• BIST 103.937
  • Altın 162,758
  • Dolar 3,9590
  • Euro 4,6423
  • Trabzon 17 °C

SEVİYESİZLİĞİN AYNADAKİGÖRÜNTÜSÜ

Kenan KURU

Ülkemiz, sorumlu noktada olanlardan bazılarının milli bünyeye yönelik alçakça açıklamalarını ibretle izlemektedir. Türk milleti, yapılan bu açıklamaları operasyona yönelik vakalar olarak nitelemektedir. AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan da, yeni bir devletten bahşetmiş ve yeni bir kargaşa meydana getirmiştir.

Peki neden?

Bakın, Şanlıurfa’daki meczup, alçak, başında sarık, elinde tahra ile Cumhuriyet meydanında Atatürk büstüne saldırısıyla gündemde yerini almış olduğu halde, Oğan’ın açıklaması ne anlam ifade etmiştir?

Türk milletinin değerleriyle örtüşmemiştir.  “Yeni bir devlet kuruyoruz” açıklaması ile gündeme gelen Oğan’ın sözleri rastgele bir anlatım değildir. TBMM’de bölücü terörle aynı düşünen milletvekillerine tarih şahitlik yapmıştı. Ancak, yeni bir devlet kurma gibi açıklamalar ihanetin bir başka görüntüsü olmuştur. 

Mustafa Kemal liderliğinde Türk milleti yaptığı kurtuluş savaşını kazanarak yeni devletini, milli devletini kurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran halka Türk milleti denir ve Başkenti Ankara’dır.

Geleceğin nasıl olabileceğini görmek için tarihe bakılarak değerlendirme yapmak gerektiğini Sayın Oğan’a hatırlatalım. Çünkü Türk milleti yoğun propaganda sonucu doğru ile yanlışı, yasal olan ile yasal olmayanı, hukuk devletinden yana olanla hukuk devletine karşı olanı, bağımsız milli devletten yana olan ile bağımsız millî devlete karşı olanı ayrıt etmekte, tespit etmekte tereddütte düşürülmektedir. Dünyanım herhangi bir ülkesinde o, ülkenin bağımsızlığına, hukukuna aykırı olarak yetkiyi kendinde görmek mümkün olabilmekte midir? Ülkemizde kargaşa ortaya çıkarılmak istenildiği görülmektedir.

Kimin ne söylediğini ve niçin söylediğini bilmesi gerekmekte olduğunu hatırlatalım. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Burada herkesin hukuka uyması zorunluluğu yok mudur?

Adı Türkiye Cumhuriyeti, halkı Türk Milleti olan bu ülkede, Türk tarihini, Türk kültürünü, Türk devletini, hak ve menfaatini savunmak, korumak mecburiyetinde olduğunu hatırlatalım.

Türk milletinin, devletinin hakkına, tarihi şuuruna ve menfaatlerine bağlı olmak Milliyetçilik görüldüğünde, Cumhuriyeti kuranların neleri, niçin yaptıklarının unutulmamasını hatırlatalım.  

Yeni devlet kurma ağzı, TBMM bölücü milletvekilleriyle aynı ağzı konuşanları anlatmaktadır. Türk milleti, bu anlayışlara tarih önünde fırsat vermeyecektir.

Türk Milletine, devletinin birliği ve bütünlüğüne kastedenlere karşı, son nefes ve son nefere kadar fırsat verilmeyecektir. 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.