• BIST 104.862
 • Altın 230,226
 • Dolar 5,4794
 • Euro 6,2177
 • Trabzon 8 °C

KIZI İÇİN SİYASETE GİRDİ!

KIZI İÇİN SİYASETE GİRDİ!
Kızı için yani gelecek için siyasette “BEN DE VARIM” diyen genç kadın başkandan mesajlar..!

Röportaj: Bahar KURBAY
İYİ PARTİ Ortahisar İlçe Başkanı, evli ve kız annesi Avukat Duygu Keleş Aydın, gündemi ve yerel siyaseti değerlendirerek dikkat çeken açıklamalara imza attı. Başkan Duygu Keleş Aydın, “Hem kendi çocuğum için hem de bütün çocuklar ve onlara güzel yarınlar bırakabilmek için böyle bir karar aldım” dedi.

*************
SİYASİ YÖNÜ BABADAN
-Siyasete girme kararını nasıl verdiniz?
Siyasi geçmişi olan bir aileden geliyorum. Geçmiş dönemlerde, babam Teyfik Keleş Anavatan Partisi’nde görev almıştır. Buna rağmen ben siyasetin içinde aktif bir rol almamıştım. Ancak ülkenin içerisinde bulunduğu durum itibariyle bizimde elimizi taşın altına koyma zamanımız geldi.  Aslında siyasete girme kararını almamım en önemli sebebi kızım. Çünkü onun güzel bir ülkede, güvenli, huzurlu bir ortamda yaşamını sürdürmesini istiyorum. Hem kendi çocuğum için hem de bütün çocuklar ve onlara güzel yarınlar bırakabilmek için böyle bir karar aldım.
“İNSANLARDA GENEL BİR KORKU VAR”
İnsanlar siyasete özellikle muhalif partilerden girmeye korkuyorlar. Sizin böyle bir çekinceniz oldu mu? Ya da dışardan bu yönde tepkiler geldi mi?
Maalesef! insanlarda genel bir korku var.  Saha çalışmalarımızda ve insanlarla konuştuğumuzda bu korku ve endişeyi net bir şekilde görebiliyoruz. Biliyorsunuz ki, uzun yıllardır tek parti iktidarına teslim edildik ve maalesef muhalefet hep yetersiz kaldı. Dolayısı ile insanlar refleks olarak teslimiyet duygusuna kapıldı ve sanırım bu genel korku ve endişe bu duygunun ürünü. Fakat benim korkum yok. Gerek şahsi gerek mesleki yaşamım boyunca temiz ve dürüst bir yaşam sürdüm.
İnsanların korkularını anlamaya çalışıyorum. Ekmek kavgası verenlerin endişelerini görüyorum. Ancak artık hepimiz cesur olmak zorundayız. İYİ’lerin evinin kapısı herkese açık. Yine de aklında ve yüreğinde endişe taşıyanlar varsa unutmasınlar; ‘’SANDIK EN MAHREM YERDİR… ENDİŞELERİNİ BİR KENARA BIRAKIP, İRADELERİNİ SANDIKTA GÖSTERSİNLER’’
 “BAŞKANIMIZ TEMİZ BİR İNSAN”
-Genel Başkanınız için FETÖ’cu yakıştırmaları yapıldı..!
Ben bir hukukçuyum. 15 yıllık mesleki tecrübeme dayanarak şunu açıkça ifade etmek isterim ki, herhangi bir kişi hakkında, terör örgütüne üye olmak vs. gibi suç işlediğine dair kesin ve inandırıcı bir delil bulunmadığı takdirde o kişi masumdur. Aksi şekilde delil bulunması halinde ilgili kişi hakkında ilgili merciiler gerekli işlemleri yapmak zorundadır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi hakkında ileri sürülen bu iddia asılsız, delilsiz ve dayanaksızdır ki bu güne kadar kendisi hakkında herhangi bir yasal işlem bulunmamaktadır.
“HUKUK SİSTEMİ BÜYÜK YARA ALDI”
-Bir Avukat gözüyle, Türkiye’deki adalet sistemini sağlıklı buluyor musunuz?
15 Temmuz sonrası OHAL ile yönetiliyoruz. Dolayısıyla kanun hükmünde kararnamelerle yönetiliyoruz. Bu noktada insanlarımızın temel hak ve özgürlüklerini güvence altına alan kanunlar bir anlamda yok kabul ediliyor. Adalet sistemini ayakta tutacak olan yasalar Kanun Hükmünde  Kararnamelerle  akşamdan sabaha değiştiriliyor. Bu süreçte hukuk sistemi çok büyük yara aldı. Fetö’cülerin sistemlerden temizlenmesi aşamasında Hakim-Savcı makamları uzun süreler boş aldı. Bu süreçte,  devam eden yargılamalar durma noktasına geldi ve insanların adalete erişimi kısıtlanmış oldu. Bu eksikliğin tamamlanabilmesi için oluşturulmaya çalışan kadrolar, akademik eğitimlerini tamamlayamadan göreve başlamak zorunda kaldı. Bu süreç adalet arayışı için uzun bir zaman olduğundan insanlar mağdur oldular.
“İDEOLOJİLERİN BİR ANLAMI KALMADI”
-İyi Parti yeni bir oluşum, Trabzon’da duruşunuz, ilkleriniz nasıl olacak?
