• BIST 94.082
  • Altın 189,916
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Trabzon 24 °C

Hiçbir yere kaçamazsın!

Sedat TUNALI

Muharrem Usta'ya hiç inanmadım, en başından beri. Çalıştığım medya grubu, hesap-kitap işlerindeki mahareti ve başarılı iş adamı sıfatlarından referans alarak, temsil kabiliyetini de düşünüp Usta'yı destekleme kararı aldığında da, en üst düzeyde itiraz gerekçelerimi de anlattım. Herkesin her konuda aynı düşünmesi gerekmiyor sonuçta.

Sonrasında Usta seçimi kazandı ben de "dur bakalım, belki ben yanılıyorumdur" diyerek olanları, olacakları beklemeye karar verdim, pek çokları gibi

Sonrası malum. Adı şike şikayet dosyalarında geçmiş Ersun Yanal'la işe başladılar. Sonra komedi/trajedi transferler, sonra trajediden faciaya dönüşen akla ziyan iş birlikleriyle şaibeli menecer transferleri, hacizler, yalanlar, yalanlar, yalanlar...

Niyet okumaya girmek şüphesiz ki bir noktada insanı yanıltır, yamultur. Bu pencereden bakarak Usta'yı da zan altında bırakmak istemem. Futboldan ne kadar "anlamadığına" lise yıllarımızdan tanığım.

Şundan da kuşkum yok; Usta herhangi bir işe girerken yanında konuyla ilgili yardım alacağı biri ya da birilerini değil, emir vereceği, yönlendireceği kişileri tercih etti. Seçtiği bu kişiler de çöküşün yol haritacıları olup Musta'nın başarısızlık tarihindeki yerlerini aldılar, bedeli ise ülke futbol tarihinin tek sıra dışı takımı ödedi, ödüyor.

Eminim ki M.Usta şöyle düşünüyordur;

"Ben bu Sedat Tunalı'yı ATV'de de ziyaret ettim, 1 saat baş başa oturup muhabbet ettik, üstelik grup olarak da bizim yanımızda duruyorlar, ne diye bizi eleştiriyor hiç anlamıyorum"

Sayın Usta'nın anlaması gereken şu;

Söz konusu Trabzon ve Trabzonspor olduğunda geri kalan ne varsa teferruattır.

Ben etrafınızdaki "durum parodisi cast ekibi seçmelerinde denenmeyi bekleyen çakal" lardan biri değildim sayın Usta. Ama aslında size onların hepsinden yakındım, pek çokları gibi, çünkü siz Trabzonspor'un Başkanıydınız, yanlışlarınıza alkış tutmadık, yüzünüze söyledik ne varsa.

Şimdi telefonla kongre kararı almışsınız. Çok yanlış bir karar sayın Usta.

Size güvenip siyasi risk alan kalpten Trabzonsporlular başta olmak üzere herkes sizden şunu bekliyor;

Sofralarımızda kardeş, sevgililerimize kuma;
 Düşlerimizin beyaz atlı prensi, ak sakallı dedesi,
 Kalbimizdeki tomurcuk, yüzümüzdeki tebessüm,
 Haksızlığa isyanımız, zalimlere öfkemiz
 Trabzonsporumuzu
 Aldığınız gibi teslim etmeden
 HİÇBİR YERE KAÇAMAZSINIZ!

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.