• BIST 106.839
 • Altın 173,099
 • Dolar 4,0730
 • Euro 4,9572
 • Trabzon 17 °C

Kurtuluş için 4 proje

Kurtuluş için 4 proje
Trabzonspor Başkan Adaylarından Muharrem Usta canlı yayında projelerini anlattı.

Kurtuluş için 4 proje

1)Akyazı, 24 saat yaşayan bir yere dönüşecek, yılda 15 milyon lira gelir getirecek

2)Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni iyi değerlendirip kasaya iyi bir gelir getirilecek

3)Kartal projesi  tesisler yaşam merkezine dönecek, 100 milyon Dolar gelecek

4)HES Projesi hayat a geçirilecek, bu 4 proje tamamlanıp mali sorunlar sona erecek

Asayiş problemleri
2005 ve 2011’de azaldı!

Trabzon’da Trabzonspor'un başarılı olmasının şehri her anlamda etkilediği yönündeki tespitini aktaran Trabzonspor Kulübü başkan adayı Usta, "Trabzonspor başarılıysa insanlar evlerinde mutlu ve huzurlu, başarısızsa bu yaşamın her alanına olumsuz sirayet ediyor. Örneğin Trabzon'da asayiş probleminin en az olduğu yıllar 2005 ve 2011 yılları. Trabzonspor başarılıysa ahali rahatlıyor, camia ve Türkiye rahatlıyor. Bizim o yılları geri getirmemiz ve bu kez o şampiyonlukları kimseye kaptırmadan seri şampiyonlukları yakalamanın zamanı geldi" dedi.


Trabzonspor TV’yi
‘pat’ diye yapacağız!

Trabzonspor taraftarının en büyük isteklerinden birisi olan Trabzonspor TV'nin ise büyük bir proje olmadığını ifade eden Muharrem Usta, "Taraftarımız kesinlikle bunu istiyor. Benim vaatlerim arasında değil, çünkü geldiğimiz anda bunu pat diye yapacağız. Türkiye’de bir kulübün TV açması bu kadar büyük bir olay değil. Sadece Constant’ın gidişinde yapılan hatanın yüzde 10’u bu Trabzonspor TV’yi 20 günde hayata geçiriyor. Bütün taraftar şunu bilsin ki; Trabzonspor TV benim için olmazsa olmaz. Geldiğimizde bunu bir anda aradan çıkartacağız" diye konuştu..

KARTAL’A ULTRA PROJE
Trabzonspor Başkan adayı Muharrem Usta, dün İstanbul'da ulusal televizyonlarda canlı yayınlara katılıp projelerini anlattı. İstanbul'daki Kartal Tesisleri’nin Trabzonspor için gelir getirici projelerinden biri olarak değerlendirilebileceğini söyleyen Usta, Kartal Projesi'nin içerisinde 5 yıldızlı otel, rezidans, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri ve sosyal alanları ile tam bir yaşam merkezi olacağını belirtti. Böylelikle Trabzonspor'a önemli bir girdi sağlamayı planladıklarını dile getiren Usta, bu projeyle yaklaşık 100 milyon dolar gelir getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

MALİ TABLO DÜZELECEK
Muharrem Usta, şöyle konuştu: "4 önemli projemiz var. Birincisi Akyazı projesi. Trabzonspor’un isim hakkı ve locaları önce şekillenmeli. Orasını 24 saat yaşayan bir yere çevireceğiz. Trabzonspor’a yılda 15 Milyon gelir getiren bir yer haline sokacağız orayı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni iyi değerlendirip kasaya iyi bir gelir getirmeliyiz. Üçüncüsü Kartal, olağanüstü bir proje yaptık, 100 Milyon Dolar gelir getirecek. Bir diğeri de HES projemiz var. Bu dört projenin 4 ay içinde noktalanması lazım. Bunları yaptığımızda Trabzonspor’un mali tablosu tamamen düzelmiş olacak.”
 

Başarı varsa parçalanma olmaz!
2013 seçimlerini az bir oy farkıyla kaybettiklerine değinen Usta, "Biz her zaman seçimi kazanıp veya kaybetmemek için değil, Trabzonspor için girdik. Darılmadan, basketbol kulübüne destek olduk. 'Önemli olan Trabzonspor’dur' dedik ve Trabzonspor’a zarar vermeden camiada birleştirici bütünleştirici olmak için her şeyi yaptık. Euro Challenge finalinde şunu gördüm. Final maçında 10 bin kişi salonda vardı. Son salisede kupayı kaçırdığımızda yıkıldık. Etrafıma baktığımda o anda herkes ağlıyordu. Trabzonspor’da başarı olduğu takdirde parçalanma asla olmaz. Her çevreden herkes oradaydı. Futbola aşık olan bir şehirden bahsediyoruz. Başarı varsa parçalanma olmaz. Çocukluk yıllarımdaki taraftar profili aklıma geldi. Ben Hayri Gür’deki 10 bin kişiyi 40 bin kişiye ulaştırmak adına bir misyon olarak kendimizi bu yöne odakladık. Taraftar ve camiadan aldığım ışıkla o yolculuğun kesilmemesi gerektiğine inandım ve bu yoldan geri dönüş olmadığını bir daha anladım" ifadelerini kullandı.

