• BIST 94.008
 • Altın 190,976
 • Dolar 4,6948
 • Euro 5,4894
 • Trabzon 24 °C

Özak ve müritleri özür dileyecek!

Özak ve müritleri özür dileyecek!
Hasan Kurt yazdı...

Trabzonspor eski başkanlarından, AK Parti eski milletvekili ve bakanı, Haydar Hafız’ın oğlu Faruk Özak ile aramız uzun bir süredir limonidir. Özak, beni gördüğü yerde ya yolunu değiştirir ya da kerhen selam verir. Özak’ın ve müritlerinin zaman zaman benim aleyhimde konuştukları ve beni tartıştıklarını da duyuyorum.

Özak, bunu neden niçin yapıyor bilmiyorum?

Belki de Özak’ın bana karşı böyle bir duruşu yok. Çevresindekiler Özak ile beni karşı karşıya getiriyor. Onu da bilmiyorum.

Aslında Özak’ın bana selam verip vermemesi veya benimle konuşup konuşmaması çok da önemli değil.

Fakat dedikodular, özel sohbetlerde aleyhimde konuşmalar midemi bulandırıyor. Üzülüyorum.

Bir ara Özak’ın eski ortağı Azer Benli, ‘Meydan’daki Bağkur binasını Özak’ın aldığını yazmışsın veya söylemişsin. Yanlış yapıyorsun’ demişti.

Ben de, ‘Bunu her kim söylüyorsa’ diye başladım ve galayladım.

Azer Bey, ‘Küfür etme kulağıma öyle bir şey geldi’ dedi ve olay kapandı.

Daha bir yığın iddia…

Dün, Özak’ın müritlerinden biri, ‘Abi, Faruk abinin Beşirli’de sahilde bina yaptıracağını, Beşirli’deki o yeri Faruk abinin aldığını falan yazmışsın. Bunlar doğru şeyler değil. Faruk abimi yıpratma. Bu yazdıkların sana ters döner’ demez mi?

Müride, ‘Faruk Özak ile ilgili olumsuz, onu rencide edecek hiçbir şey yazmadım. Bunu sana biri söylemişse, yalan söyledi. Terbiyesizlik yaptı. Faruk Özak ile ilgili en son Beşirli’de, sahildeki dolgu alanında yapılmak istenen otopark ile ilgili iki satır yazdım ve birilerinin bu olayla ilgili Faruk beyin ismini öne çıkardığını, Faruk beyin bu olayla bir ilgisinin olmadığını, günahını almayın diye yazdığımı’ söyledim.

Mürit, ısrar etti. Gazeteye geldim. Önce kuzeyekspres e- gazeteyi taradım ve 20. 10. 2016 tarihinde yer kulak köşesinde yazılan yazıyı buldum. Arşivden gazeteyi çıkarttım. Bir daha okudum ve Müride gönderdim…

Yazının tamamını merak edenler kuzeyekspres.com. tr’ den, e- gazeteyi tıklayıp yazıyı okuyabilirler. Ben buraya Özak’ın adının geçtiği kısmı alıyorum:

 

FARUK ABİNİN GÜNAHINI ALMAYIN!

Trabzonlular, birkaç gündür Panagia otelin karşısındaki parkta oldu-bitti ile yapılmak istenen otoparka kilitlendi…… Panagia otel TS eski yöneticisi Zeki Öztürk’ün. Öztürk’ün yakın dostu ve arkadaşı AKP eski milletvekili Faruk Özak. Şimdi kimileri orada yapılmak istenen parkta Faruk Özak’ın adının kullanılabileceğini söylüyor. Faruk Özak abimizin orada kaçak ve imara aykırı olarak yapılmak istenen otopark ile uzaktan yakından ilgisi ve alakası olmadığını net olarak söyleyebiliriz. Faruk Özak’ın günahını almayın…

 

***

 

Şimdi, Özak’a ve müritlerine soruyorum. Bu yazının tamamında Özak’ı zan altında bırakacak veya yazının bir paragrafında, cümlesinde, kelimesinde Özak’ın aleyhinde ne var…

Evet, yıllar önce Özak’ı eleştiren yazılar da yazmıştım. Babası Rahmetli Haydar Hafız’ın, kayınpederi Ahmet Rasim Karanis’e kendisi için söylediklerini aktarmıştım. Trabzonspor konusunda kendisine zaman zaman ağır eleştiriler de getirmiştim. Sonuçta Faruk Özak, kamuoyunda sıradan biri değil. Trabzon’un en önemli birkaç şahsiyetinden biri! Kendisine yönelik övgü de olacak yergi de!

