• BIST 110.932
 • Altın 175,003
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • Trabzon 14 °C

Meyvesini almadan bırakmayacakmış!

Meyvesini almadan bırakmayacakmış!
Yerin Kulağı...

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, ‘Trabzonspor tarihinin en iyi kadrosunu kurduk. Bu kadro bugün zirvede olmalı. Oyuncularımıza bir lira borcumuz yok. Benim yaptıklarımı bugüne kadar kimse yapamadı. Bu kadroya saygı duyulmasını istiyorum. 24 saat kulüp için çalışıyorum. Karşılığını almadan gitmem’ demiş.

Hacıosmanoğlu’nun söylemlerinden biri hariç diğerleri yanlış. Tek doğrusu, ‘Benim yaptıklarımı bugüne kadar kimse yapmadı’ ifadesidir.

Trabzonspor tarihinde kulübe bu denli zarar veren bir başkan daha o koltuğa oturmadı. En iyi kadro dediği kadro dediği bugünkü kadro ligin dibinde sürünüyor. Oyunculara borç yok ama bankalara 350 milyon lira borç var.

İHO, hayal edemediği bir koltuğa oturmuş, ender kişilerden biridir. Koltuk; havalı maddi ve manevi getirisi var. O koltukta oturanın açmadığı kapı yok denecek kadar az. Böyle bir koltuğu, İHO gibi kişiler neden bıraksın ki?

Meyvesini almadan bırakmam, diyor.

Ey İHO, ağaç kökten, gövdeden çürümeye başlamış. Sen hala meyveden bahsediyorsun. Bu ağaç meyve verse ne olur? Bu ağacın vereceği meyve mevsimlik olur.

Ağaç kuruyor ağaç!

Senin bu aşamada yapacağın iş, kurumaya, çürümeye başlayan ağacı sağlığına kavuşturmak olmalı. Bunun da tek yolu, Aralık ayında kongreye gitmektir. Güven tazelemendir. Trabzonspor üyelerinin, kamuoyunun kongrede huzuruna çıkmaktır.

Meyvenin olmasını, meyve toplamayı beklersen, yalnız sen ve sana destek verenler değil tüm Trabzonspor camiası meyve yerine kurumuş yaprakları yer. Gidişat onu gösteriyor.

 

Altuntaş’ı Gümrükçüoğlu mu konuşturdu?

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Maraş caddesinin trafiğe kapatılması yönünde görüş belirtikten sonra Trabzon Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş, Ahmet Metin Genç’e söylenmeyecek sözleri söyledi. Genç’i yerden yere vurdu ve ‘köpeksiz köy buldu’ şeklinde bir ifade kullandı.

Araç sayısı bini seçimlerde oy kullanan üye sayısı bin 500’ü geçmeyen bir meslek odası başkanın, bir belediye başkanına bu şekilde hodri meydan çekmesi, ilginç ve de düşündürücü!

Altuntaş’ın, Ortahisar Belediye Başkanına meydan okumasının nedenlerinin başında, Ahmet Metin Genç ile Büyükşehir Belediye Başkanı arasındaki çekişme var. Altuntaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’ndan güç alıyor. İl genelindeki trafik düzenleme işi, Büyükşehir’in uhdesinde. Yani Ortahisar, trafik akışında vs. yetkili değil.

Ancak, diğer yandan Büyükşehir ve Ortahisar Belediye Başkanı aynı partiden. Ahmet Metin Genç, partide daha güçlü. İl Başkanı Adnan Günnar ile Büyükşehir Belediye Başkanının arası iyi değil. Günnar, Ahmet Metin’e daha yakın. Merkez ilçe başkanı, Büyükşehir’e yakın gibi görünüyor ama Ahmet Metin Genç’e karşı yapılan bir saldırıda Genç’e destek vermek zorunda.

Ahmet Metin Genç, genel merkez de güçlü. Ahmet Metin Genç’in, şoförler ve otomobilciler odası başkanının kendisini kamuoyu önünde zor durumda bırakan bu sözlerini yutacağını sanmıyoruz. Bu kavga da birileri ağır yara alacak. Bu isim kim olur? Ahmet Metin Genç’in olmayacağını söyleyebiliriz.

 

Türkmen’in yerine Akgün!

Akçaabat AKP ilçe başkanlığına getirileceği söylenen Akçakale eski belediye başkanı Emre Akgün’ün, gelecek yerel seçimde Akçaabat belediye başkanlığına aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Akçaabat’ta 5 dönemdir başkanlık yapan Şefik Türkmen, 6. Dönem aday olmayı düşünmediğini söyledi. Türkmen’in aday olmaması halinde, Emre Akgün aday olacak.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı kime pas vermedi?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu geçenlerde Ankara’da idi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi ziyaret eden Gümrükçüoğlu, belde belediyelerinin verdiği ruhsatların iptalini istemiş.

Bakan Güllüce, Gümrükçüoğlu’nu dinlemiş ve ‘Benim yapabileceğim bir şey yok’ diyerek yolcu etmiş. Çevre ve Şehircilik Bakanından olumlu yanıt alamayan Gümrükçüoğlu’nun morali hayli bozulmuş.

