• BIST 110.932
 • Altın 174,978
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • Trabzon 15 °C

Köksal Güney TS’den maaş aldı mı?

Köksal Güney TS’den maaş aldı mı?
Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Dr. Köksal Güney’in, Trabzonspor’dan birkaç ay doktorluk maaşı olarak ayda 40 bin lira aldığı iddia edilmişti.

Trabzonspor’dan ve Köksal Güney’den bu konuda henüz bir yalanlama gelmedi.  Dr. Güney geçenlerde gazeteci Miraç Özağcı’ya, ‘Trabzonspor yöneticisi Trabzonspor’dan maaş alır mı? Trabzonspor’dan kesinlikle bir ücret almadım. Kulüp doktoru olmadığı için kampa gittim’ demiş… Dr. Köksal Güney’in Trabzonspor’dan ücret almadığını ve almayacağını biz de tahmin ediyoruz. Ancak, birileri ne hikmetse bu tür dedikoduları üretiyor ve üstelik bu dedikoduların çıkış yeri de Trabzonspor Kulübü!

 

Trabzonspor’un yetkisiz kurulları!

Trabzonspor Divan ve Sicil Kurulları, yetkisiz yetkili kurullarmış… TS’nin kurullarına yetkisiz yetkili kurullar diyen de dernekler masası yetkilileri.  Sicil kurulu başkanı Tayfun Sezer geçenlerde, Valilikteki dernekler masası müdürünü ziyaret etmiş. Müdür, medeni ve dernekler kanunundaki ilgili maddeleri Tayfun beye okumuş ve ‘TS’un Divan ve Sicil kurulu maalesef yetkisiz yetkili kurullardır’ demiş…

 

TS üye aidatları neden tesislerde ödeniyor?

Trabzonspor üyeleri düne kadar aidatlarını Sadri Şener Merkezi’nde veya Divan Kurulu lokalinde ödüyordu. Daha önceleri Enver bey aidat topluyordu. Trabzonspor yönetim kurulu geçenlerde bir karar almış ve ‘aidatlar bundan böyle Trabzonspor tesislerinde alınacak’ demiş. Trabzonsporlu bazı üyeler bu karara itiraz etmiş. Dernekler Masasından görüş sorulmuş. Dernekler Masası yetkilileri, ‘Yönetim kurulu aidatı nerede almak isterse orada alır’ şeklinde cevap vermiş. Trabzonspor yönetiminin, üye aidatlarını tesislerde alma kararının nedeni, kent merkezinde aidat ödeyenlerin başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na karşı oluşlarıymış. Trabzonspor’da üyeler aidat ödememeleri halinde seçimde oy kullanamıyor.

 

Süleyman Soylu açık çek vermiş!

AKP Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Trabzon’a her gelişinde, ‘Size ne vaat etmişsem yerine getireceğim. Trabzon için ne söylemişsem hepsinin takipçisi olacağım. Benim sözüm Süleyman sözüdür’ diyormuş. Süleyman Soylu, söz vermişse yerine getirir. Soylu’nun sözü, sözleri senet gibidir.

 

Yahya Tezel Hoca’dan!

Prof. Dr. Yahya Tezel Hoca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasa suçu işlediğini söylüyor. Yahya Hoca, hukukçu arkadaşı M. Turgay Bilge’nin konu ile ilgili yazısını sosyal medyada paylaştı,

‘M. Turgay Bilge diyor ki:

Ben kendi sayfamda şunları dedim Hocam:

Türkiye özellikle RTE'nin başkanlık ihtirasının ortaya çıktığı son 2 yıldır yargısal, ekonomik, sosyal ve siyasal alanda organize bir yozlaşma, kutuplaşma ve tedhiş içine sokuldu.

Meşru seçimlerde halkın verdiği koalisyon kararı dahi yok sayılarak gösterildi ki; AKP tek başına iktidar olmadıkça seçmen iradesinin zerre kadar değeri yoktur ve AKP tek başına iktidar oluncaya kadar antidemokratik her türlü yol zorlanacaktır.

