• BIST 95.852
 • Altın 190,976
 • Dolar 4,6622
 • Euro 5,4311
 • Trabzon 27 °C

Koray Aydın’a şov yaptırdılar!

Koray Aydın’a şov yaptırdılar!
MHP’nin Cumartesi günü Pelitli Yalıpark otelde 2. kez gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısına bazı aday adayları ve partililer tepki gösterdi.

Pelitli’deki aday adayı tanıtım toplantısını, il ve Ortahisar ilçe başkanının, Koray Aydın için organize ettiklerini öne süren bir aday adayı, ‘İl Başkanı Muammer Demeli ve Ortahisar ilçe başkanı Burhan Bekar yanlış yaptılar. Aday tanıtım toplantısında, aday adaylarına söz hakkı verilmedi. Koray Aydın bir saat konuştu. İlginçtir ki aynı konuşmayı 4 yıl önceki aday tanıtım toplantısında da yapmıştı. Bugün o konuşmaya iki üç ekleme yaptı o kadar’ dedi.

Temayül yoklamasında Koray Aydın’ın ilk beşe giremediğini öne süren aday adayı, ‘İl ve ilçe başkan ve yönetimlerinin derdi, Koray Aydın… Bu toplantının amacı Koray Aydın lehine genel merkeze mesaj vermekti. Ama genel merkez Trabzon’daki durumu biliyor. Koray bey dışındaki aday adayları, orada konu mankeni yapıldı. Aday adaylarının emeğine yazık. Aday adayları beşer dakika konuşturulsa ne olurdu. Herkesin gönlü alınmış olurdu. Demeli ve Bekar, Koray Aydın’a şov yaptırdılar’ şeklinde konuştu.

Bu arada aday adaylarından birinin, toplantı sonrasında il başkanı Muammer Demeli ve ilçe başkanı Burhan Bekar ile tartıştığı öğrenildi. Bekar ve Demeli, aday adayının tepkisine ses çıkarmadılar ve ‘haklısınız’ demekle yetindiler.

 

Trabzon’da imarsız yer kalmayacakmış!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Trabzon ilinde imarsız yer kalmayacağını söylemiş. Trabzon’un büyükşehir belediyesine dahil edilen yüzlerce köyün ve yaylanın imarı bulunmuyor. Başkan, koltuğa oturduktan sonra Ortahisar ilçesi sınırları içerisinde kalan Yalıncak’ın imarına el attı, sorunu olmayan Yalıncak’ta havalimanı Mania kriterleri nedeniyle büyük kaos yaşanmaya başlandı. Başkan, köy ve yaylaların imar işine el attığına göre, bu yörelerde görünen o ki daha büyük sorun yaşanacak.

 

Üç partide heyecanlı bekleyiş!

Milletvekili aday listeleri yarın akşama kadar Yüksek Seçim Kuruluna bildirilecek. AKP, MHP ve CHP’de milletvekili adayı olmak için binlerce kişi başvuruda bulunmuştu. Milletvekili adayı olabilmek için çok yönlü çalışan aday adaylarının umudu, partilerinin genel başkanlarının iki dudağı arasında…

 

Çok dikkatli ve uyanık olalım!

TS eski yöneticilerinden, Devlet eski bakanlarından Eyüp Aşık, Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırının Türkiye’yi kaosa sürükleyecek korkunç bir teşebbüs olduğunu söyledi. Aşık şöyle dedi;

‘Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıdan beklenen sonuç itibariyle (bütün takıma topyekün imha) Türkiye'yi kaosa sürükleyecek korkunç teşebbüstür. Bu yönüyle bir fanatik taraftar işi değil bir terörist saldırı olma ihtimali yüksektir. Trabzonspor olarak böyle bir gerekçeye sığınıp kolaycılığa da kaçmamamız lazım, bunun için yapanları planlayanları ister terörist ister taraftar olsun camiamızın şiddetle lanetleneceği hedef haline getirmemiz lazım, futbolun kavga sebebi, savaş sebebi olmaktan çıkartıp kulüpler arası dostluk kardeşlik haline getirecek adımlara öncülük etmemiz gerekir, en başta derhal Trabzonspor yönetimi Fenerbahçe kulübüne geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirmesi lazım, bu olayı bir milat kabul edip bundan ders çıkarıp bugünden itibaren ilk başta Fenerbahçe ile ve diğer kulüplerle saygı, sevgi çerçevesinde kucaklaşma ve federasyonla devletle kulüplerle alınacak kararlarda öncülük etmemiz lazım, Fenerbahçe ve Türk futboluna geçmiş oldun. Hiç bir noktasını, hiçbir sebeple savunmadığımız kabul etmediğimiz bu olayın müsebbibi, planlayıcısı, yardımcısı, öveni, mazur göreni bizim camiamızdan uzak dursun. Bu yönüyle Büyük TRABZON VE TRABZONSPOR’umuza geçmiş olsun. Fenerbahçe spor kulübüne gidecek heyete Trabzonspor başkanı ve Trabzon'dan kanaat önderleri ve STK’lardan bir heyet dahil olmalı ziyaret gerçekleştirilmeli ve Dünya kamuoyuna net mesaj verilmelidir’.

