• BIST 116.902
 • Altın 165,553
 • Dolar 3,9340
 • Euro 4,8247
 • Trabzon 21 °C

Cübbeli Ahmet ve Trabzonspor!

Cübbeli Ahmet ve Trabzonspor!
Yerin Kulağı...

Yeni yayın hayatına başlayan Vahdet Gazetesi’nin köşe yazarı Cübbeli Ahmet Hoca, gazete yazarlığının daha ilk günlerinde işin kolayını buldu. İsmailağa cemaatinin lideri Oflu Mahmut Ustaömeroğlu’nun yıllar önce Trabzonspor’un şampiyon olmaması için beddua ettiği iddialarını köşesine taşıyan Giresunlu Cübbeli Ahmet Hoca şöyle dedi;

‘Trab­zons­po­r’­un şam­pi­yon ol­du­ğu bir ak­şam kut­la­ma­lar ya­pı­lır­ken Mah­mut Efen­di Haz­ret­le­ri dı­şa­rı­dan ge­len gü­rül­tü­yü so­ru­yor. Şam­pi­yon­luk kut­la­ma­sı ol­du­ğu­nu öğ­re­nin­ce “Bir da­ha şam­pi­yon ola­ma­sın­la­r” di­yor. Bu­nu ni­ye de­miş pe­ki? Ken­di­si de Trab­zon­lu ol­du­ğu için hemşe­hri­le­ri­nin iç­ki­li kut­la­ma ya­pıp gü­na­ha gir­me­si­ni is­te­me­di­ği için bu­nu söy­lü­yor. Sevgiden do­la­yı. Bu­nu söy­le­di­ğin­de ben ya­nın­da yok­tum. Ama söy­le­di­ği­ni ben de ya­nın­da olan ki­şi­den duy­dum. Trab­zons­por Baş­ka­nı bu ko­nuy­la il­gi­li siz­le gö­rüş­tü mü di­ye so­ru­yor­lar. Ha­yır, böy­le bir gö­rüş­me ol­ma­dı. Fa­kat Efen­di Haz­ret­le­ri­ne her tür­lü in­san git­miş­tir bu ka­dar sü­reç içe­ri­sin­de. Bu çok es­ki bir ko­nu’.

Mahmut Hocanın, böyle bir beddua ettiğine ihtimal vermiyoruz. Şampiyonluklar, Cübbeli’nin iddia ettiği gibi dua ile kazanılmıyor. Eğer, dua ile şampiyonluklar kazanılmış olsaydı, her kulüp başkanı yöneticisi dua edecek birini, birilerini bulurdu.

Cübbeli Ahmet Hoca, gerçekten işi biliyor!

 

Batum’dan gelen feryat!

Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum’da iş yapan Türklere, Acaristan hükümetinin keyfi ceza uyguladığı bildirildi. Batum’dan gazetemizi arayan bir işadamı, ‘Yıllardır Batum’da iş yapıyorum. Tüm işlemlerimizi, ticaretimizi Acaristan ve Gürcistan devletinin yasalarına göre yapıyoruz. Alımlarımız ve satışlarımız faturalı olmasına rağmen, ‘neden ucuz veya pahalı satıyorsun’ şeklinde sorulara muhatap oluyoruz ve ardından büyük ceza kesiliyor. Yasalara uygun hareket etmemize rağmen haksız şekilde cezalandırılıyoruz. Batum’da sahibimiz yok. Burada iş yapan çok sayıda Türk işadamı da baskı altında’ dedi.

 

Başbakan’ın eşi Cuma günü geliyor!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumartesi günü yapılacak olan AKP Trabzon il kongresi için aynı gün Trabzon’a gelecek. Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’nun, Başbakan’dan bir gün önce Trabzon’a geleceği öğrenildi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Sare Davutoğlu’nun Cuma günü 10 kişilik bir ekiple Trabzon’a geleceğini ve madde bağımlığı konusunda bir dizi etkinliğe katılacağını söyledi.

 

Haydar Revi’ye baskı!

AKP Genel Merkezi tarafından il başkan adayı gösterilen Haydar Revi, 40 kişilik il yönetimi için görüşmelerini sürdürüyor. Haydar Revi başkanlığındaki il yönetimine girebilmek için ilçelerden büyük talep geldiği bildirildi. Haydar Revi’nin oluşturacağı yönetime mevcut yönetimden de bazı isimleri alacağı kaydedildi. Bu arada Haydar Revi ile birlikte il genel meclisinde görev yapan eski meclis üyelerinden bazıları da yönetimde yer alacak.