Genel merkez ile aynı ilke ve hedeflere sahibiz. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener, İyi Parti’yi kısaca şu şekilde tanımlamıştır: “Biz kötülüğün karşına iyiliği koyabilmek için bir araya geldik” . Trabzon Ortahisar İlçe Başkanlığı Yönetimi çok farklı görüşlerden insanların bir araya gelmesi ile oluşturuldu. Eski Anavatan Partisinde, Doğru Yol Partisinde, Cumhuriyet Halk Partisine, Milliyetçi Hareket Partisinde, Demokrat Partide ve hatta Ak Parti’de geçmişte siyaset yapmış insanlar bir araya gelerek İYİ Parti Kuruldu. Ama geldiğimiz son noktada ideolojilerin bir anlamı kalmadı. Demokrasi, Ülkücülük, Atatürkçülük, Muhafazakarlık, Cumhuriyetçilik gibi Türk insanının ve Türkiye Cumhuriyetinin varoluşunu temsil eden ideolojiler, yanlış ve kötü niyetli siyasi anlayışlar sebebi ile yıpratıldı. Biz İYİ Partililer, tüm bu ideolojileri ayırt etmeksizin benimseyerek tek bir doğrunun  peşinden gidiyoruz, iyiliği. Dolayısıyla bizim tek amacımız bu ülke için İYİ ve DOĞRU olanı yapabilmek.
-Size başkanlık teklifi geldiğinde ne hissetiniz?
Çok mutlu oldum. Layık görülmek çok güzel bir duygu, ,Onure oldum. Daha önce siyasi geçmişim olmadığı için haliyle bazı çekincelerim oldu. Ancak yalnız olmadığımı ve desteklendiğimi görünce tüm çekinceler ortadan kalktı. Ortahisar İlçe Başkanlığı’nda yönetim kadrosunda yer alan tüm arkadaşlarımın desteği ile Allah’ın izniyle güzel şeyler yapacağız.
-Babanızdan tavsiyeler aldınız mı?
Elbette. Babam geçmişte yapmış olduğu siyasi faaliyetler süresince, her zaman takdir edilmiş ve ilkeli, dürüst ve sağlam duruşu tanınmış bir kişidir. Hayatımın her evresinde, koşulsuz şartsız yanımda durmuş ve her kararımı saygıyla desteklemiştir. Her evlat için mutlaka öyledir ama babam İdolümdür.
-Babanızın kilit bir sözcüğü var mıdır?
Siyasette Hizmet AMAÇ, Parti ise sadece ARAÇ’tır. Halisane duygularla, azimle ve dürüstçe çalışırsan bu amaca ulaşmış olursun. Artık eski siyasi hoşgörü kalmadı. işiniz zor ama yolunuz aydınlık.
-Hedefiniz?
Meral hanım binamızın açılışa geldiğinde “Trabzon’u istiyorum” demişti. Öncelikli hedefimiz, belediyeleri alabilmek,  biz tüm Belediyeler bizim olacakmış gibi çalışacağız…
-Ortahisar ve Büyükşehir Belediyeleri için belli isimler var mı?
Şu an için yok. Ancak belirlendiği zaman isimleri sizlerle paylaşacağız.
-İyi Parti’de özellikle Kadın vurgusu yapılıyor. Sayın Akşener, şehrimize geldiğinde altını çizdi. O zaman alana gelen kadın sayısı normal buluyor musunuz?
Yönetimsel kadroları açısından bakıldığında diğer siyasi partilere nazaran kadın ağırlığımız oldukça fazla. Mitinge katılım sağlayanlar arasında da oldukça fazla kadın katılımcı görebildik. AK Parti’yi kadınlar iktidar yaptı, İyi Parti’de kadınları iktidar yapacak. Dünyayı kadınlar kurtaracak.
“DARGINLARI ARAMIZA BEKLİYORUZ”
-Dışarıdan gözlemlediğim kadarıyla küstürülen bazı isimler oluyor. Bu isimlerden bir tanesi ilk günlerden beri Meral hanım ile dirsek temasında olan Hayriye Nurcan Yazıcı. Siz bir kadın olarak ne düşünüyorsunuz? Üstelik çok yeni bir partide bu tarz olayların yaşanması normal mi?
Partimiz çok farklı siyasi görüşlerden gelen insanlarla oluşturuldu. Geçmişte Meral hanımın MHP’de yer alması ve onunla birlikte partiden ayrılan insanların ağırlıklı olduğu bir parti. O geçiş sürecinde orda olmadığım için geçiş sürecindeki dargınlıkları, kırgınlıkları sağlıklı değerlendirmem mümkün değil. Dargınlıkların bitmesini ve herkesin ilk günkü coşkuyla tekrar yanımızda olmasını istiyoruz. Onlar bu partinin kurucuları, kıvılcımı ilk ateşleyenler ve onlara ihtiyacımız var.
-Diğer partilerle aranız nasıl?
Meslek icabı da diğer partilerde çalışan meslektaşlarım var ve yine yakın arkadaşlık ilişkilerim de var. Siyasi hoşgörü içerisinde diğer siyasi partilerle bir sorun yaşamayacağımıza eminim.
-İktidar partisi?!
Onlar bizi yok sayıyorlar. Onlarla yakın ilişki kurmamız mümkün değil, maalesef basında yer almamız dahi engelleniyor. Zira biz onların sahip olduğu iktidar makamına talibiz.
-Sohbetimizi noktalarken topluma son mesajınız?
Gelin, Bu ülkeyi herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir yer haline getirelim ve bunun için el ele mücadele edelim. Bu samimi emeklerin ve mücadelemizin karşılığını alacağımıza inanıyorum.
-Teşekkür ederiz!
Bende teşekkür ederim….

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.