 

Prof. Dr. Osman Bektaş’ın açıklaması!

KTÜ Jeoloji mühendisliği bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Osman Bektaş,  heyelan ve deprem konularında yaptığı açıklamaları eleştiren ve ‘Prof. Osman Bektaş desteksiz atıyor!’ diyen mühendislere tepki gösterdi ve şu açıklamayı yaptı;

‘ 40 yıllık meslek hayatımın büyük çoğunluğu bu bölgenin jeolojisini etüt etmekle geçmiştir. Trabzon-Yıldızlı arasında uzanan Boztepe sırtı en az 400.000 yıldan beri faylarla birlikte yükselen, tektonik olarak aktif bir bölgedir. Bunun kanıtı Boztepe sırtlarına kadar faylarla yükselmiş eski deniz plajları veya taraçalarıdır. Bu konudaki jeolojik çalışmalarımın ön sonuçları 2008 yılında uluslararası kongrede Oslo'da sunulmuştur. Trabzon'un aktif tektoniğinin ve taraçalarının daha detaylı çalışması tarafımdan yürütülen bir yüksek lisans tezi ile tamamlanmış olup, çalışma sonuçları konunun uzmanı yabancı bir bilim adamı ile ortak olarak uluslararası hakemli bir dergide yayınlanmıştır. Çalışma sonucuna göre Boztepe sırtı değişken oranda yılda 0.1-0.5 mm yükselmeğe devam eden tektonik olarak aktif bir sırttır. Boztepe sırtının aktif olduğunu kanıtlayan sismik veriler sırtta 2004 ve 2009 yılında oluşan 3 büyüklüğündeki depremlerdir. Trabzon çevresindeki fayların aktif olduğunu gösteren sismik veriler ise 2010 yılında kandilli tarafından Trabzon çevresinde kayıt edilen mikro depremlerdir ek3. 2012 yılında Karadeniz’de oluşan 5.6 büyüklüğündeki deprem Karadeniz fayı üzerinde gelişmiş olup bu depremin artçıları Trabzon'a kadar ulaşmıştır. Tarafımızdan arazi ve uydu fotoğraflarından yararlanılarak hazırlanan Trabzon'un fayları ek4’de sunulmuştur. Yükselmeğe devam eden faylı kırıklı Akyazı sırtları durağan olmayıp heyelanlıdır. Heyelanlar sığ-yüzeysel olabildiği gibi derin olabilir. Tüneller altından geçecek olası bir kayma dairesi tüneller için büyük bir riskdir. Yukarıdaki nedenlerden dolayı Akyazı heyelan sahasında mühendislik yapılarını yapmadan veya bölgeyi yerleşime açmadan önce yasa ve yönetmelik gereği heyelan sahasının ayrıntılı jeolojik, jeofizik ve jeoteknik etüdü şarttır.’

 

 

 

 

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • Trabzonspor o binayı aldı!18 Haziran 2018 Pazartesi 11:40
 • Tarihe karşı işlenmiş cinayet!17 Haziran 2018 Pazar 12:50
 • ANAP’lıların buluşması!16 Haziran 2018 Cumartesi 12:33
 • Miting alanında yoklama yapıldı mı?15 Haziran 2018 Cuma 14:34
 • Camiye izin sahaya hayır!15 Haziran 2018 Cuma 14:33
 • Mezarlıkları İŞKUR’cular temizlememiş!15 Haziran 2018 Cuma 13:49
 • Devlet mitingi!14 Haziran 2018 Perşembe 13:19
 • Salih Cora farkı!13 Haziran 2018 Çarşamba 11:26
 • Fatih Parkı da betonlaşacak!12 Haziran 2018 Salı 11:48
 • HIZIR AKTAŞ NEREYE KOŞUYOR11 Haziran 2018 Pazartesi 18:40
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.