• BIST 94.008
 • Altın 191,264
 • Dolar 4,6948
 • Euro 5,4894
 • Trabzon 24 °C

Hacıosmanoğlu meydan okudu!

Hacıosmanoğlu meydan okudu!
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kongre isteyenlere seslendi, "Aralık ayına az kaldı. Herkes hazırlığını yapsın. İster çatı adayı ister ayrı ayrı. Ama benim için Aralık ayındaki kongrenin 2013'teki kongreden rahat geçeceğini düşünüyorum" dedi

Hacıosmanoğlu, sık sık görevden ayrılacağı iddiaları ortaya atılan Teknik direktör Ersun Yanal'la ilgili bir soruya ise, "Bunu Sportif Direktörümüz Süleyman Hurma'ya sorun" diyerek imalı bir yanıt verdi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. TFF seçimlerinin ardından bir haftalık süre geçtiğini belirten Başkan Hacıosmanoğlu, kendisi hakkında kulübü sattığı ve ihanet ettiği şeklinde iddialar ortaya atıldığını belirterek şunları söyledi:

"Dünyada tek Trabzonsporlu kalsam yine de Trabzonspor'u satmayacak, ihanet etmeyecek tek adam benim. Başkan olduktan sonra iki kez TFF genel kuruluna katıldım. Yaptığım konuşmalar aylarca konuşuldu, gündem oldu. Bu konuşmaların bizi sevenlerin sevgisini daha da çok arttırdığını düşünüyorum. Kendi nefsimizi düşünmüş olsaydık, yine aynı tavrı sergiler, aynı konuşmayı yapıp o salondan çıkardık. Art niyetli ve ahlaksızca bizi eleştiren insanlara da malzeme vermemiş olurduk. Kendimizi düşünmedik. Trabzonspor'u düşünerek hareket ettik. Federasyonda Trabzonspor adına yöneticiler vardı. Sadece koltukta oturmak için orada duruyorlardı, Trabzonspor'u temsilen değil. Onların yerine irade ortaya koyacak, geçmişte ve gelecekteki yanlış kararlara karşıt görüş koyup mücadele edecek insanları oraya koyduk. Tavrımızın şike davasını sekteye uğrattığını söylüyorlar. Yani Federasyon'a adam koyarak anlaşma mı yaptık? Adama karşılık şike davasından feragat ettiğimiz mi söyledik? Bırakın böyle anlaşma yapmayı bunu beyninden geçirmek bile namussuz insanların yapacağı bir harekettir diye düşünüyorum. 'Şike süreci namus davamızdır' dedik. Bu namus davasını ilk ben ortaya attım. Bu davada Trabzonspor'un en ufak bir geri adım atması veya mücadele azmini düşürmesi söz konusu değildir. İnsanlar namuslarıyla yaşar. Bu da Trabzonspor sevdalılarının namus davasıdır ve nereye gidiyorsa oraya kadar gitmesi gerektiğini beni tanıyanlar bilir. Sonunda ölüm de olsa bunun sonuna kadar gitmemiz gerektiğini her zaman söyledim."

 

"ENTERESAN OLAYLAR OLUYOR"

Trabzonspor'un üzerinden siyasi, ticari ve manevi nemalanan insanların bu alanını kapattıklarını belirten Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Bu nedenle onların uzantıları da bir şey buldukları zaman üzerine atlıyorlar. Trabzonspor sevdalılarının akıllarını karıştırabilir miyiz diyen insanlar var. Sağduyulu insanların bize göstermiş olduğu teveccühü, sevgiyi gelen mesajlardan çok iyi anlıyoruz. Belki ilk gün yaygara kopardılar ama TV'deki 10 dakikalık konuşmamdan sonra bana gelen yüzlerce mesajda neler söylendiğini ben biliyorum. Enteresan olaylar oluyor. Şike davasında verdiğimiz mücadelede onore ederek görev verdiğimiz hukuk kurulumuz vardı. Onların içinde Erdem Egemen diye bir kardeşimiz var. Yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum ve ayrı tutuyorum. Davada duruşumuzdan dolayı zafiyete uğradıklarını söyleyerek çekildiklerini açıklıyorlar. Hukuk kurulu 4 kişiydi, bir tanesi ayrıldı. Avukatın yalancısı olmaz ama bu arkadaş iyi bir yalancı. 'CAS müracaatı 4 gün başkanın masasında bekledi' diye ifade kullandı. Zorla benden imza aldıklarını söyledi. Hukuk kurulu da görevden ayrıldı. Bunu bile malzeme olarak kullanıyorlar. Söyledikleri konuları doğrulasınlar o gün başkanlığı bırakacağım. Bizi seven Trabzonspor sevdalılarına aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz."

 

"BİR TARAFTA 1 MİLYAR DOLAR OLSA BİLE.."

