• BIST 107.015
 • Altın 172,518
 • Dolar 4,0726
 • Euro 4,9366
 • Trabzon 18 °C

Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu’dan!

Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu’dan!
Yerin Kulağı...

Köşemize katkı koyan Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu, içte ve dışta cereyan eden olaylar üzerine müthiş bir analiz yaptı. İşte Dr. Ustaoğlu’nun analizi;

‘İsrail Ortadoğu'da en çok hangi devletlerden çekiniyordu? Mısır, Suriye, Irak, Libya. Bu devletler ne durumda? Hepsi paramparça. Nasıl Oldu bu? BOP projesinin uygulanmasıyla.

BOP projesine karşı çıkan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı kimdi?

Bülent Ecevit.

Türk ekonomisi dışardan manipülasyonlarla çöktürülerek kime iktidar yolu açıldı? AKP'ye. AKP iktidar olur olmaz hangi ülkeye ABD saldırdı? Irak'a. BOP projesi eş başkanı olduğunu kendi siyasi toplantılarında anlatan kimdi?

Asrın lideri Recep Tayyip Erdoğan.

Suriye'yi karıştıran gelişmeleri kışkırtan ülke hangisiydi?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti.

Mısır konusunda yangına benzin döken kimdi!

Recep Tayyip Erdoğan.

Libya'ya NATO ile birlikte saldıran kimdi? Türkiye. İsrail'in pervasızca saldırmasını Irak, Suriye, Mısır, Libya'nın yıkılmasına yardım ederek kolaylaştıran lider kim?

Asrın lideri Recep Tayyip Erdoğan

Gazze’de ölenlerin sorumlusu kim?

Ululaştırdıkları liderlerini asla eleştirmeyen AKP'liler.

Ortadoğu'nun kim ne derse desin AKP gelene kadar ağabeyi olan Türkiye, İŞİD veya İD denen terörist gruba teslim olarak tüm itibarını yitirdi. Mesuliyet kimin? AKP iktidarı ve onun stratejik derinliği olan Dış İşleri Bakanının. İstediğiniz kadar el altından başbakanın namaz kıldırdığı görüntüleri dağıtın, istediğiniz kadar Türkiye'nin Ebukassam tugaylarına silah gönderdiğini fısıltıyla yayın, istediğiniz kadar rehine krizine yayın yasağı getirin. Bu gerçekler ortada, güneşi balçıkla sıvayamayacaksınız.

Öldürülmemek için şiisi güneye sünnisi kuzeye kaçarak Kerkük ve çevresini boşaltan Türkmen müslümanların kanı sizi boğacak.

Menderes de 1959'da sizle aynı hareketi yapmıştı. Kral Türkmenleri katlederken "Bizim Kerkük sorunumuz yoktur" demişlerdi. İslamı kullanarak iktidar olanları kendi taraftarlarının değil tüm müslümanların haklarını koruyamayınca sebep oldukları kan boğmuştur, boğacaktır.’

TİTANİC!

‘Titanic transatlantiği kaptanının kendini ve gemisini öve öve bitiremediği bir balo sırasında buzdağına çarpmış ve batmıştı. O sırada balo salonunda olanlar da, geminin ikinci ve üçüncü mevki yolcuları da, mürettebatı da birlikte batmıştı. Bugün sesimiz duyulmasa bile haykırışımız tek gemimiz Türkiye'miz için. Kaptan çok böbürleniyorsun ama buzdağlarıyla dolu denizlerdeyiz. Üstelik bu rotayı asla izleme, uyarılarına rağmen! Beni izleyen arkadaşlar bilir uyarılarım hep ülkemizin çıkarları için olur. Kişi veya partilere düşmanlığım yoktur. Ama ülkem için, milletim için yanlış yapanlar yanlışta ısrar ettikçe nefret ve düşmanlığımı hak ederler. Çünkü hatada ısrar suiniyet demektir. Kaptan uyan, buzdağına çarpmak üzereyiz. Şişirdiğiniz sektörlerle idare ettiğiniz ekonomik balon patlamak üzere. Uydurduğunuz dinsel kökenli dış politik oyunlarınız kanla yoğrulmaya devam ediyor. Yine uydurduğunuz dinsel kökenli iç politik oyunlarınız milletimizi bölüyor. Sizin dinsel hezeyanlarınız değil benim ülkemin ve milletimin hayatı önemli. Uyanın artık!’

