• BIST 79.834
 • Altın 125,910
 • Dolar 3,0869
 • Euro 3,3581
 • Trabzon 14 °C

Kaptan Soylu!

Kaptan Soylu!
Bir takımın; Süleyman Soylu gibi bir takım kaptanı olursa, o takımın hakemler ne kadar yanlı ve yanlış düdük çalarlarsa çalsınlar, rakipler ne kadar mücadele ederlerse etsinler bize göre sahadan mağlup ayrılma şansı yok…

Süleyman Soylu, AK Parti’nin takım kaptanı… Ve bu kaptan öyle bir kaptan ki, seçim sürecinde de yazmıştık günde üç-dört saatlik uyku ile sabah ezanıyla yola çıkıyor… Gece yarılarına kadar koşuyor, koşturuyor. Yüzlerce binlerce kişinin elini sıkıyor, görüşüyor, konuşuyor, destek istiyor. Takım arkadaşları ona ayak uydurmakta zorluk çekiyor!
Soylu, sabah Trabzon’un Şalpazarı ilçesinin bir köyünde, öğle Ortahisar’da, akşam Çaykara, Sürmene yaylalarında… Trabzon’da gitmediği, arşınlamadığı yer yok…
Hakkında çok şey söylendi… Geçmişteki nutukları gündeme getirildi. O, oralı bile olmadı, cevap vermedi. Yürümeye, koşmaya devam etti. Ve sonunda ipi göğüslediğinde rakiplerine inanılmaz fark attı…
‘Şeyhleri uçuran müridleridir’ diye bir deyim vardır. Trabzon’da bu deyimin tersi gerçekleşti, dersek abartıya kaçmış olmayız. Trabzon’da gerçekten müridleri, yani AK Partilileri uçuran bize göre Süleyman Soylu oldu…
O nedenle, Soylu’yu kutluyoruz…
Bu büyük başarısı, inşallah yatırımcı, etkili bir bakanlıkla ödüllendirilir.

Bahçeli’nin başarısı
ve Aydın’ın vedası!

1 Kasım seçiminin bir kazananı bir de kazananın ekmeğine yağ süreni var!
AKP’nin bu büyük başarısının mimarı, projecisi, kim ne derse desin, kesinlikle dürüstlüğünden kimsenin şüphe duymadığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’dir!
Milli Görüş temelleri üzerine inşa edilen, bir partiye karşı politika geliştiremeyen, bir dönemlerin güçlü partileri ANAP ve DYP tabanının bu partiye yönelmesine engel olamayan, izlediği politikalarla ve de söylemlerle, bu partinin ekmeğine yağ süren, bu partinin zirve yapmasını sağlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan kadar olmasa da, kesinlikle O’nun en az yarısı kadar AKP’ye hizmet etmiştir. Arşivler ortada!
Devlet Bahçeli; iktidar özlemi ile yanıp tutuşan, milyonlarca oy alan, dünyada ve Türkiye’de olup bitenlerden haberi olan bir siyasi partinin genel başkanı gibi değil, olaylara ve gelişmelere tek gözle bakan, partisini kendi malı, partilileri askerleri gibi gören, karşısındakilerin el- pençe durmalarından hoşnut olan vs. vs. bir genel başkan olmanın bedelini seçimde aldığı mağlubiyetle ödedi.
Bahçeli’nin, kendisinin ve Partisinin aldığı bu ağır hezimet karşısında istifa etmesi ve kongreye gitmesi gerekir. Bahçeli, yaptığı açıklamalardan anladığımız kadarıyla istifayı düşünmüyor. Ancak, parti tabanı Bahçeli ile aynı görüşte değil.  Bahçeli ne kadar direnirse dirensin, tabanın baskısı karşısında eninde sonunda kongre diyecektir.
MHP’nin kurtuluşu, bize göre Bahçeli’nin istifası ve yeni, yıpranmamış bir ekibin işbaşına gelmesiyle mümkündür.
Bahçeli’nin, gitmemesi için AKP de, AKMHP trollerini devreye sokacaktır. Çünkü Bahçeli’nin MHP’nin başında kalması demek AKP’nin iktidarının devam etmesi demektir.
Ama bu sefer MHP tabanı, buna izin vermeyecektir, diye düşünüyoruz…
***

Trabzon’da vekilliği az bir oyla kaybeden Koray Aydın, Bahçeli gibi AKP’ye hizmet etmedi ama bize göre katkı sağladı.
7 Haziran seçimlerinde partisinin Trabzon’da aldığı oyu, barem kabul eden Koray Aydın seçileceğinden adı gibi emindi. Bu nedenle 7 Haziran öncesinde olduğu gibi çalışmadı. En kötü ihtimalle seçilirim havasına girdi. Köyleri, kasabaları, meydanları AKP’ye teslim etti. Süleyman Soylu sabah ezanı ile yola çıkarken Koray Aydın kaldığı otelden öğle saatlerinde birkaç arkadaşı ile sokağa indi. Partisi için, bir gün Avrupa’ya bir gün İstanbul’a gitti. Trabzon’u boş bıraktı! Aydın’ı çevresindekiler de yanılttı.
Trabzon’da Koray Aydın çalışmayınca bir iki bölge hariç teşkilatlar da pek çalışmadı. Gerçi, AKP’nin devlet imkanları ve ekonomik gücü karşısında çok fazla da direnemezdi. Direnemedi de! Trabzon’da yaklaşık 40 bin oy kaybetti…
Koray Aydın, Trabzon’da yalnız milletvekilliğini değil, parti genel başkan adaylığını da kaybetti. Aydın, Trabzon’da seçilseydi, bugün MHP’nin ‘1’ numaralı genel başkan adayı veya genel başkan adayını belirleyecek konumda idi.
Koray Aydın, bize göre o şansını da kaybetti.  
Trabzon’a bu kadar hizmet yapacaksın ve finalinde auta atılacaksın!
Koray Aydın’ın kaybetmesi Trabzonluların bir kısmının ne denli vefasız olduklarının da net bir örneğidir!

