• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Trabzon 22 °C

ŞEHİT ÖĞRETMEN

Kenan KURU

               Batman’da PKK’lı teröristlerce şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın, öğretmen olarak bu millete hizmet etmenin azmi ve heyecanı içinde idi. Babası gibi Kamu hizmeti görevinde bulunmuştu. Kamu görevinin yanında sivil toplum kuruluşuna inanan babası Ankara TÜRKAV üyesi olarak görev aldı. Ailesine, TÜRKAV camiasına ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum.

         Türk Milliyetçiliğinden ciddi bir şekilde ürken, endişe duyan hatta fikre husumet duyanlara karşı evladını bu vatan için toprağa veren anne ve babalar gibi, Aybüke’nin de babasının ifadeleri Türk milletinin bütünlüğüne kastedenlere ders olmuştur.      

         Türkiye’nin tarihi gerçeklerini, savunma ve kamu hizmetlerini, kamu binalarını, turizme kadar hedef alarak yeni yeni taktikleri bölücü terör uygulamıştır / uygulamaktadır. Türkiye’nin yaşadığı en hazin, en uzun sureli çalkantılı döneme şehit babasının ifadeleri cevaptır. TÜRKAV’ın Şenay Aybüke Yalçın’ın huzurunda bütün şehitlerimiz için döktüğü gözyaşı ise milletin sevgisidir.

         Türk milletinin varlığına, gelişmesine ve bölgesinde güç olmasına karşı ortada olan taşeron PKK’nin alçaklığı, yine bir kamu çalışanını, öğretmeni seçmiştir. Çocukların aydınlanması ve bilgilenmeleri ve millet mensubiyetinin varlığı için çaba sarf eden öğretmeni şehit eden terörün alçaklığı ile aynı olmuştur. 

         Türkiye Cumhuriyeti’ni zarara uğratmak, bebekleri, savunmasız insanları, kamu çalışanlarını ve bunların hizmet sunduğu kamu binalarını, hastaneleri ve okulları hedef almaları hainliklerinin bir başka izahıdır. Türkiye’ye zarar verecek taşeronu bulanlar, bu yapılan alçaklıklara da sessizdir.

           Aybüke, şehit olmuştur. Dünya, neden Kamu çalışanı öğretmeni alçakça şehit edenlere karşı değerlendirme yapmamaktadır, kınamamaktadır. Askerlerimize, polislerimize ve vatandaşlarımıza karşı yapılan alçaklıklar, Türk milletinin kararlılığı karşısında yok olmaya mahkûmdur. Bu ses, Türk milletinin sesidir. Milletin hizmetinde olan kamu çalışılanlarının sesidir. Bu ses; “Kökü dışarıdaki bu hainlerin, bu alçakların üstesinden gelecek güç ve kuvvette” olduğudur.

         Dünya var oldukça Türk milleti ve devleti var olacaktır.  

        

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.