'Federasyondan avans alındı ve bunun karşılığında destek verildi' iddialarına da sert çıkan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Böyle bir alçaklık olabilir mi? Federasyon bize 20-30 veya 50 milyon para verse dersiniz ki; para verdiler de karşılığında destek verdiniz. 15 gün sonra alacağınız parayı 15 gün önce almanız taviz vermeniz anlamına gelmiyor. Bunu her kulüp dönem dönem yapıyor. Parayla yapılmaz zaten. Adamlar hiçbir şekilde ne kendini ne camiasını parayla satmaz. Bunun örneğini daha önce verdik. Avrupalı bir hukukçuyla İstanbul'da görüşürken, 'Masanın bir tarafına 1 milyar dolar koysalar bir tarafına kupayı koysalar o paraya tekme atar kupayı alırız. Bizim hissiyatımız budur' dedik. Federasyon başkanını ve bundan önceki yanlışlarını kabullenip de yönetimine adam koymadık. Bugün bizi eleştirenler, aynı insanlar ve onların uzantıları geçmiş açıklamalarında, 'Bu kulüp federasyon ve kulüplerle kavgalı şekilde yönetilemez' diyorlardı. Biz tasvip etsek de etmesek de bir federasyon var ve o federasyonun hem yönetiminde hem kurullarında etkin olmak zorundayız. Yönetime ve kurullara Trabzonspor'un adamlarını koyduk. Adaletsizliklere karşı dursunlar diye. Başka da bir amacımız yoktur."

 

"KİMSEYE CEVAP VERİP ONLARI YÜCELTMEYECEĞİM"

Yaklaşık 6 aydır konuşmadığını dile getiren Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Bundan sonra da konuşmayacağım ve kimseye cevap vermeyeceğim. Kimseye cevap verip de onları büyütüp yüceltmeyeceğiz. Herkesi istediği gibi konuşabilir. Sadece Trabzonspor sevdalılarına canı yürekten nasıl hizmet edilmesi gerekiyorsa o hizmetleri edeceğiz. Bu demek değil ki bir kenarda sessiz duracağız. Belki farklı yöntemler uygulayacağız. Kimseye cevap verip de onları büyütüp yüceltmeyeceğim. 'Trabzonspor'a ihanet etti, sattı' diyen ve bu alçakça ifadeleri kullanan insanlar şunu iyi bilsin ki; 20 seneye yakın sporun içindeyim. Hayatım hep mücadeleyle geçti. Herhalde Trabzonspor'a yönetici olmadan önce de sonra da benim kadar Türk futbolundaki adaletsizliklere karşı mücadele eden bir tane daha Trabzonsporlu kimse gösteremez. Trabzonspor'un haklarını korumak için insanlarla didişen, kavga eden, her türlü hamleyi yapan bir tane daha Trabzonsporlu kimse gösteremez. Bundan dolayı savcıların karşısına çıkıp 100'ün üzerinde suç duyurusu nedeniyle ifade eden bir Trabzonsporlu daha kimse gösteremez. Haklı olduğu davada kim Trabzonspor'a ihanet ediyorsa ve satıyorsa o namussuzdan da daha aşağılık bir insandır. Kim bu ifadelerle bizi zan altında bırakmaya çalışıyorsa da söylediğim sıfatların ta kendisidir."

 

ULUSOY'A SERT ELEŞTİRİ

Haluk Ulusoy'a destek vermedikleri için de eleştirildiklerini hatırlatan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son 10 güne kadar Haluk Ulusoy'a destek vermeyi düşünüyordum. Kendisiyle ve arkadaşlarıyla da konuşuyordum. Ama ne yazık ki 10 gün kala öğrendim. 'Herkesten imza topluyoruz. İmza verin de bu adamı gönderelim' diye İbrahim Usta'yı arayıp, benim gitmem için düzenlenen kampanya için destek istemiş. Bunu öğrendikten sonra, bizimle böyle uğraşan bir insana destek vermemiz söz konusu olmadı. Destek vermekten vazgeçtik. Konuşmasında, 'Trabzonluları ben adam bilirdim. Trabzonlu'nun olduğu yerde başkasına destek verilmez' diye bir cümle kullandı. Sizin işinize geldiğinde Trabzonlu olmayacaksınız. Her zaman öyle olacaksınız. Trabzonluysanız da Trabzonsporlu olacaksınız. Başka takımlar hayallerinizi süsleyip de istediğiniz zaman Trabzon'u kullanmayacaksınız. Sayın Nuri Albayrak döneminde onu nasıl Federasyon başkanı seçtirdiğimizi bütün Türkiye biliyor. Ama 30 saniye kala maç tatil edildiğinde 5 kez aradım. 'Hakemi çıkarıyorum' dedi ama sonra telefonlarını kapattı. O maçın akıbetini de biliyorsunuz. Her Trabzonlu, Trabzonlu'ya oy verecek tabii ki. Ama Trabzonlu olana verecek. Soruyorum kendisine; o zaman başka bir memleketli miydi kendisi? Mehmet Ali Yılmaz'ın federasyon başkanlığına aday olduğu ve 13 oyla kaybettiği seçimde Trabzonlu değil miydiniz de Mehmet Ali Yılmaz yerine Levent Bıçakçı'ya destek verdiniz?"

