• BIST 79.352
 • Altın 126,745
 • Dolar 3,1048
 • Euro 3,3918
 • Trabzon 17 °C

DİVAN KURULU SEÇİMİ ÖNCESİ!

H.Kamil Ataman

           Trabzonspor Divan Kurulu seçimine bir aydan az bir süre kaldı. Daha yeni çıktık “mali kongreden”. Mali kongrede yaşanan olaylar Türkiye gündemine kavga-gürültüyle oturdu, alay konusu oldu. İç çekişmeler  “ayyuka” çıktı.

                Trabzon insanının en büyük özelliği; büyüğüne saygılı, küçüğüne sevgi beslemesidir. Bu özelliğimiz köyde, kasabada hala geçerliliğini korumaktadır. Şehirde de izlerine zaman zaman rastlanmaktadır. Trabzon insanının birde kötü yönü vardır! Bu da küçüklere karşı olan “ sen daha küçüksün” bakış açısı! Bu şehirde 10 yaşındaki de küçüktür, 40 yaşındaki insanlar da küçüktür, büyümelerine asla izin verilmez!

                40 yaşındaki birisine; “ Eşek kadar oldun hala sokaklarda kavga ediyorsun, serserilik yapıyorsun”diyerek fırça atan 60 yaş üstü büyüklerimiz, o, 40 yaşındaki insanın ‘bir yere adayım’ dediği zaman; “Sen daha gençsin, bu yükü kaldıramazsın”diyerek yolu kesilir! Yani, bu basit ve birbirine zıt gerçek ötesi “zırvalarla” her şeyden soğutulur! Neden hala büyüyemedim sendromuna sürüklenir..!

                14 Şubat günü seçim yapılacak ve şimdilik en güçlü aday Av. Ali SÜRMEN gözüküyor. Mesleği gereği kanunlarla arası iyidir, tüzük konusunda çalışmalarda da bulunmuştu. Divan başkanlığına seçilirse birçok yeni konuları gündeme taşıyacağına inanıyorum. Örneğin; Divan kurulunun yetkilerini arttıracak ve gereklilik karşısında yönetim kurulunu “Divan’a” çağırabilecek, yapılanları sorgulayabilecek bir yapılanmaya gidebilir… Bu da Trabzonspor yönetimlerinin daha iyi düşünerek doğru karar vermesine katkı sağlayacaktır…

                Sayın Sürmen’in adaylığı gündeme gelince birileri hemen karşı harekete geçerek, Sürmen’in karşısına çıkartabilecekleri bir aday bulmak için çalışmalara başladılar! Birçok isimle konuştular ama olumlu cevap alamayınca mevcut Divan Kurulu içinden bir arkadaşlarını ikna etmeye çalışıyorlar. Büyük olasılıkla da Ali Sürmen’in karşısına ısrar ettikleri isimle çıkıp, ilk defa bir Divan Kurulu seçiminde iki listeyle yarışılacak! Bu, “gerçek Trabzonsporlu” olduklarını her yerde beyan eden, her şeyi bilen ağabeylerimiz tarafından gerçekleştirilecek! Mevcut Divan Kurulu, şimdiye kadarki en “beceriksiz” ve “sessiz “ kalan bir yönetim olarak Trabzonspor tarihe şimdiden geçti bile! Ama ısrarla Trabzonspor üzerindeki hâkimiyetlerini kaybetmek istemiyorlar! Trabzon’daki  “asosyal” olan bu kişilerin “sosyalleşebildikleri” tek yer ve konum Trabzonspor! Tabi bu oyuncaklarını da kaybetmemek için her türlü tezgâhı yapmaya çalışıyorlar. Kısacası kendilerini düşünerek Trabzonspor’u korkunç girdapların içine sürüklüyorlar, Trabzonspor’a “yazık” ediyorlar.

                Bu kişiler “mali kongrede” çıkıp tek bir kelime bile edemediler, hepimizin yerine haklarımızı savunmak için “kürsüye” defalarca çıkan kişi ise Sayın Sürmen oldu. O gergin atmosferde hiç çekinmeden “terbiyeli ve seviyeli”  konuşmalarla o “derin ağabeylerimizin” seslendiremedikleri konuları dile getirdi.

                Şimdi, o “derin ağabeylerimiz”, Sayın Sürmen’e vefalarını her zaman yaptıkları gibi sinsice karşısına aday çıkartarak ödüyorlar! Onlar için Trabzonspor’un geleceği değil, yaşadıkları sürece kendi “egoları” önemli! Kapalı kapılar ardında yaptıkları görüşmelerin Trabzonspor’a zarar verdiğini anlamayacak kadar da “kör” olmuşlar!

                Tüm genç ve gerçek Trabzonsporlular, Ali Sürmen’ i istiyor

                14 Şubat “Sevgililer Günü” adına, ne olur bir kerelik olsun gençliği dinleyin. Ne olur “ Divan Başkanlığı” seçimine gölge düşürmeyin…

                Ya da elinizden ne geliyorsa ardına koymayın, kaosun göbeğine oturtun Trabzonspor’umuzu…

 

Yazarın Diğer Yazıları
YERİN KULAĞI
 • Trabzon’un fethi ve Karpov’un eseri!
 • Elbistan’a neden gitti?
 • Ali Kılıç’ın albümünden!
 • Abartılı kutlamalar!
 • Yahya Hoca’nın arşivinden Trabzon!
 • Ankara’da buluştular!
 • Soylu’dan TOKİ’cilere teşekkür!
 • Trabzon Milli Eğitimi, İmam-Hatiplilere teslim!
 • Başkanlık yarışı erken başladı!
 • Bir günde 3 kez açıldı!
1/20
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.