 

Uğurluel, kadrolu tarihçi mi?

Hz. Mevlana vuslata erişinin 741. yıldönümünde Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Of’ta bir etkinlik düzenlemiş. Mevlana’nın vuslata erişinin 741. yıldönümü dolayısıyla Of ilçesinde gerçekleştirdiği etkinlik vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasiler ve vatandaşların hazır bulunduğu gece, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Of Günbatımı Düğün Salonu’nda düzenlenen organizasyonda salonu hınca hınç dolduran Oflulara seslenen, tarihçi Talha Uğurluel, “Selçuklular ve Mevlana” konulu söyleşiyle katılımcılara Selçuklu Devleti’ni ve bu döneme damgasını vurmuş olan Hz. Mevlana’yı anlattı. Uğurluel, ardından sunumun ardından kitaplarını imzaladı.

Talha Uğurluel, sık sık Trabzon’u ziyaret eden ve belediye etkinliklerine katılan bir isim. Adeta Trabzon’da Büyükşehir ve Ortahisar Belediyelerinin kadrolu elemanı gibi olması çoklarının dikkatini çekiyor ve başka tarihçilerin Trabzon’a davet edilmemesinin nedeni de merak ediliyor.

 

Sanayi Sicil belgesi olmayanlara çağrı

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Şafak, sanayi sicil belgesi olmayan işletmelere çağrıda bulundu. Kanunun birinci maddesinde tanımı yapılan üretim faaliyetler ile iştigal eden, yine aynı kanunun 2. maddesi gereğince üretime başladığı tarihten itibaren iki ay içerisinde sanayi işletmelerinin "Sanayi Sicil Bilgi Sistemi"ne kayıt olmak zorunda olduklarını anımsatan Şafak, ‘Bu süre içerisinde kayıt olmayan sanayi işletmelerine kanunun 9. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmaktadır. Ancak; 2 Ağustos 2013 tarih ve 28726 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 6495 sayılı Kanun uyarınca, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu'na eklenen geçici madde ile bugüne kadar sanayi sicil belgesi almamış olan işletmelere, faaliyette olup olmadığına bakılmaksızın belge almaları halinde bir defaya mahsus olmak üzere idari para cezası uygulanmayacaktır. Bu nedenle, 31 Aralık 2014 tarihine kadar, kayıtlı olmayan işletmelerin Müdürlüğümüze başvuru yaparak sanayi sicil belgelerini almaları gerekmektedir. Sürenin aşılması halinde, idari para cezası uygulanacaktır’ uyarısında bulundu.

 

Psikiyatri servisinde kermes var!

Trabzon Fatih Devlet Hastanesi‏ Psikiyatri Servisinde bugün saat 09.00’da Kermes Etkinliği düzenleneceği bildirildi. Hastanede kermes düzenlenmesi hayli ilginç bir etkinlik olacak gibi. Etkinliğin ne amaçla yapılacağı, kermesi ziyaret edenler için sürpriz olacak.

 

KESK bugün Meydan Park’ta

KESK Trabzon Şubeler Platformu bugün saat 12.30’da Meydan Parkı’nda ‘Yolsuzluk ve Rüşvet düzenine Karşı’ adı altında bir etkinlik düzenleyecek. Dönem sözcüsü Muhammet İkinci, 17 ve 25 Aralık operasyonlarına ilişkin bir basın açıklamasında bulunacak.

 

 

 

 

 

 

 

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • Nevşin Mengü’nün kardeşi gözaltına alındı17 Mart 2018 Cumartesi 15:07
 • TSK en kısa sürede hedefine ulaşacaktır16 Mart 2018 Cuma 16:11
 • 'Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi' ziyarete açıldı16 Mart 2018 Cuma 09:33
 • Doğaya deniz bisikleti bile atmışlar15 Mart 2018 Perşembe 09:58
 • KYK yurdunda öğrenciler, odalarının ışıklarıyla 'Afrin' yazdı15 Mart 2018 Perşembe 09:55
 • İYİ Kİ KADINLAR VAR14 Mart 2018 Çarşamba 11:39
 • KUTLU OLSUN!14 Mart 2018 Çarşamba 11:18
 • İspanyol sanatçıdan çocuklar için seramik atölyesi14 Mart 2018 Çarşamba 10:09
 • ŞEKER EN TATLI ZEHİRDİR13 Mart 2018 Salı 11:51
 • RÖVANŞ ALINDI!13 Mart 2018 Salı 11:40
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.