• BIST 111.874
 • Altın 174,458
 • Dolar 4,0260
 • Euro 4,9840
 • Trabzon 15 °C

Sebahattin Alemdar ve Milli Eğitim!

Sebahattin Alemdar ve Milli Eğitim!
Yerin Kulağı...

AKP Trabzon il yönetim kurulu üyesi Sebahattin Alemdar’ın babası Arif Usta Trabzon’un en önlü oto elektrikçilerinden biri idi. Arif Usta, Adalet Partili ve idmangüçlü idi. İdmangüçlüler genelde AP’liydi. Sebahattin Alemdar’ın İdmangüçlülüğü babasından gelmişti. Arif Usta’nın oğlu Sebahattin Alemdar, baba mesleğini devam ettirdi ve son yıllarda da işini epey geliştirdi.  Öğretmenlik gibi kutsal bir meslekle ilgisi olmayan Sebahattin Alemdar, bir gazetenin kulis köşesinde yazılanlara göre partinin Milli Eğitim Koordinatörlüğüne getirilmiş.  Hangi meslekte, konuda olursa olsun Koordinatörlük önemli bir görev. Hele siyasi bir gücün de olmuşsa o kurum üzerinde etkin fazladır. İşte asıl mesleği oto elektrikçiliği olan Sebahattin Alemdar, Milli Eğitimdeki tayin, atama, puan verme üzerine müthiş bir açıklama yapmış ve ‘Başarılı müdürler siyasi olarak elendi, haberlerine, söylemlerine katılmıyorum. Gezi parkı olaylarına destek verenler, Başbakanımızı sosyal medyada eleştirenler, velilere gerekli ilgiyi göstermeyenler, okulunda huzuru sağlayamayanlar elendi ve onlar puan alamadılar’ demiş.

Sebahattin Alemdar’ın Milli Eğitim teşkilatında dönen işlerden haberi olduğunu sanmıyoruz. Düşük puan verilip görevden alınan müdürler içerisinde Gezi parkı olaylarına destek veren, başbakanı sosyal medyada eleştiren müdürlerden fazla değil bir iki örnek verebilir mi? Alemdar ve onun gibi diğer partilerden AKP’ye gidenler, AKP’de konuşurlar, konuştururlar, kimilerine koltuk verilir ama hiçbir zaman gerçek AKP’li kabul edilmezler. Demokrat Arif Usta’nın oğlu Sebahattin Alemdar, kimlerin, hangi düşüncenin değirmenine su taşıdığını hala öğrenememiş!

 

Ortahisar Konseyine fotoğrafçı başkan

İl ve ilçelerdeki kent konseylerinin, çokları çok önemli görevler üstlendiğini sanır. Konseyler, fikir de üretse, plan, projede yapsa uygulayacak olan Belediye Başkanlarıdır. O nedenle, Konsey başkanlarını genelde belediye başkanları tayin eder.  Başkanlar, kontrol altında tutacağı isimleri konsey başkanı yaparlar. Trabzon Ortahisar ilçesi kent konseyinin 20 kişilik yürütme kurulunda, Trabzon’un önde gelen sivil toplum kuruluşları yer alıyor. Ve ilginçtir ki Akademisyen, mühendis, gazeteci, yazar, iş adamlarının oluşturduğu bu yürütme kurulundan,  il genel meclisi eski başkanı, eski fotoğrafçı  Ahmet Aslanoğlu, Ortahisar Kent Konseyi başkanı oldu. Ahmet Aslanoğlu, kendisine emekli fotoğrafçı denildiği için kızabilir. Fotoğrafçı ve Fotoğraf sanatçılığı önemli bir meslektir.  Mesela bir Ara Güler ünlü bir fotoğrafçıdır, TGC Başkanı Turgut Özdemir de AA’nın önemli fotoğrafçılarından biri idi. Mühendis Teoman Yılmaz, elinde fotoğraf makinesi sabah akşam Trabzon sokaklarını arşınlar, gördüğü yanlışları, çirkinlikleri fotoğraflar sosyal medyada yayınlar. Kent Konseyinin başkanının kentin fotoğrafını çekebilecek bir isim olması bu açıdan önemlidir! Ancak, Ahmet Aslanoğlu, sokakta, kırda, bayırda değil de stüdyo da eskiden iyi fotoğraf çekerdi. ANAP’ın haydi haydi dönemlerinde çoğu ANAP’lı belediye başkan ve meclis üyelerinin fotoğraflarını çekmişti.  Trabzon gerçekten çok talihli bir şehir! Büyükşehir Kent konseyi ile Ortahisar kent konseyi başkanı Trabzon’u, Trabzon’un tarihini, sokaklarını, kentin dününü bugününü çok iyi biliyorlar! O nedenle ikisi Trabzon’a kesinlikle büyük katkı yapacaklardır!

 

2 başkan 1 cümle!

AK Parti’de olağanüstü kurultayına doğru il başkanlarından doğal olarak peş peşe açıklamalar gelmeye başladı. Önceki gün Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar, dün de AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın basın açıklaması yaptı. Ancak ikisi de aşağıdaki cümleleri birebir kullandı; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda Türkiye’de yeni bir sayfa açılacaktır.”

Bu kadar tesadüf olabilir mi? Ya ortak metin hazırlanıyor, ya da tesadüfen aynı şeyleri düşünüp dile getiriyorlar!

 

Coşkun Dilber’in açıklaması!

Dün bu köşede, Türk Eğitim Sen Başkanı Coşkun Dilber’in, Milli Eğitim Müdürlüğüne özel görevle yerleştirilmiş müdür ve şube müdürlerinin verdiği düşük puanla okul müdürlerinin görevden alınmasına tepki göstermediğini önü sürdük ve Dilber’e haksız bir eleştiri getirmiştik.  Hatta daha da ileri giderek, ‘Dilber Eğitim Bir Sen’e mi geçiyor’ şeklinde bir de ironi yapmıştık.

