• BIST 99.292
  • Altın 238,548
  • Dolar 6,1768
  • Euro 7,2717
  • Trabzon 17 °C

İYİ Kİ ONUR KIVRAK DA GOL ATMAYA GİTMEDİ

Ali Rıza Keskinalemdar

Mustafa Reşit Akçay maçtan önce gözlüklü ancak şapkasızdı.

 

Şapkalı ve gözlüklü haline alışkındık. Çok şaşırdık doğrusu.

 

Totem miydi, bilemedik; yoksa şapkayı birilerine mi kaptırmıştı?

 

Bir sonraki maç öncesi de gözlüksüz ve şapkalı versiyonunu görebiliriz.

 

Merak ettiğim konu çok başka. Acaba Mustafa Reşit Akçay’ın göz kusuru miyop mu, hipermetrop mu, yoksa her ikisi ya da astigmat mı?

 

Maçtan önce gözlüklü, maçta gözlüksüz, maçtan sonra gözlüklü…

 

Mustafa Reşit Akçay miyop ise nasıl oluyor da maçı gözlüksüz izleyebiliyor? Bir olasılık, arada derede lens takması… Lens takarak izlemiyorsa, ne gördüğünü sormak lazım.

 

Hipermetrop ise zaten sadece yakın planlarda gözlük takması gerekiyorken hemen hemen her pozisyonda gözlük takıyor olması sonucu, göz kusurunun en azından hipermetrop olmadığını anlıyoruz.

 

Neyse, Mustafa Reşit Akçay’ın gözlük sıkıntısını en kısa sürede çözeceğinden eminiz.

 

***

 

Hafta başında iki oyuncu göklere çıkartılmıştı: Onur Recep Kıvrak ve Olcan Adın.

 

Kimler talip olmamışlardı ki, sormayın gitsin. Yönetimde müthiş bir panik yaşanmaya başlamıştı ki Onur Recep Kıvrak’ın sorunu halledildi. 1 milyon 350 bin Euro garanti para + maç başı 32 bin 500 lira olan yıllık ücreti 2,5 milyon Euro garanti para + 15 bin Euro maç başı şeklinde değiştirilerek, sözleşmesi 2017-2018 sezonu sonuna kadar uzatılırken, sözleşmesindeki “7,5 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesindeki tutar da kaldırıldı.  

 

***

 

Böylece Trabzonspor’da  yıllık 2,5 milyon Euro ücret alan iki oyuncu ortaya çıkıyor: Onur Recep Kıvrak ve Florent Malouda.

 

Ve her iki oyuncu da Gaziantepspor maçındaki “kırılma anının” oyuncuları oldular.

Her ikisi de maçın sonucuna etki etti.

 

Onur Recep Kıvrak kaleyi her tutan topu kalesinde gördü. 3. goldeki hatası sonrası birilerine saldırması anlaşılamadı. Doğru, o topa kafa vurdurulmamalıydı ama iyi bir kaleci de çaprazdan gelen o topu kendi kalesine çelmemeydi.

 

Onur Recep Kıvrak’ın tek olumlu hareketi, son saniyelerde kazanılan serbest vuruşta gol atmak için kalesini terk etmeyerek, 4. golü şansıyla da olsa yememesiydi.

 

Florent Malouda ise ilk yarıda Colman’ın pasıyla girdiği müsait pozisyonda dışarıyı, Bosingwa’nın ortasında da direği görmesiyle, sonucun Trabzonspor lehine dönmesi olasılığını da engellemiş oldu.

 

***

 

Mustafa Reşit Akçay “yüreğini sahaya koymayan oynayamaz” diyerek Adrian’ı Gaziantepspor maçının kadrosuna almamıştı. Peki Gaziantep’teki maçta “yüreğini sahaya koymayanları” ne yapacak? Geriye oynayacak kimse kalıyor mu bu durumda?  

 

***

 

Mustafa Reşit Akçay maç sonu röportajında “ Dikkat dağınıklığından 3. golü yedik. Bu bizi etkiledi.” demiş… Madem öyle, “dikkat dağınıklığı”na karşı futbolcuları için doktor kontrolünde Concerta ya da Ritalin’i denemesini öneririm Mustafa Reşit Akçay’a; iyi gelebilir.

***

 

Bakalım Lazio maçında hangi sürprizleri yaşayacağız?

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.