• BIST 96.121
  • Altın 240,654
  • Dolar 6,2046
  • Euro 7,2854
  • Trabzon 20 °C

Şükrü Saraçoğlu'ndaki Utanç Gecesi

Sedat TUNALI

 

Şükrü Saraçoğlu'ndaki tarihi rezilliğin/ varsa da kim tarafından olduğu belirsiz provokasyonun nedeni ve sorumlusu şu veya bu olabilir.

Ama kesin olan şudur,
Devlet her türlü bilgiye ve görüntüye sahip, isterse 15 dakikada tüm iti götü, fetöyu azizi kim varsa ortaya çıkarır, tek, istesin...
Gelelim geceye;
Hayatının en uyumlu maçlarından birini yaşayan ve başına gelen darbeye rağmen olayı büyütmemeye çalışan Şenol Güneş'in sükuneti ve provokasyonu önleyici tavrı, yedek kulübesinin arkasına yerleşmiş ve teorik olarak her statta olduğu gibi Şükrü Saraçoğlu'nda da ev sahibi kulüp başkanı tescilli şikeci aziz y'nin kontrolü altındaki mahluklardan birini fiili "harekete" yöneltti.
Kendini kontrol eden Güneş, kaleci Tolga'yı kontrol edemeyince şikecilerin tetikçi tayfası bunu fırsata çevirdi ve Güneş bir anda olduğu yere yığıldı ve ayaklar altında kaldı.
***
Devamında soyunma odasına gitmeye çalışan Şenol Güneş'e, tünel girişinde tükürmeye çalışan bir ifrazatın görüntüsü düştü önce, ardından Şenol hocayı tünel girişinde yüzükoyun yere uzanmış halde gördük. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' dan her it gibi, Güneş'e tükürmeye cüret eden o itoğlu itin de teşhirini bekliyoruz.
***
Sonrasındaki Fenerli tepkilerini sosyal medyadan takip eden her insan gibi benim de midem bulandı. Adlarının başında doktor, mühendis, it, g..t vb gibi sıfatlar bulunan pek çok fenerli (iddiasındaki) ifrazat, Şenol Güneş'in başına yalandan yere dikiş atıldığını (Aygün ve Bariç rezilliklerinin hamisi olarak camia tecrübesi diyelim bu öngörüye) paylaşmaya başladı.
***
Objektif olalım, elbette Beşiktaş'ın doktoru rezilliği köpürtmek için abartıya kaçmış da olabilir, o anda bunu hiç kimsenin bilmesine olanak yok. Ama bu durumda bile başındaki yarayla ilgili olarak Güneş'in bir karar verebilmesi ne tıbben ne de fiziken mümkün değil. Kaldı ki daha sonra bir kesik olduğu da ortaya çıktı.

Gelelim insanın midesini bulandıran "kör fanatik fenerli halinin" resmine, ifşasına; (Gerçekten üzülen fenerli kardeşler üzerinize alınmayın)

İşte Şenol Güneş'in başına ne geldiği henüz kimse tarafından tam olarak bilinemezken, sıfatlarından toplumda bir yer edindiği izlenimi vereninden , köprü altı soyguncusu kılıklı itlerine kadar, her kesimden yüzlerce fenerli, Şenol Güneş'in "rol" yaptığını, başının da kanamadığını sosyal medya üzerinden ağızlarında kerhane tebessümü ve iştahıyla paylaşmaya; yüzsüzlüğü tv ekranlarında biraz daha ileri taşıyan yorumcu Emre Bol gibileri de , bu tarihi rezilliğin sebebi olarak da Güneş ve Tolga'yı gösterme lağımına kadar indiler. Oysa normal bir insan önce bir geçmiş olsun dileğiyle başlar!

Sistem, sahte çürük raporlu asker kaçağı tescilli şikecilerden yılın spor adamı ürettiği sürece ne sporda barış olacaktır ne de başka bir alanda.
Kahır ekserisi "Ne olursa olsun biz kazanalım" zihniyetindeki Fenerbahçe kültürü şunu unutmamalı;
Siyaseti, devleti ve "karakol"u arkanıza alarak Trabzon'a nizam veremezsiniz. 1912'de İstanbul elden gidiyor diye 511 gönüllü ile İstanbul'un yardımına koşan Trabzon Gönüllü Alayı (87.alay) zalime ve şımartılmış züppelerine teslim olmaz.
---------------------------------

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.