunmuştu. Ben Pelitli belediyesinde görevliyken bu konu gündeme gelmiş ve paralel pistin fizibilite çalışmasını yapan firma belediyemizin toplantı salonunda bir çok sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile bir bilgilendirme toplantısı yapmıştı. Bu toplantıda denizi doldurmanın sakıncalarından, balık yumurtlamasından, deniz florasının bozulmasından  tutun da bir çok konuda görüş belirtildi.

Bu konuşmalar yapılırken aynı zamanda sinevizyonda proje görüntüsü sunumu vardı. İkinci pist mevcut pistin deniz tarafından paralel olarak deniz doldurularak taaa DSİ binalarının bulunduğu buruna kadar devam ediyordu.

Korkunç bir dolgu alanı yapılacaktı ve bir o kadar da istimlak. O gün bugün baktım eski pistin bitiminde eski köy hizmetlerinin altında Ramada Otel yükseliyor. Ki , çok büyük bir yatırım. Daha ilerde FENG Otel, yanında bir de benzin istasyonu. Daha sonra da Avrasya Üniversitesi lojmanları...

Peki şimdi buradan sormak istiyorum, böyle bir proje varsa bu inşaatların yapımına neden izin veriliyor? Ya da böyle bir pistten vaz geçilmiş ise böyle bir açıklama neden yapılıyor?

Anlamakta sıkıntı çekiyoruz. Bu kentin insanının kandırmaya ne hakkınız var?

Pist projesi değişmiş ise açıklayınız da bilelim.

***

YALINCAK VE ŞANA YIKILACAKMIŞ?

Önce ruhsat ver, sonra yık. Oy almak, seçilmek için her yanlışı yap, sonra güç bende diyerek yapılanların yanlış olduğunu savunarak yık.

Bakınız, Pelitli’de bir kentsel yenileme yapıldı. Bazı aksamalara rağmen iyi de oldu. Yıkılacak mahalledeki hak sahiplerinin hepsinin konut ihtiyacını gören bir proje hazırlandı ve kabul edildi. Tam inşaatlar başlayacaktı ki DHMİ izin vermedi ve en yüksek katın 6’yı geçmemesini  söyledi. Oysa 12 katlı yapılacak binalar herkese yetecekti. Şimdi 300 konut açıkta kaldı hak sahipleri hala bekliyor. TOKİ bu konutlar için ayrı bir yer istimlak etmeye kalktı, mahkeme hala devam ediyor. Yani hala bir çivi çakıldığı yok. TOKİ, hak sahiplerine her ay 500 TL kira yardımı yapıyor.

Hal böyle iken Yalıncak’ ve Şana’da böyle yüksek binalara nasıl izin verildi. Kıyı kanununda değişikliğe gidilerek Şana’da denizle doğa arasına onca yüksek katlı binaların yapılmasına kim izin verdi. Bırakın insanları kandırmayı. Rant kavgasına sesinizi çıkaramadığınızı açık açık söyleyin olsun bitsin. Dinin, imanın, sevginin yerini para almış bir ülkeden başka ne beklenebilir ki?

Bu ülkenin olduğu kadar, bu kentin de yürekli yöneticilere ihtiyacı var. Elbet bir gün gelecekler. İnşallah gelecek nesillere kalacak yeşillikler ve deniz kalır.

***

Sevdiğim sözler

İnsanlar bize inandıkları ölçüde destek verirler.

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  YERİN KULAĞI
  • Meral Akşener’in 17 Nisan iddiası!
  • Trabzon futbolu bitmiş!
  • Koray Aydın’ın ekibi!
  • Evetçi 100 MHP’li bulamazlar!
  • Birinci yalnız kaldı!
  • İnternet sitesinin anketi!!
  • K. Ersun Yanal hayranı medya!
  • Futbol zirvesine Sümer neden gitmedi?
  • Evde yatıp para kazanacaklar!
  • Atatürk karşıtı tarihçiye ödül!
  1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.