 

Yanlışa yanlış demek insanlık görevidir!

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ahmet Kaya, geçen Perşembe günü bir toplantı düzenleyerek Çukurçayır ve Akoluk’ta farklı fiyatlarla vatandaşa su verilmesini eleştirmiş, Büyükşehir Belediyesi yetkililerine, ‘Bu adaletsizliği düzeltin’ diye çağrı yapmıştı. CHP’li Kaya, Büyükşehir belediyesi 2014 gelir tarifesinde suyun metreküp fiyatını kdv hariç 2,28 lira belirtmesine rağmen Çukurçayır’da yaşayanların 2.61 lira, Akoluk’ta yaşayanların 2.90 lira ödediğini vurgulamıştı. Büyükşehir belediyesi bu açıklamaya anında yanıt vererek, ‘TİSKİ’nin tarifeleri belirleninceye kadar, kapanan veya dönüşen belediyelerin 30 Mart 2014 tarihinden önce geçerli olan tarifeleri uygulanır kararı gereği Kasım 2014’e kadar mevcut tarifeler sürecek. Bu karar Büyükşehir Belediye Meclisi’nin tüm üyeleri tarafından alınmıştır’ demişti. Bu açıklamaya ilişkin CHP ilçe başkanı Kaya, ‘CHP’li meclis üyesi arkadaşımız, su fiyatlarının yılsonuna kadar arttırılmaması, eski seviyede kalması yönünde oy kullanmıştır. Bu kararla su fiyatları eski seviyede kalırken, Akoluk ve Çukurçayır Mahallelerimizde yaşayan insanların mağduriyeti dikkatlerden kaçmıştır. Meclis alacağı bir kararla oradaki mağduriyeti düzeltemez mi? Bu çok mu zor? Ortada bir yanlış vardır, bir eşitsizlik vardır ve bunun yarattığı mağduriyetler vardır. Yanlışa yanlış demek de insanlık görevidir’ ifadelerini kullandı.

 

Turan Yeşilbaş nerede?

Akyazı stat inşaatının yapımcı firmalarından biri olan STY inşaatın patronu Turan Yeşilbaş’ın bu aralar pek sesi çıkmıyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde şantiyeleri bulunan Turan Yeşilbaş, yurt dışı gezilerini de ihmal etmiyor. Akyazı stadını Sarıdağlar firması ile ortak yapan Turan Yeşilbaş, ortağı firmanın Erzurum’da yaptığı tesisin çökmesinde imalat hatası olmadığını savundu. Akyazı stadının yapımında inşaat öncesi yapılması gereken neler varsa hepsini yerine getirdiklerini söyleyen Turan Yeşilbaş, ‘Deniz dolgusu üzerine yaptığımız inşaatta binlerce fore kazık kullandık. Akyazı’da şu anda Türkiye’nin en sağlam yapılarından birini inşa ediyoruz. Yakın bir zamanda stadın beton işi bitecek. Ondan sonra diğer işlere yöneleceğiz’ dedi.

Yeşilbaş, işlerinin yoğunluğunda Trabzon’daki şantiyede uzun süre kalamadığını belirterek, ‘Şantiyede görevli, sorumlu onca arkadaş var. Bu arkadaşlarımız işlerini bilen deneyimli isimlerdir’ dedi.

 

KTÜ’nün altın dönemi!

Karadeniz Teknik Üniversitesinde rektör Prof.Dr. Süleyman Baykal ile birlikte Of ve Çaykaralıların imtiyazlı konuma yükseldikleri şeklindeki eleştirilere, Of ve Çaykaralılardan tepki geldi. Dr. Ahmet Ömeroğlu, Süleyman Baykal’ın dürüst, işini bilen, tarafsız bir isim olduğunu belirterek, ‘Sayın Baykal’a haksızlık yapılıyor. Sayın Baykal ile birlikte KTÜ çağ atlamıştır. KTÜ altın devrini yaşamaktadır’ dedi.

KTÜ’nün Baykal ile birlikte bir sisteme oturduğunu kaydeden Ömeroğlu, ‘Baykal’dan önceki dönemlerde KTÜ’nün durumu ortada idi. Kayırmacılık iddiaları o dönemlerde ayyuka çıkmıştı. KTÜ’ye şimdi adalet geldi. KTÜ’de grupçuluk, particilik rafa kalktı. KTÜ asli görevine döndü’ dedi.

 

Adnan Günnar 9 bin lira bağışlamış!