 

Karaoğlan unutulmaz

DSP’nin kurucusu Türkiye Cumhuriyetinde 5 kez başbakanlık yapan, halkın Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in bugün 8. ölüm yıldönümü. DSP il başkanlığı Meydan Parkı’nda saat 13.00’da düzenlenecek etkinlikte Bülent Ecevit’i anacak.

DSP il başkanı Hadiye Solmaz, ‘Türk siyasetinde dürüst hoşgörülü ve hiçbir şekilde doğrulardan taviz vermeyen dik duruşuyla Karaoğlan Türk milletinin kalbinde taht kurmuştur. En zor zamanlarda dahi sosyal demokrasi için adalet için özgür ve bağımsız Türkiye için çok cesur ve tavizsiz bir kararlılık sergiledi. Her zaman halkın ezilenin emekçinin köylünün sözcüsü oldu. Çalışana emeğe saygısı mütevazi yaşam tarzıyla görüşü ne olursa olsun herkesin sevgisini kazanmış gazeteci şair edebiyatçı gönül dostuydu.

Dürüst siyasetçi dediğinizde yüzlerde beliren tebessümün nedeni de budur. Toplumumuza sosyal demokrasinin, insan haklarının, temiz siyasetin en güzel tanımlarını yapan merhum Bülent Ecevit’i sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz’ mesajı verdi.

 

Yaşatmak ve yaşamak için varız!

Dr. Mahmut Hayda Ustaoğlu, ‘ölmek ve öldürmek Var Eden’in işi, biz yaşamak ve yaşatmak için varız’ dedi. Köşemize katkı koyan Dr. Ustaoğlu’nun sosyal medyada takipçileri ile paylaştığı görüşleri şöyle;

Tek insan için ölümlü, toplum için ölümsüz kabul edilen bir dünyada yaşıyoruz. Bir arkadaşım “Ölüm hak, komşuya” diye ifade ederdi bu durumu. Nihayetinde ortalama bir insan ömrü dünya güneş yılıyla 75 yıl. Buna karşılık devletler 100 -150 yıllık planlar yapar. Bu nedenle iktidarlar kendi kişisel ve siyasal ömürlerini çok aşan tasarruflarda bulunur. Çağdaşlarınca suçlanan büyük siyasetçiler yıllar sonra alkışlanabilir veya alkışlanan siyasetçiler yıllar sonra suçlanabilir.
İnsanlar cemiyet hayatlarının sağlıklı devamı için bunu bilerek hareket etmek zorundadır. Yoksa iktidara yağ çekmek veya düşman olmak toplumu ikiye böler. Bölünmeler çatışmaları doğurur. Tartışmalar siyasi iktidarların doğrularını kabul etmek ve yanlışlarını ortaya çıkarma zemininde olmalıdır. Tarafların birbirini yenmesi zemininde değil. Bir insanın kusurunu söylemek onu tümüyle hatalı ya da bir meziyetinden bahsetmek onu tümüyle mükemmel kabul etmek anlamına gelmez. “İnsan beşer gün olur şaşar” özlü sözünü unutmamak gerekir.
Siyasetçileri batağa sürükleyen toplum için olan ölümsüzlüğü kendi nefslerinde içşelleştirmeleridir. Bunun sonucu kendi ilkelerinin ölümsüz olduğuna inanan siyasetçi ve onun kliğinin toplumu liderin varlığıyla özdeşleştirmesi olur. Objektif düşünce uçar gider lider ve tabuları kalır.
Atatürkçülük, Menderesçilik, Özalcılık, Erdoğancılık….vs bu açıdan sonsuza kadar yaşayacak Türk Milletine ihanettir. Tıpkı Atatürk’ü, Menderes’I, Özal’ı, Erdoğan’ı hain ilan etmenin Türk Milletine ihanet olduğu gibi. Ya da bazı din tacirlerinin kendi dışındakileri dinsiz ilan etmesi gibi.
Allah’ın hesabını O’na bırakarak gelin rahatça konuşup anlaşalım. Birbirimize sımsıkı sarılarak üretelim, kardeşçe yaşayalım, dostça yarışalım. “Eşya ve hadiseleri bana hakikatiyle göster” duasını unutmayalım. Yaşatmak ve yaşamak için varız ölmek ve öldürmek Var Eden’in işi. 
“Şu insanlara ne oluyor da birbirlerini öldürüyorlar biraz bekleseler hepsi zaten ölecekler”.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Kimliğini kaybedince kabus yaşadı21 Nisan 2018 Cumartesi 11:54
 • "Sessiz kalamazdık"21 Nisan 2018 Cumartesi 11:50
 • "Futbol teröründen öte bir şey"20 Nisan 2018 Cuma 16:37
 • "Cumhurbaşkanı Sunay Akın Olsun"20 Nisan 2018 Cuma 16:23
 • Akşener: İYİ Parti, seçime girmeye hak kazanmış siyasi partidir19 Nisan 2018 Perşembe 13:59
 • Ünlü gitarist Metin Türkcan ralli pilotu oldu19 Nisan 2018 Perşembe 13:14
 • Erken seçim tarihi resmen açıklandı!18 Nisan 2018 Çarşamba 16:04
 • Askerlik şubesi önünde şoke eden olay18 Nisan 2018 Çarşamba 11:51
 • BU KADARINA DA PEES!18 Nisan 2018 Çarşamba 11:50
 • Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı18 Nisan 2018 Çarşamba 11:49
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.