• BIST 110.932
 • Altın 174,726
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • Trabzon 12 °C

Milli Eğitim Eğitim Bir-Sen’e teslim!

Milli Eğitim Eğitim Bir-Sen’e teslim!
Milli EğitimEğitim Bir-Sen’e teslim!

Hükümet, Milli Eğitim Bakanlığı’nı İmam-Hatip ve tarikat ağırlıklı sendika olduğu söylenen Eğitim Bir-Sen’e teslim etti. Milli Eğitim Bakanlığı ve taşra teşkilatlarında yapılan tüm atamalar Eğitim Bir-Sen tarafından gerçekleştiriliyor. Milli Eğitim politikasına da bu sendika yön veriyor. Eğitim Bir-Sen’in dayatması sonucunda tüm okulların yakında İmam-Hatip olacağı öne sürülüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki gelişmelerden rahatsız olan veliler, çocuklarını Fen, Anadolu Liseleri ve özel okullarda okutmak için büyük fedakarlıklara katlanıyor. Bu arada, Trabzon’un bazı semtlerindeki ortaokul ve liselerde bir sınıfta 70-80 öğrenci eğitim görürken, yeni açılan imam-hatip liselerinin mevcudunun ancak bu sayıya ulaştığı bildirildi. Trabzon’un Erdoğdu Mahallesindeki iki ortaokulun öğrenci sayısının üç bini geçerken, bölgede ilköğretim okulu olarak yapılan eğitim kurumunun ihtiyaç olmamasına rağmen İmam-hatip okulu olarak açılmasına tepkiler devam ediyor.

Davulu salona almadılar!

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı AKP Trabzon il kongresi öncesi, Hayri Gür Salonunun girişinde ilginç bir olay yaşandı.

Folklor ekibinin sorumlusu olayı şöyle anlattı; “AKP il Kongresine güzellik katsın, kongreye katılanlar eğlensin ve de Başbakan Davutoğlu’nu da salon girişinde karşılamak için, halk oyunları ekibi çağrıldı. Akçaabat horon ekibi salonun önüne geldi. Horonumuz bildiğiniz gibi davul zurna eşliğinde de oynanıyor. Ama davul çalan arkadaşı içeri almadılar. Sebep davulun içerisinde bomba olması ihtimali. Korumalar, görevliler…Git gel olmadı, davulu içeri almadılar. Dolayısıyla ekibin gösteri yapması yasaklandı. Ekipteki arkadaşlar saatlerce bekletildi. Davuldan bu kadar korkulur mu? Ayrıca, biz kemençe ile de gösteri yapabiliriz .Bunlar doğuya gittiklerinde ne yapacaklar”

Cahit Turan görevden alınıyor mu?

Ankara’dan arayan bir okurumuz, Karayolları Genel Müdürlüğü’ndeki üst düzey Trabzonlu genel müdür yardımcıları, daire başkanlarının tamamının görevden alındığını söyledi. Okur, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turan’ın da görevden alınma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Kurumdaki Trabzonlu müdürlerin, amirlerin görevden alınmasına Genel Müdür Cahit Turan’ın henüz tepki vermediği söyleniyor. Gerçi genel müdür Turan tepki verse ne olur ki! Ayrıca daha önce de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki Trabzonlu üst düzey müdürler görevden alınmıştı. Trabzonlu iktidar milletvekilleri ses çıkarmamışlardı. Karayolları Genel Müdürlüğü’ndeki görevden almalara da ses çıkarmazlar. Bu arada Trabzonlu bölge müdürlerinin de topun ağzında oldukları bildirildi.

Ankara’da, Trabzonlu üst düzey bürokratların yapacağı iş, doğdukları memleketleri değiştirmek! Trabzon yerine Rize yazdırmaları! Bir de dışardan imam-hatip lisesi diploması almaları!

Sabri Sadıklar’ın telefonu!