Faruk Özak’ın bana karşı müritleri gibi düşünüp düşünmediğini bilmiyorum. Bildiğim müritlerinin söylemleri… Bu arada unutmadan söyleyeyim, Faruk abinin avantajı sadık müritlerinin olması. Faruk abiyi uçuran da bu müritleri!

Faruk Özak ve müritleri, görünen o ki yel değirmenleri ile savaşıyor. O nedenle benden kesinlikle özür dileyecekler. İkincisi, Faruk Özak önümüzdeki süreçte mesela Büyükşehir Belediye Başkanlığına veya yeniden milletvekilliğine aday olmayı düşünüyorsa, bu tür varyasyonlara ihtiyacı yok. Faruk Özak’ın adı yeter de artar!

 

***

 

Çin nereye biz nereye!

Hasan Fehmi Bayraktar, Çin’de yapılan bir köprü ile Türkiye’dekini karşılaştırdı ve şöyle dedi:

‘Aynı Dünya'dayız!

Orada yapılan yeni köprü ile 4 saatlik yol, 1 saate inmiş! Maliyeti 140 milyon Dolar!

Bizde yapılan Yavuz Selim Köprüsü ise yolu 80 km. uzatmış, zamanı da en az 1 saat!..

Geçiş ücreti de Dünya'da emsalsiz!

Maliyeti de 8.500.000TL.

Bugünkü kurla: 2 milyar 377 milyon dolar!

Keşke bizim köprüyü de Çin yapsa idi!

Herhalde 200 milyon doları geçmezdi, maliyeti!

Emsalsiz geçiş ücreti ve aradaki fark ile kaç fabrika yapılırdı?

Hem üretim hem istihdama ve ihracattan başka gelir kaynağı olmayan ülkemize devasa katkısı olurdu!

Motorin fiyatları ile yarışıyor kara yolu geçiş ücretlerimiz.

Taşımacılığın canı çıkmak üzere!’

 

Soğuksu’da hırsızlar cirit atıyor!

Trabzon Ortahisar ilçesi Soğuksu mahallesinde hırsızlar cirit atıyormuş. Soğuksu’da yapılan İmam- Hatip Ortaokuluna bu yıl üç kez hırsız girmiş. Evin Sitesi yönetimi, sitenin belirli bölgelerine tam 20 adet kamera yerleştirmiş.

Soğuksu mahallesi aynı zamanda Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk’ün de mahallesi. Mahallede kol gezen hırsızlık vakalarıyla muhtar Bekir Aktürk pek ilgilenmiyormuş.

 

Kocaman bir palavra!

Güneydoğu gazisi, turist rehberi Metin Yılmaz, ‘kişi laik olmaz, devlet laik olur’ söyleminin kocaman bir palavra olduğunu söyledi. Yılmaz şöyle dedi;

‘Laiklik Batı'dan değil Türkün özünden gelmedir. Selçuklu ve İslam öncesi Türklere bakın ama yine de farzet ki Batı'dan alındı. Türk'e uymaz diyelim.  O zaman kimse Araplardan İslam kılıfıyla alarak Türk'e uyması uydurulması mümkün olmayan şeriatı veya cahiliye devri adetlerini uydurmaya kalkmasın ve neden bu akıl dışı adetler ve uygulamaları Türk'e uydurmaya çalışıyorlar?

‘Kişi laik olmaz devlet laik olur' söylemi kocaman bir palavra! Kişi de laik olur devlet de laik olur, olmalı da. Çünkü laiklik dinsizlik değil, kendimi bildim bileli laikim, inançlarımı da yaşarım modern TC, Atatürk Türkiye'si gibi, ya da günümüzdeki Yörükler, Trakyalılar, Balkan göçmenleri, Aleviler veya sayıları azalsa da Karadenizliler ve Çerkezler gibi.’

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Arsin’deki dolgu ve Nasrettin Hoca!19 Haziran 2018 Salı 11:26
 • Trabzonspor o binayı aldı!18 Haziran 2018 Pazartesi 11:40
 • Tarihe karşı işlenmiş cinayet!17 Haziran 2018 Pazar 12:50
 • ANAP’lıların buluşması!16 Haziran 2018 Cumartesi 12:33
 • Miting alanında yoklama yapıldı mı?15 Haziran 2018 Cuma 14:34
 • Camiye izin sahaya hayır!15 Haziran 2018 Cuma 14:33
 • Mezarlıkları İŞKUR’cular temizlememiş!15 Haziran 2018 Cuma 13:49
 • Devlet mitingi!14 Haziran 2018 Perşembe 13:19
 • Salih Cora farkı!13 Haziran 2018 Çarşamba 11:26
 • Fatih Parkı da betonlaşacak!12 Haziran 2018 Salı 11:48
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.