• BIST 98.943
  • Altın 228,427
  • Dolar 5,7809
  • Euro 6,6888
  • Trabzon 22 °C

KORAY AYDIN

Hakkı EMİROĞLU

                                                                                                                                                                                                        Ülkü ocaklarında yetişen, genç yaşta merhum Alpraslan Türkeş’in yanında yer alan, Dr.Devlet Bahçeli’nin görevden alınmasının ardından MHP genel sekreterliğine kadar yükselen Koray Aydın, 57 hükümetin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevinde iken, bu ülke iki büyük deprem yaşadı.
Asrın felaketleri olarak adlandırılan bu olayların ardından çok kısa zamanda hastane, ev-bark, çarşıları ihale eden, insanları ev-bark sahibi yapan Koray Aydın için Japonlar ‘Dahi adam’ derken RP milletvekili Veysel Candan ve arkadaşları TBMM’ye verdikleri gensoru ile Bakan Aydın’ın Yüce Divan’da sorgulanmasını istemişlerdi.
Kürsüden yaptığı konuşmada, ‘Bu evler, bu binalar, bu hastane ve çarşılar aydan gelmedi. Tabii ben size hiçbir şeyi çok görmüyorum. Siz daha dün Sarp-Samsun duble yolunu ihale eden Yaşar Topçu’yu da bu kürsülerden sorgulayanlarsınız. Sizler hizmet düşmanısınız’ demiş ve boş durmamış Trabzon’da Güney Çevre Yolu projesini Kalekapı alt geçidini, ikinci tüneli ve tamamen deniz kıyısından Beşirli-Havalimanı sahil geçiş yolunu ihale etmişti.
Sarp-Samsun duble yolunun süratle yürümesini sağlarken, itfaiye kavşağından başlayan Soğuksu caddesi, Aktoprak, Gürbulak, Akyazı, Akçaköy, Akçaabat yolunu Karayolları ağına almış şantiyelerini acilen kurarak çalışmalarını başlatmıştı.
2 yılda 15 kilometre yolu Akçaköy’e bağlarken, son 15 yılda bu iktidar 2 kilometre yolu Atapark’tan Erdoğdu-Çatak’a bağlamayı başarı olarak saymış, Sarp-Samsun ve Beşirli sahil geçiş yolunun açılışına dahi eski bakanlar Topçu ve Aydın’ı davet etmeyi unutsa da, iktidar oldukları yıl yüce divana göndermeyi unutmamıştır…
11-0 oyla beraat eden bu iki insanın tek bir suçları vardı, bu millete hizmet etmekti. Hukukun verdiği beraat kararına saygı duymayanlar temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp bu milletin önüne koyanları resmen kınıyorum.
Bu şehirde çakılı çivisi olmayan bir takım insanlar bugün insafsızca eski bakan Aydın’ı eleştiriyorlar…
Yiğidi öldürürken hakkını verin Allah aşkına. Bugün ihalesiz, kılıfına uydurularak dağıtılan, yani pay edilen 3 havalimanı, 3 köprü, Osman Gazi köprüsü civar yolları; TOKİ ve özelleştirme ihaleleri acaba neden sorgulanmaz?  Efendim, Sayıştay denetçileri tüm ihaleleri tek tek inceliyormuş, Kamu İhale Kurumu da takip ediyormuş (tabii gelen şikayetleri inceliyor)…
Buldukları yolsuzlukları anında savcılıklara gönderiyormuşlar… Ya sonra; savcılık dosyaları bilirkişilere gönderiyormuş… Sonra bilirkişiler memur, suç işleyenler memur, savcılar memur olunca birbirlerini koruyormuşlar… Kim diyor bunu?.. Koca koca hocalar… İyi de çıkartın adam gibi bir bilirkişi yasası, ‘Memurlar, parti, dernek ve sendika yöneticileri bilirkişi olamaz… Bilirkişiler tamamen tarafsız olmak zorundadır’ deyin…
Bunu da demiyorlar, çünkü onların işi değil milletvekillerin işi imiş… Aslında, işlerine böyle geliyor, çünkü körler ve sağırlar birbirlerini ağırlar!

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.