Trabzonspor’un Cumartesi günü yapılan mali genel kurulunda, yönetim kurulu üyesi Köksal Güney’in emrivakisi ile Divan Başkanlığına atanan ve itirazlara rağmen kongreyi yöneten Sabri Sadıklar, Trabzonspor’da maaşlı olarak görev almasının söz konusu olmadığını söyledi. Divan Başkanlığına, kongreyi açan Dr. Köksal Güney’in daveti ile geldiğini hatırlatan Sadıklar, “Trabzonspor tüzüğüne göre kongreyi yönettim” dedi. Sadıklar, Divana verilen önergeleri de tüzüğün ilgili maddelerine göre oylatmadığını belirtti.

Sabri Sadıklar, Trabzon’da yaşamıyor. Muhtemelen kongre için Trabzon’a geldi. Sadıklar, her ne kadar kendisini savunsa da salonda oy hakkı bulunanların ancak 5’te birinin oyunu aldı. 5’te bir bile yüksek oran. Çünkü Sabri Sadıklar için el kaldıranların en az yarısının oy hakkı bulunmuyordu. Sadıklar’ın, önergeleri okutmaması ve oylatmaması büyük eleştiri almıştı.

 

İmperial Trabzonlunun hastanesidir!

 Trabzon’un ikinci özel hastanesi olan İmperial Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, “Biz, hastanemizi satmıyoruz, büyütüyoruz. Trabzon’un en fazla yatak kapasitesine sahip özel hastaneyiz. ‘Hastane satılıyor, kiralanıyor’ şeklindeki söylentiler, şehir efsanesidir” dedi.

Mehmet Çelebi, İmperial Hastanesi’nin 44’ü doktor olmak üzere 500’e yakın personeli bulunduğunu hatırlatarak, “Hastanemiz her geçen gün daha da güçleniyor. Hastanemize olan talep de giderek artıyor. İmperial Hastanesi Trabzonlunun hastanesidir” dedi.

 

KİM DOĞRU SÖYLÜYOR!

Trabzonspor’un en deneyimli muhabir ve yazarlarından Cevat Kol, ‘Kim doğru söylüyor’ başlıklı yazısı ile Trabzonspor’daki gelişmeleri değerlendirdi. İşte Kol’un o yazısı;

Trabzonspor yönetimini aylardır takip ediyorum. Hatta takipten öte içerisindeyim. Bir kavga, bir sevgisizlik, bir saygısızlık almış başını gidiyor

Her gelen yönetim şehrin dinamiklerini, değerlerini bir çatı altında toplar güç birliği oluşturmaya çalışırdı. İbrahim Hacıosmanoğlu tam tersi bir yol izliyor.

Her gün kavga,
Ağır abi tarzı uygulama,
Sevgi hak getire,
Saygı ara ki bulasın.
Hukuk sadece kitaplarda kaldı .

Yanlışı eleştiren ya azılı düşman oluyor yada kulüpten nemalanan..

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bu yanlışlarına göz yuman koltuk sevdalılarına me demeli?

Sen Dr. Koksal Güney, TRABZONSPOR'UN kurucusu Salih Erdem'in gözünün içine bakarken hiç mi vicdanın sızlamayacak? Yaptığın o Hipokrat yeminin kırıntısı bile içinde kalmamış! İki Adayın adını okuyup oylama cesareti gösteremeden kürsüden indiniz. Insanların birbirlerine kin ve nefretle bakmasına neden oldunuz. Bunu siz yaptınız . Adalet bu mudur?

Sen Prof. Dr. Yakup Aslan!

Sen milletin vekili olmuş, Dr Ali Kemal Başaran seçmenine çık iki cümle sor, tabi hatırlarsan !

Sen Köksal Sadıklar 1.derece yakınını divan başkanlığına koyarken adil olsun diye mi tercih ettin. Sence adil oldu mu?

Eski Başkan, eski Bakan, Milletvekili Faruk N. Özak düşman!

