• BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Trabzon 14 °C

Eyüp Aşık’a kim destek vermedi?

Eyüp Aşık’a kim destek vermedi?
AKP’nin ve Trabzonspor yönetiminin algıcısı olarak ün yapan, yarı resmi gazeteci, Trabzon Kültür ve Turizm İl müdürlüğü çalışanı, dün ortağı olduğu internet sitesinde yine algı oluşturmak için Eyüp Aşık’ın nasıl aday olduğunu ve adaylıktan neden çekildiği

Eyüp Aşık’a, aday olmasını öneren isim gazetemiz sahibi Hasan Kurt’tu. Kurt, Aşık’a aday olması gerektiğini ve seçimi de rahatlıkla kazanabileceğini söylemişti. Aşık da Kurt’un bu önerisine olumlu yaklaştı. Kuzey Ekspres Gazetesi’nde Kurt’un odasında Eyüp Aşık, Hayrettin Hacısalihoğlu ve birkaç kişi bir araya geldi. Aşık, Trabzon’da eski yönetici, işadamı ve siyasilerle görüştü.
Aşık, daha sonra Ankara’da Faruk Özak ile bir araya geldi. Özak’tan yeşil ışık ve İstanbul’dan birkaç yakın dostundan istediği desteği alamayan Eyüp Aşık adaylıktan çekildi.
Faruk Özak, Eyüp Aşık’a destek verseydi, Aşık adaylıktan çekilmeyecekti… Özak, Aşık’a neden destek vermedi? Bu sorunun cevabını önce Özak sonra da Eyüp Aşık vermeli.
Hasan Kurt’un söylemine göre, Aşık’ın adaylığı ve adaylıktan çekilmesi bu şekilde olmuş. Yukarıda özet olarak aktarılan sürecin doğruluğunu ve yanlışlığını test etmek isteyenler Eyüp Aşık’ı arayabilirler.
Faruk Özak’ın
manevrası!

AKP eski milletvekili Faruk Özak, bu akşam Ramada otel de vereceği yemek için aramadığı kimse kalmadı. MHP’lisinden CHP’lisine yüzlerce kişiyi arayan Özak, ‘Ramada da Cuma akşamı bir toplantı yapıyoruz. Seni de bekliyorum’ diyor.
Özak’ın aradığı isimlerden biri olan Mustafa Erdem, ‘Faruk Özak’ın, Trabzonspor için toplantı yapacağını tahmin ettim. Göçek’ten ilk uçağa bindim ve geldim. Ancak Trabzon’a geldiğimde toplantının Trabzonspor için değil Faruk abimin eski partisine destek için yapıldığını duydum. Üzüldüm. Beklerdim ki, Faruk abim bu tür toplantıları Trabzonspor için yapsın’ dedi.
Faruk Özak, eski partisi için gerçekten müthiş çalışıyor. Bu çalışmasının yarısını Trabzonspor için yapsa, karşısında kimse duramaz ve Trabzonspor kesinlikle düzlüğe çıkar…
 ‘5 olur 5’
AKP Trabzon 5. Sıra milletvekili adayı Salih Cora, 1 Kasım da yapılacak seçimde Trabzon’da 5 milletvekili çıkaracaklarını ve 6 yıl zorlayacaklarını iddia etti. Trabzon’un her ilçe ve köyünde partilerine büyük ilgi olduğunu belirten Salih Cora, ‘Şalpazarı’ndan Çaykara’ya kadar her yer de AK Parti var. 300 bine yakın oy alırsak kimse şaşırmasın. Trabzon da 5 olur 5’ iddiasında bulundu.
Tek kongre olur!
Yargıtay, dün Trabzonspor’un 2013 yılı Mayıs ayında yapılan kongrenin süresini 6 ay olarak onaması, hukuki tartışmaları da beraberinde getirdi. Trabzonspor’un önümüzdeki süre içerisinde iki kongre yapmasını söyleyenler olduğu gibi bir kongre ile yetinileceğini belirtende!
TS Divan Kurulu eski başkanlarından Ali Özbak, bir kongre ile sürecin tamamlanacağını söyleyenlerden. Özbak, ‘Bu tür olaylarda içtihatlara bakmak lazım. Ancak benim görüşüm, İki kongre birleştirilir, Aralık ayında tek kongre ile iş biter’ dedi.
Bu arada Trabzonspor’un bazı üyeleri  mevcut yönetimin 2.5 yıllık süre içerisinde yaptığı icraatın geçersiz olduğunu ileri sürerek mahkemeye gideceklerini ve yönetimin hesap vereceğini söylüyor.
Yargıtay kararı, görünen o ki Trabzonspor da yeni bir süreç başlattı.