RTE, açıkça söylemişti ve söylemeye devam ediyor: Verin bana 400 milletvekilini, kurtulun!

RTE'nin bugün söylediği daha vahim ve tüyler ürpertici ifade ise "TÜRKİYE'NİN YÖNETİM SİSTEMİ DEĞİŞTİ, BU FİİLİ DURUMUN HUKUKİ ÇERÇEVESİ YENİ ANAYASAYLA NETLEŞMELİ" sözleridir.

Bu sözlerin en yüksek anayasal makamı işgal eden bir kişi tarafından kullanılması, Türkiye'de sivil bir darbe yapılmış olduğunun veya buna girişilmiş olduğunun en açık göstergesidir.

Türkiye'nin yönetim sistemini değiştirebilecek tek yetkili merci, milli iradenin tecelli ettiği yer olan TBMM'dir. Ve bu değişiklik ancak hukuk yoluyla olabilir.

Türkiye'nin yönetim sisteminin fiilen değişmesinin hukuken karşılığı darbeden başka değildir!

Darbe suçuna teşebbüsün cezası Türk Ceza Kanunu'nun 309. maddesinde belirlidir:

(1) Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılırlar.

Türkiye'de güdümlü yargı eliyle yurtseverlere yaşatılan zulüm, Gezi olayları, Reyhanlı Faciası, IŞİD'in desteklenmesi ve 7 Haziran Seçimleri'nden sonra sahneye konulan istihbarat ve kurgu ağırlıklı toplumsal şiddet olayları, Suruç katliamı, yitirdiğimiz ve yitirmekte olduğumuz şehitlerimiz "sistem değişikliği"nin Kanun'ca aranan cebir ve şiddet unsurunu tamamlamaktadır.

TC Anayasası'nın öngördüğü düzenin cebir ve şiddet yoluyla fiilen değiştirilmesi (eski TCK'nın ifadesiyle, Anayasa'nın tağyir, tebdil ve ilga edilmesi) suçu sabittir.

RTE'nin bizzat kendi ifadeleri açık bir anayasayı ihlal suçunun itirafıdır.

Bu fiili durumun hukuki çerçevesi yeni anayasayla netleşmesine yönelik talebi ise, yeni yapılacak seçimlerden sonra oluşacak yeni TBMM'ni suç ortaklığına davet etmekten başka bir şey değildir.

İlgili şahsın sözlerinin yargının normalleştiği ilk anda CUMHURİYET savcılarınca re'sen dikkate alınarak, gereğinin yapılacağı günlerin yakın olduğuna içtenlikle inanıyorum.

Şimdi, bu ülkenin kuruluş ilkelerine, demokrasiye ve hukuk devletine bağlı tüm vatandaşları ve siyasal partileri, tüm demokratik kitle örgütlerini bu sivil darbe ilanına karşı durmaya çağırıyorum.

Özellikle CHP ve MHP'nin bu konuda tarihsel sorumluluğu vardır; bu sorumluluğu durumu halka en iyi biçimde anlatarak yerine getirmeleri zorunludur! ‘

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Kaşüstü çok can daha alır!18 Nisan 2018 Çarşamba 10:29
 • Hacısalihoğlu’nun ‘nitelikli lise’ tepkisi!17 Nisan 2018 Salı 12:57
 • Sokağımızı çaldınız!16 Nisan 2018 Pazartesi 12:30
 • Kazım’ı eski rektör evinde ağırlamıştı!15 Nisan 2018 Pazar 13:31
 • İmar Planı değişecek mi?13 Nisan 2018 Cuma 13:18
 • Kanuni, Gazi ve Tevfik Serdar kesik yedi!12 Nisan 2018 Perşembe 11:35
 • Şehir Hastanesi ne kazandıracak?11 Nisan 2018 Çarşamba 12:03
 • TTSO’da kim kazanır?10 Nisan 2018 Salı 18:35
 • Ağaoğlu’na ‘başkan ol’ diyen sorunları da çözer!06 Nisan 2018 Cuma 11:03
 • Muhammet Balta’nın öfkesi ve tepkisi!05 Nisan 2018 Perşembe 11:14
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.