 

Bu takım ayağa kalkacak
“Trabzonspor bir dünya kulübü. Böyle bir dünya kulübünü elimizin içinde bir sünger gibi sıktık ve küçülttük” diyen Usta,  şöyle devam etti: “Bunların hepsi düzelir. Taraftarımız ve camiamız buna inansın. Kongre üyelerimiz ve taraftarımızdan camiamızdan birşey istirham ediyorum. Gözüne kaşına değer verdik, söz verdik şeklinde birilerine destek olmaktan vazgeçsinler. Önce Trabzonspor’u düşünsünler. Bir daha seçim hatası yaparsak neler olabileceğini gördük. Artık seçim hatasının bir daha dönüşünün hiçbir faydası olmaz. Trabzonspor yoğun bakımda. Milyonlar yoğun bakımın kapısında yorgun, kırgın, dargın bekliyor. Biz onlara sesleniyorum. O takım ayağa kalkacak. Onun için 50. Yılda şampiyonluk parolasını ortaya kolduk. Trabzonspor kolları olan devasa bir ahtapot gibidir. Biz o kolları aktifleştireceğiz. Bu kez bunu başaracağız. Herkes dik dursun. Çıkarın artık bayrakları biz geliyoruz Trabzonspor’u layık olduğu yerlere taşımak için.."

 

Kaliteye yolculuk
Trabzonspor'un büyük bir kulüp olmasına karşın bu büyüklüğün bazı gerekleri olduğunun altını çizen Usta, "Büyük kulüpler kaliteden taviz vermezler. Biz kaliteye yolculuk diye yeni bir fikir hareketi başlatacağız. Kaliteli olmayan hiçbir şeyle işimiz olmayacak. Eğer bir ürün satıyorsak rakiplerimizden daha iyi olmalı. Yarıştığımız rakiplerden daha kalitesiz ürünler yapmayı kabul etmem. Artık öncü olmalıyız. Hayatta başarının kuralı rekabettir. Kiminle yarıştığına bakacaksınız kendinizi bir yere koyacaksınız. Trabzonspor başkanlık koltuğu çok önemli bir koltuk. Eylemimizde de söylemimizde de yaptıklarımızda da her zaman en iyisi olmak üzere yeni bir yolculuğa çıkıyoruz" dedi.

 

Dünya kulübü dünyadan yönetilir
Trabzonspor'un bir şehir değil dünyaya yayılan dev bir çınar olduğunu vurgulayan Muharrem Usta, "Bugün Trabzonspor için bir dünya kulübüdür diyoruz ve bir Dünya kulübü dünyadan yönetilir. Trabzonspor Trabzon’dan yönetilir söylemi bir tuzak. Trabzonsporlular aman buna dikkat etsin. Biz İstanbul’da yaşıyoruz milyonlarca Trabzonsporlu gurbette yaşıyor. Onlar nereli. Herkesin ciğeri yanıyor. Bizim yönetimimizde her yerden insanlar olacak. Böyle olduğunda lobi anlamında güçlü olacağız. Her yerde güçlü olmalıyız. Biz böyle bir yönetim dizayn etmeye çalışıyoruz. Çok işimiz var. İstanbul’u Trabzon olarak görmediğimiz sürece baştan kaybederiz. İstanbul dünyanın kalbi. Trabzonlu önce büyük düşünecek. Trabzon’da varız, biz önce İstanbul’da sonra Bursa’da ve her yerde olacağız” diye konuştu.


Lucescu istikrar abidesi!
Geçtiğimiz günlerde kendisine ait twitter hesabından Teknik Direktör Lucescu ile ilgili yaptığı paylaşıma ilişkin de Usta şu açıklamayı yaptı: "Ben Lucescu’yu istikrar sembolü olarak söyledim. Bizim de 5 yıl en az bu takımı başarıdan başarıya koşturacak bir teknik heyete emanet etmemiz lazım. Trabzonlu teknik direktörlerle konuştum. Onlarla da o ekibi oluşturmalıyız. Eğiterek onları da istikrar abidesi haline getirmeliyiz. Biz bu takımı Avrupa’ya taşımalıyız. Trabzonspor istikrar abidesi bir kadroya ve teknik heyete kavuşmak zorundadır."


Her zaman güçlü!

Trabzonspor’un içinde bulunduğu durum üzüntü verici olduğuna vurgu yapan, Usta konuşmasını şöyle sürdürdü:  "Trabzonspor’un her zaman güçlü olduğuna inanan birisiyim. Trabzonspor'un bugün 3 temel sorunu var. Öncelikle kulübümüzün devasa ekonomik sorunu var. İkincisi sportif sorun, üçüncüsü da itibar sorunu. Bu sorunlara mutlak manada çözüm üretilmeli. Bana göre bunlardan en önemlisi itibar sorunu. Çünkü 50 yıllık mazimizde olağanüstü emeklerle, milyonların ince ince taşlarla oluşturdukları o büyük markanın içinde bulunduğu durumu ben içime sindiremiyorum. Hiçbir Trabzonsporlu da bunu içine sindiremiyor.”

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • Trabzonspor’un yeni başkanı ve yöneticilerinden ziyaretler20 Nisan 2018 Cuma 18:21
 • Ahmet Ağaoğlu, Şenol Güneş’i ziyaret etti20 Nisan 2018 Cuma 12:09
 • Trabzonspor'da hedef Avrupa20 Nisan 2018 Cuma 11:54
 • TRABZON'DA TASARRUF DÖNEMİ19 Nisan 2018 Perşembe 13:21
 • Sümer, ezber bozuyor!18 Nisan 2018 Çarşamba 10:32
 • Onur'un müzmin sakatlığı yine başına iş açtı17 Nisan 2018 Salı 12:17
 • Trabzonspor'un yeni yönetimi görev dağılımı yaptı16 Nisan 2018 Pazartesi 17:47
 • Nusret Yılmaz: "Futbolda temizlik başlayacak"16 Nisan 2018 Pazartesi 17:42
 • KULÜBÜ BÖYLE YÖNETTİLER16 Nisan 2018 Pazartesi 14:01
 • Usta’nın izi var mıydı?16 Nisan 2018 Pazartesi 12:26
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.