Av. Hakan Orhan’ın görüşü!
Avukat Hakan Orhan, Trabzonspor'da, Hacıosmanoğlu Yönetimin görev süresi ile ilgili Yargıtay Kararı sonrasında gelinen durumun birebir yaşanan bir örneğine pek rastlanmadığını söyledi.
Orhan şöyle dedi; ‘ Türk Medeni Kanunu, Dernekler Kanunu ve Trabzonspor Kulübü Derneği’nin tüzüğünde bu durumla birebir örtüşen, ne yapılması gerektiğini gösteren, açıklayıcı bir madde olmadığı için başka hukukçular konuya farklı yorumlar da getirebilirler.
Bana göre, 6 aylık süre için seçildiği Yargıtay kararı ile kesinleşen İbrahim Hacıosmanoğlu yönetiminin görev süresi, Yargıtay kararının kulübe tebliği anında sona erer. Trabzonspor'un mevcut Yönetim Kurulunun görev süresi yenisi seçilinceye kadar uzamaz. Yönetim Kurulu, tebliğ anından itibaren hiç bir işlem yapamaz, kongre kararı alamaz. Yönetim Kurulunun görev süresi sona ermiş olduğu için Trabzonspor Kulübü Derneği organsız kalmış olur. Trabzonspor Kulübü Derneği’nin genel kurulunun kayyım tayini suretiyle yapılması gerekir. Trabzonspor Kulübünün herhangi bir üyesi hatta Denetleme Kurulu kayyım tayini için Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvurabilir. Trabzonspor Kulübü Derneğine, Türk Medeni Kanunu'nun 427. maddesinin 4. fıkrası gereğince İDARE KAYYIMI atanması gerekir.’
Çay bile ikram etmedi!
AKP Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, dağ bayır dolaşıyor. Her gittiği yerde partisine oy istiyor. Muhalefet partilerini eleştiriyor. Soylu, çok çalışmadan olsa gerek zaman zaman da yanlış söylemlerde bulunuyor…
Şalpazarı’ndan arayan bir MHP’li, Soylu’nun MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaretlerinde kendilerine çay bile ikram etmediğini söylediğini ancak o günün Ramazan olduğunu unuttuğunu söyledi.
MHP’li olduğunu söyleyen okur, Soylu’nun Şalpazarı’nda “Meclis başkanımızı Bahçeli’ye gönderdik. 3 dakika tuttu odasında, çay bile ısmarlamadı. Beraber ortak olacağız ve Türkiye’yi idare edeceğiz. ‘Yok oğlunu ver, oğlun, kızın şöyle olsun.’ Nasıl Türkiye’yi beraber yürüteceğiz, idare edeceğiz. Sözle mücadele etmiyoruz, adam gibi, yiğit gibi mücadele ediyoruz” dediğini kaydetti.
MHP’li okur, Yılmaz’ın Bahçeli’yi ziyaretinin 27 Haziran 2015 günü gerçekleştiğini, ancak 18 Haziran’da Ramazan ayının başladığını, ziyaretinde Ramazanın 9. günü gerçekleştiğini, ziyaretin gün içinde olduğu için hem AKP hem de MHP’lilerin oruç tuttuğunu, bu nedenle ikram yapılmadığını ileri sürdü.
Seçim çalışmalarında adaylar gerçekten çok yoruluyor. Sabah ezanı ile yollara düşen adaylar gece yarılarına kadar koşuşturuyor. Adaylar, söylemlerinde zaman zaman hata ve yanlış ifadelerde kullanıyorlar. Ki bu da normal karşılanmalı…
Ayşe abla
Bakan olur mu?