AKP il Başkanı Adnan Günnar, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanyasında harcaması için Başbakan adına açılan hesaba 9 bin lira yatırmış. Adnan Günnar, iyi bir diş hekimi, iyi de kazanıyor. Günnar, gelecek seçimde partisinden milletvekili aday adayı olacak. Genel başkanının kampanyasına yaptığı 9 bin liralık bağış Günnar’ı bir adım öne çıkarır mı bilinmez. Akçaabat AKP ilçe yönetiminin önemli isimlerinden biri, ‘Adnan bey, Akçaabatlı hemşerimiz. Milletvekili seçilmesini isteriz. Ancak, AKP’de Adnan beye kolay kolay sıra gelmez’ dedi.

 

Orhan bey 40’da birini yatırmalı!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçoğlu’nun da Başbakanın kampanyasına 9 bin lira ile katkıda bulunduğu bildirildi. AKP Trabzon teşkilatının kurucu üyelerinden biri, Gümrükçüoğlu, Başbakan’a yardım kampanyasına 9 bin lira ile değil iş adamı Hasan Güven’den aldığı 2 milyon 800 bin liranın kırkta birini bağışlayarak başlamalı. Bu meblağın kırkta biri 70 bin lira eder. 70 bin lirayı da 7 ayrı kişi veya aile bireyleri adına bağışlayabilir’ dedi.

 

Belediye çalışmıyor!

Trabzon Belediyesi eski başkan yardımcılarından Orhan İlarslan, Büyükşehir ve Ortahisar belediyesinin 4 ayda 4 metrelik yol yapmadığını, Trabzon’da belediye hizmetlerinin dibe vurduğunu önü sürdü.

Büyükşehir ve Ortahisar belediye başkan ve yöneticilerinin, iftar yemekleri, kahve toplantıları, sohbetlerden vakit ayırıp belediyenin asli işlerine dönmediğini iddia eden Orhan İlarslan, ‘Benim bu eleştirilerim siyasi eleştiri değil. Belediyeciliğimi de bir kenara bırakıyor ve bir vatandaş olarak bu eleştirileri getiriyorum. Hükümetin yaptığı birkaç yatırımın peşine takılıp gitme belediyecilik değildir’ dedi.

 

Filistin halkı yalnız değildir!

KESK Dönem Sözcüsü Muhammet İkinci, İsrail’in Filistin’e karşı son bir ay boyunca yoğunlaştırdığı saldırısının, insanlık tarihinin üzerine kara bir leke sürmeye devam ettiğini belirterek, ‘Yarım yüzyılı aşkın bu saldırganlık ve cinayete karşı Filistin halkı direnişini büyütüyor. Kitlesel kuşatma altındaki Filistin halkına yönelik uygulanan işkenceye, gerçekleşen binlerce tutuklamaya, ölümlere ve işgale karşı yükselen Filistin direnişiyle dayanışmak, bölge halklarının emek ve demokrasi güçleriyle birlikte mücadelesine buradan da bir ses vermek adına İsrail’in uyguladığı düşman hukukunu, ırkçı politikaları kınıyor, Filistin topraklarına özgürlük ve barış gelmesi amacıyla İsrail’in saldırılarına derhal bir son vermesini istiyor, Filistinli kardeşlerimizin mücadelesini yürekten selamlıyoruz’ dedi.

 

 

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • Şırnak'tan Acı Haber24 Nisan 2018 Salı 17:07
 • Oy kullanacaklar dikkat!22 Nisan 2018 Pazar 19:25
 • Uzaklaştırma kararına ne dedi21 Nisan 2018 Cumartesi 16:29
 • HOŞ GELDİNİZ SAYIN AMERİKA FÜZELERİ…21 Nisan 2018 Cumartesi 13:12
 • ‘Beraber Hamam yapamazlar’ ve Tonyalı Paşaoğlu Ahmet!21 Nisan 2018 Cumartesi 13:10
 • ALLAH 'RIZA'SI İÇİN!21 Nisan 2018 Cumartesi 13:03
 • Yolcu otobüsü şarampole devrildi21 Nisan 2018 Cumartesi 11:55
 • Kimliğini kaybedince kabus yaşadı21 Nisan 2018 Cumartesi 11:54
 • "Sessiz kalamazdık"21 Nisan 2018 Cumartesi 11:50
 • "Futbol teröründen öte bir şey"20 Nisan 2018 Cuma 16:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.