Haluk Pekşen,
asılmasaydı
yolcu idi!

CHP de Trabzon’da önceki seçimde HDP’ye giden oyların yarısını ve hizmet harekatının oylarının bir kısmını almasına rağmen oy kaybetti.
Haluk Pekşen, seçime asılmasaydı… İl Başkanı ve yanındaki birkaç partili ile dağ bayır dolaşmasaydı, o da kaybedecekti.
CHP’nin önceki seçimlere oranla oyu 10 ile 30 bin arasında azaldı. Volkan Canalioğlu’nun Büyükşehir belediye başkan adaylığı döneminde 100 bin civarında oy alan CHP, 7 Haziran ve 1 Kasım’da 77 bin civarında kaldı. CHP’nin 77 binde kalmasını kimileri, partinin çakılı oyları ile izah ediyor… CHP’nin öyle söylendiği gibi 70 bin civarında çakılı oy yok.
Pekşen; yırtınmasaydı, dağ bayır dolaşmasaydı CHP Trabzon’da 60 bini zor görürdü.
Burada şunu da belirtelim, Pekşen’in yerinde bir başka isim olsa ve o da çalışsaydı, ancak bu kadar oy alırdı!
Haluk Pekşen’e yeni dönemde büyük iş düşüyor. Pekşen yalnız CHP’nin değil MHP’nin de yani tüm muhalefetin milletvekili… İktidarın, Trabzon için yaptıkları ve yapamadıklarını takip edecek tek isim Pekşen…
İşte bu nedenle Pekşen’in işi zor diyoruz!

Kaşüstü’ne
ucube kavşak!

Trabzon’un Kaşüstü beldesinin ortasından geçen Trabzon- Rize karayolu üzerindeki kavşakta trafik sıkışıklığını önlemek için ucube bir kavşak projesi hazırlanıyormuş.
Trabzon Büyükşehir ve tüm belediyelerinin bir yerde fahri müfettişi, denetleyicisi olan, hangi bölgede ne tür aksaklık, yanlış varsa gündeme getiren makine mühendisi Teoman Yılmaz;  Kaşüstü’nde yapılacak olan ucube üst geçiş için tüm yetkilileri ve Cevahir İş Merkezi ile Novotel yöneticilerini uyardı. Teoman Yılmaz şunları söyledi;
‘O bölgede bat- çık projesi için sondaj çalışması yapılıyor. Sizlerden isteğim bu çözüme duyarlı olmanızdır. Karayolları müşavir firmaların pahalı çözümlerinin bazı projelerde verimsiz olduğu, çalışmadığı gözle görülen gerçektir. O nedenle, işletmeleriniz önünde yapılacak olan bu projeye müdahale ediniz ve geniş tabanlı istişare isteyiniz. Bakınız İstanbul ulaşımını 10 yıldır sorunsuz yöneten Trabzonlu Arif Karaismailoğlu’nu buraya getirip sorunuz. Aksi halde Trabzon,  Reşadiye geçidi faciası ile karşı karşıya kalabilir. Ben sadece ışıksız kavşak sistemi ile bu tür sorunları çok maliyetsiz ve sorunsuz çözdüklerini hatırlatmak istedim. Müşavir firmaların çözümlerinde maliyeti düşük olan verimli çözümlere rastlamak zor! Kenti yönetenler teslim olmuş bu yapıya.’
Kaşüstü’ndeki trafik sıkışıklığını gidermek için bize göre DSİ tesislerinin bitiminden Yomra çıkışına kadar olan bölgede bir üst veya alt yol yapılmalıdır. Transit geçen araçlar bu yolu, diğerleri mevcut yolu kullanabilirler.

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • Başkanlık yarışı erken başladı!19 Ekim 2016 Çarşamba 10:22
 • Bir günde 3 kez açıldı!18 Ekim 2016 Salı 10:43
 • Cora farkı!17 Ekim 2016 Pazartesi 09:30
 • TS’li, GS’li, FB’li futbol adamları!16 Ekim 2016 Pazar 16:16
 • 1953 yılında Kireçhane Efkar Tepe!15 Ekim 2016 Cumartesi 10:52
 • Nobel’i Trabzonlunun torunu kazandı!14 Ekim 2016 Cuma 08:35
 • Sezeroğlu Başkan oldu!13 Ekim 2016 Perşembe 08:50
 • Araplar gitti, oteller boşaldı!12 Ekim 2016 Çarşamba 09:28
 • Pay edilemeyen Akyazı ve TV’lerin savaşı!11 Ekim 2016 Salı 09:53
 • Akyazı’da neler oluyor?10 Ekim 2016 Pazartesi 08:52
 • YERİN KULAĞI
  • Ali Kılıç’ın albümünden!
  • Abartılı kutlamalar!
  • Yahya Hoca’nın arşivinden Trabzon!
  • Ankara’da buluştular!
  • Soylu’dan TOKİ’cilere teşekkür!
  • Trabzon Milli Eğitimi, İmam-Hatiplilere teslim!
  • Başkanlık yarışı erken başladı!
  • Bir günde 3 kez açıldı!
  • Cora farkı!
  • TS’li, GS’li, FB’li futbol adamları!
  1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.