AKP Trabzon milletvekili adayı Ayşe Sula Köseoğlu’nun, 1 Kasım sonrasında kurulacak olan hükümetlerde aileden sorumlu bakan olacağı söyleniyor. Bakanlıkta gözü olmadığını söyleyen Ayşe Sula Köseoğlu, ‘Hedefimiz partimizi tek başına iktidar yapmaktır’ dedi. Köseoğlu, parti teşkilatı ve milletvekili adayları ile birlikte uyumlu bir çalışma sürdürdüklerini belirtti.
Yavuz Karan
Kendinden emin!
CHP ikinci sıra adayı Yavuz Karan, AKP’nin medya desteği ile şişirildiğini öne sürerek, ‘Biz de sahadayız. Biz de vatandaş ile görüşüyoruz. Vatandaş AKP’liler gibi düşünmüyor. Gelsinler benimle birlikte vatandaş arasında dolaşsınlar ve gerçeği görsünler. CHP, Trabzon’da iki milletvekili çıkaracaktır. Ben buna inanıyorum’ dedi.
Meclis Aydınlanacak!
MHP Trabzon ikinci sıra milletvekili adayı Yavuz Aydın, yeni dönemde TBMM’nin Aydınlanacağını söyledi. Trabzon’dan iki Aydın’ın meclise gideceğini iddia eden Yavuz Aydın, ‘Koray abimizle ben meclisteyiz. Bizim hedefimiz Hüseyin kardeşimizi de TBMM’ye taşımak. Bütün uğraşımız bu yönde’ dedi. Vatandaşın büyük bölümünün sessiz ancak kararlı olduğunu belirten Yavuz Aydın, ‘Vatandaş MHP’yi tercih edeceğine karar vermiş. Benim izlenimim bu şekilde’ dedi.

Saade Partisi’nden
ilginç duyuru

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı, bugün saat 19.30’da 19 Mayıs Spor Salonunda genel başkanları Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katılımı ile gerçekleştirecekleri programın duyurusunu alışılagelmiş yöntemlerin dışında ilan etti. Broşür ve anons araçlarının yanında duyurularını havada planör uçurarak ta yapıldı. Bu uygulama halkın oldukça ilgisini çekmişe benziyor.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Hacısalihoğlu’nun ‘nitelikli lise’ tepkisi!17 Nisan 2018 Salı 12:57
 • Sokağımızı çaldınız!16 Nisan 2018 Pazartesi 12:30
 • Kazım’ı eski rektör evinde ağırlamıştı!15 Nisan 2018 Pazar 13:31
 • İmar Planı değişecek mi?13 Nisan 2018 Cuma 13:18
 • Kanuni, Gazi ve Tevfik Serdar kesik yedi!12 Nisan 2018 Perşembe 11:35
 • Şehir Hastanesi ne kazandıracak?11 Nisan 2018 Çarşamba 12:03
 • TTSO’da kim kazanır?10 Nisan 2018 Salı 18:35
 • Ağaoğlu’na ‘başkan ol’ diyen sorunları da çözer!06 Nisan 2018 Cuma 11:03
 • Muhammet Balta’nın öfkesi ve tepkisi!05 Nisan 2018 Perşembe 11:14
 • Balta’nın ‘Baltası’ ve Borsa seçimleri!04 Nisan 2018 Çarşamba 11:46
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.