 

"BUGÜNE KADAR MEMNUN EDEMEDİK AMA.."

Yaptıklarının Trabzonspor sevdalılarını memnun etmek için olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar memnun edemedik. Çok bırakmak istedim, bırakma kararı aldım ama arkadaşlarımızın devam etme arzusuyla bugüne geldik. Bu olaylardan sonra da, 50 yaşındayım benim de sağlığım, ailem, işim, gücüm var. Yaptıklarınız karşılığında insanlar sizi yıldırmaya çalışabilir. Hakikaten bıkma noktasına geldim. Ama son yaşanan olaylar bana şunu gösterdi ki; 50 yaşına kadar mücadeleyle gelen insan bundan sonra mücadelenin dozunu daha da artırarak, söz verdiğimiz noktada Trabzonspor'u bırakmak için mücadele edeceğiz."

 

"ADAY OLMAK İSTEYEN ÇIKSIN"

Hacıosmanoğlu, genel kurulla ilgili de şu ifadeleri kullandı:

"Genel kurul yapacağız, kimse merak etmesin. Kimse de Trabzonspor daha kötü durumlara düşer diye endişeye kapılmasın. Aralık ayına kadar az süre kaldı. Herkes hazırlığını yapsın. İster çatı adayı ister ayrı ayrı. Biz Trabzonspor sevdasını Aralık ayında da bırakmayacağız. Böylesine konuşanlar, böylesine hizmet aşkı ile yanıp tutuşanlar, bizim yanlış yaptığımızı söyleyen art niyetli insanlar, Aralık ayında Trabzonspor sevdalılarının karşısına geçip, kimin Trabzonspor'u daha çok sevdiğini, kimin daha çok hizmet etmek istediğini ortaya koyarlar. Trabzonspor sevdalıları da gerekli tercihi yapar, biz de sandıktan çıkan sonuca saygı duyarız.

İnanıyorum ki, Trabzonspor sevdalılarından bana gelen hissiyat şudur; 2013'te Mayıs'ında zor şartlarda kazandığım seçimin Aralık'ta benim için çok daha kolay olacağını, art niyetli insanlara da Trabzonspor sevdalılarının bir ders daha verdiğini hep beraber göreceğiz."

 

ERSUN YANAL SORUSUNA İLGİNÇ YANIT

Hacıosmanoğlu, konuşmasının sonunda bir gazetecinin, "Hoca tartışılıyor, devam edecek misiniz Ersun Yanal'la?" şeklindeki sorusunu yanıtlarken de, "Bununla ilgili Süleyman Beyle konuşursanız, bunları ona sorarsınız daha sağlıklı sonuç alırsınız" ifadesini kullandı. Kampın başlamasına iki gün kalmasına rağmen Trabzon'a gelmeyen, Sportif Direktör Süleyman Hurma ile özellikle transferlerle ilgili arasında sorun olduğu konuşulan Ersun Yanal'a, Başkan Hacıosmanoğlu'nun da destek çıkmaması dikkat çekti. Bordo-mavili kulübün Ersun Yanal'la görüşmelerini sürdürdüğü ve her an yolların ayrılabileceği belirtildi.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Burak olayı ile ilgili yeni gelişme18 Haziran 2018 Pazartesi 15:54
 • Son dakika son dakika…Burak için kritik gün!18 Haziran 2018 Pazartesi 14:24
 • KALECİ ARANIYOR?18 Haziran 2018 Pazartesi 13:34
 • Trabzonspor'un golcüsü ünlü oyuncu ile yakınlaştı!18 Haziran 2018 Pazartesi 13:19
 • YAŞAYAN STAT GELİYOR18 Haziran 2018 Pazartesi 13:16
 • Sümer’den gençlere nasihat18 Haziran 2018 Pazartesi 11:45
 • Okay Yokuşlu'dan veda mesajı16 Haziran 2018 Cumartesi 13:16
 • Ağaoğlu'dan isyan! 'Okay'a kızgın değilim ama...'14 Haziran 2018 Perşembe 18:09
 • Trabzonspor'a UEFA müjdesi!14 Haziran 2018 Perşembe 18:08
 • Ali Kemal Denizci Trabzonspor da14 Haziran 2018 Perşembe 18:05
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.