• BIST 97.687
  • Altın 230,615
  • Dolar 5,8477
  • Euro 6,7643
  • Trabzon 22 °C

Ersun Yanal'la olmaz.!

Sedat TUNALI

Trabzonspor'un son 20 maçtır İstanbul'da kazanamadığına dair istatistik son bir hafta içinde çokça kullanıldı. Oysa doğrusu 1-2 maç dışında Trabzonspor hep 12 kişilik Fenerbahçe ile oynadığıydı, sistemin ve devletin desteklediği Fener'den bu süreçte 4 beraberlik çıkarmak bile mucizeydi. Kaldı ki TS nin FB'ye tam 7 yıl hiç kaybetmediği gerçeği de tarihin penceresinden işmar ediyor. Sistemin cici bebesini koruma ihtiyacı duymadığı maçta Trabzon'un alt yapı takımı 1461 'in Fener'i kendi sahasında madara ettiğini de ekleyelim de tam olsun

Kabul edelim ki son yılların en kötü Fenerbahçesi vardı sahada. Şike sürecinde şikeyi örtbas etmek ve Aziz Y'yi kurtarmak için tüm kaynaklarını tüketen Fenerbahçe, yaptığı transferle de sadece taraftarını kandırdı, o da bir kısmını.

Trabzonspor ise, kafiyeli olsun diye 50. yıl diye sunulan bir sezona tarihinin en büyük paralarını harcayarak başladı. Alınan oyuncular içinde vasatı bulana yıldız muamelesi çekildi, zaten vasat olan eldekiler de yıldız diye gazlandı, ama gerçegın fotosu acı acı tebessüm ediyor.

Ersun Yanal iyi bir kondisyoner ama futbol anlayışı çağdışı. Topu kaptırdığın anda rakibe centilmenlik dışı faul yöntemini ne kimse yiyor artık ne de saygı görüyor. Ölü Fenerbahçe karşısında son 15 dakika yenen baskı , Ersun Yanal tercihlerinin ve oyun okumadaki yetersizliklerinin ifşasıdır. Şu Fenerbahçe'den bile 1 puanı şansıyla alan Trabzonspor'dan şampiyonluk beklemekle BJK dan şampiyon kulüpler kupası beklemek aynı şey.

Göndermek istediği Rodellega yerine N'doye tercihi, yine kiralayın dediği Yusuf Yazıcı'yı erkenden çıkarması Ersun Yanal'ın egolarıyla yaşadığını ve TS yi umursamadığının ifşasıdır. Bir an önce aklını başına almalı…

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.