Eski Başkan Sadri Şener 
Size göre düşman!

Eski yönetici Başkan adayı Metin Atasoy düşman !

Eski futbolcular, Serdar Bali düşman !

Kulüp avukatlığı yapmış şike davasında sizi kahramanca savunan Nusret Yılmaz, Ali Sürmen düşman!

Eski Başkan Özkan Sümer düşman !

Yol arkadaşlarınız Sebahattin Çakıroğlu, Engin kara, düşman!

Doğruları yazıp söyledim için kendimi de o düşmanların arasına peşinen yazıyorum.

İmza verip, salına gelip size hayır diyen delegeler düşman!

Kulübe sahip çıkan herkes menfaatçi, rantiyeci, hırsız!

Unutmayın bir gün herkese hukuk lazım. Dün yol arkadaşı olanlar bugün kandırıldık diyor. O kaldırılanlar arasında umarım olmazsınız !

Son olarak; Bu şehirde bu kadar düşmanınız varken sizin dostunuz kim? İnsan istenmediği yerde kime hizmet etmek için kalır?

 

Saral’ın serzenişi!

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Trabzon il başkanlığı yönetiminde DP eski il başkanı Ahmet Uğur Zihni’nin yer almasını sert bir dille eleştirmiş, ‘Daha düne kadar AKP’ye küfreden biri yönetimde’ diyerek tepki vermişti. Dün bu köşede yer alan açıklama üzerine gazetemizi arayan Oktay Saral, ‘Benim sözlerim sadece Ahmet Uğur Zihni içindi. Benim açıklamam üzerine devamında yapılan bazı yorumlar sanki benim ifademmiş gibi algı yaratmıştır. Zihni, geçmiş dönemlerde Ak Parti’ye, Ak Parti seçmenlerine hakaret etmiştir. Sağduyulu, tarihini bilen kişiler, partimize hangi partiden gelirse gelsin bizi mutlu eder. Ne sayın Süleyman Soylu, ne Hatice Öztürk hanım için böyle bir ifadem yoktur. Benim ifadem Ahmet Uğur Zihni içindir’ ifadelerini kullandı.

 

Cevat Birinci

yoğun bakımda

Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Birinci, Ankara’da geçirdiği küçük bir operasyon sonrasında gelişen komplikasyonlar nedeniyle yoğun bakıma alınmak zorunda kalındı. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde prostat ameliyatı geçiren ve operasyon sonrasında serviste müşahede altına alınan Birinci, ağrılarının devam etmesi üzerine ikinci kez ameliyat masasına yatırıldı ve bağırsak operasyonu geçirdi. Yaklaşık 1 hafta serviste kalan Birinci, önceki gece yeniden rahatsızlandı. Göğüs bölgesinde toplanan sıvı kalbe ve akciğerlere baskı yapınca Birinci’nin kalbi durdu, kalp masajı ile yeniden hayata döndürüldü. Yoğun bakımda tedavisi süren Birinci’ye geçmiş olsun diyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • BU KADARINA DA PEES!18 Nisan 2018 Çarşamba 11:50
 • Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı18 Nisan 2018 Çarşamba 11:49
 • EN ZOR VEDA17 Nisan 2018 Salı 12:38
 • Yaşanabilir kent olacak!16 Nisan 2018 Pazartesi 12:27
 • Soylu, Santa Harabeleri'ni ziyaret etti16 Nisan 2018 Pazartesi 12:22
 • FACİA GİBİ KAZA!16 Nisan 2018 Pazartesi 12:17
 • Bakanlığı: 38 terörist etkisiz hale getirildi16 Nisan 2018 Pazartesi 12:16
 • RESTORANDA SİLAHLI DEHŞET16 Nisan 2018 Pazartesi 12:15
 • 3 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ16 Nisan 2018 Pazartesi 12:12
 • Çeşme'de iki ayrı botta 92 kaçak göçmen yakalandı14 Nisan 2018 Cumartesi 13:24
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.