• BIST 91.952
  • Altın 213,383
  • Dolar 5,3162
  • Euro 6,0624
  • Trabzon 14 °C

Ne garip bir ülke olduk değil mi ?

Ekrem SEYMENOĞLU

Haksızlıklara, sahtekarlıklara, yolsuzluklara, hırsızlığa kısacası olumsuz herşeye göz yumar olduk, görmez, duymaz, bilmez olduk.
Bilir ama anlamaz olduk. Anlar ama çaktırmaz olduk. Oysa ki biz böyle değildik. Hele hele Trabzonlular hiç böyle değildik. Türkiye de böyle değildi. Olduk, oldurdular. Alıştık, alıştırdılar. Sindirdiler, pusturdular, ses edemez, bağıramaz olduk. Sokağa çıkamaz, yazı yazamaz, konuşamaz olduk. Olduk diyorum çünkü toplumun geneli böyle.
Lakin 10 parmak da bir değil ya çıkıyor arada sivriler. Tıpkı Abdullah hocalar gibi sivriler. Ne diyelim helal olsun hocamıza. Günümüz Türkiye’sinde çıkacaksın camianın başına, başkanına beni tehdit etti, maç satmamı ima etti diyeceksin. Ne garipsin be hocam. Yap dediğini ol Kral. Bu millet saf da bir sen misin akıllı. Ses etme, yap denileni, gör işini, uç maçtan maça. Bak şikayet ettiklerin ne güzel de oturuyor hala koltuklarında. Sanki tehditleri savuran, birilerinin korkusuna hakemini ateşe atan, maç satmasını ima eden, tehdit eden onlar değil. Bu insanlar hala bu koltuklarında rahatça yayılıp oturuyorsa vay ülkemin haline. Eeee ne demişler, balık baştan kokar.
***
Baştakiler ne ki başkanlar ne olsun. Neyse ki biz biliyoruz bu ülkede ;
Mehmetler de ölmez, Abdullahlar da ölmez..

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.