Dün erken saatlerde Coşkun dilber aradı. Kendisine haksızlık yaptığımızı, yorumu şaşırtıcı bulduğunu söyledi ve şöyle dedi;  Gazetenizin 24.8.2014 Pazar günkü sayısında 9. Sayfada şahsım ve sendikamla ilgili verilen haber yorum çok şaşırtıcı ve gerçek dışıdır. Böyle bir yorum ve haber şahsımı tanıyanlar ve sendika mensuplarım için küçük düşürücü ve aşağılayıcı niteliktedir. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.  Bu nedenle haberin düzeltilmesi gerekmektedir. Ülkemizde son yıllarda gömlek değiştirenlerin çoğalması, bu uygulamanın doğruluğunu göstermez, bilakis karakter zayıflığı artan bir toplum yolunda olduğumuza işaret eder.  Şahsımın bu tür yaklaşımlara tevessül etmeyeceğini en iyi bilenlerden birisi de sizlersiniz’ dedi.

Coşkun Dilber, iki satırlık eleştiriye tam 4 sayfa cevap yazdı. Dilber’in açıklamasının özetini haber sayfalarımızda bulabilirsiniz.

               

Vazelon Manastırı ve Yunus Emre Sel’in sitemi!

Doğan haber Ajansı muhabirlerinden Yunus Emre Sel, önceki gün Trabzon’un en önemli tarihi mekanlarından biri olan Vazelon Manastırı’na gitmeye karar verdi.  Yunus Emre Sel, yaşadıklarını şöyle anlattı; ‘Önceki gün Trabzon'un Maçka İlçesi'ndeki Vazelon Manastırı'na gidelim dedik gezmeye. Giderken yolda bir tane tabela dahi yok, tabelayı geçtim GPS cihazında manastır işaretlenmemiş, yol desen yoldan eser yok. Neyse zor bela ulaştık Vazelon manastırı tesislerine. Derede su yok, yola devam dedik. Çıktık yukarıya doğru yine bir tabela yok, dolayısıyla koskoca manastırı bulamadık. Bravo sorumlusu kimse,  çok iyi çalışıyor. Koskoca manastırı herkesten saklayın, turist bekleyin tebrikler’. Yorumsuz sunuyor ve sorumluları göreve davet ediyoruz. Gerçi, orada Vazelon Manastırı değil de, Vazelon camisi olsa 50 adet tabela olurdu. Trabzon’un göbeğindeki Ayasofya Müzesi (Kilise) değil camisinin tabelaları var.  Ayasofya cami tabelaları Trabzon’a gelen Arapların herhalde orada namaz kılmaları için yerleştirilmiş. Ama Araplar, o mabet Kilise olarak yapılmış, orada namaz kılmayız, diyorlar. Gerçi, Müslüman Türklerden de orada pek namaz kılan da yok ya!

 

Pertev Paşa konukevi ve Yılmaz’ın eleştirisi

Trabzon sevdalısı, emekli mühendis kentin dört bir yanındaki yanlışları, hataları, eksikleri bitmeyen enerjisi ile sosyal medyada takipçileri ile paylaşıyor. Yılmaz, Ortanisar’da Trabzon Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının yaptırdığı Pertev Paşa Konuk evi ile ilgili şöyle dedi;

‘Trabzon iyi idare edilmiyor. Trabzon’un parası çarçur ediliyor. Yapılan projeler harcanan paralar çöpe gidiyor. Molozdaki köprülü kavşak örneği ortada iken, bir yenisi daha yapılıyor. Ortanisar’daki Pertev Paşa Konukevi. Yazık oraya harcanan paraya! Surun üzerine çelik profil dikeceksin, iki kat ahşap tamamlayacaksın neredeyse 1 milyon Tl maliyet. Vakıflar Bölge müdürü misafirlerini ağırlayacak konuk evi yaptıracağına Pazarkapıdaki 520 yıllık 11 kubbeli Tophane Hamamını Markete çeviren izini iptal ettirsin o hamamın etrafını açtırsın. Kendi parası olsa bu imalata bu parayı verirmiydi? Yazık, Trabzon’a yazık.

Ortanisar’da yapılması gereken işin başında, Kral Sarayının kalıntılarının gün yüzüne çıkartılması ve mümkünse oraya 5 yıldızlı bir saray otel yapılmasıdır. Yapmazlar çünkü orada Kral David, Sultan Mehmet, Zağnos Paşa, Sultan Selim ve Sultan Süleyman kalmıştı!

 

 

 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • EN ZOR VEDA17 Nisan 2018 Salı 12:38
 • Yaşanabilir kent olacak!16 Nisan 2018 Pazartesi 12:27
 • Soylu, Santa Harabeleri'ni ziyaret etti16 Nisan 2018 Pazartesi 12:22
 • FACİA GİBİ KAZA!16 Nisan 2018 Pazartesi 12:17
 • Bakanlığı: 38 terörist etkisiz hale getirildi16 Nisan 2018 Pazartesi 12:16
 • RESTORANDA SİLAHLI DEHŞET16 Nisan 2018 Pazartesi 12:15
 • 3 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ16 Nisan 2018 Pazartesi 12:12
 • Çeşme'de iki ayrı botta 92 kaçak göçmen yakalandı14 Nisan 2018 Cumartesi 13:24
 • İstanbul'da 20 saatlik su kesintisi14 Nisan 2018 Cumartesi 13:21
 • Zeytin Dalı Harekatı şehitleri için ‘Akçaağaç’ dikildi14 Nisan 2018 Cumartesi 13:13
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.