• BIST 107.928
  • Altın 151,684
  • Dolar 3,7048
  • Euro 4,3476
  • Trabzon 19 °C

Süleyman Soylu Trabzon’a geliyor!

Süleyman Soylu Trabzon’a geliyor!
Trabzon’da 49 milletvekili aday adayı bulunan AKP’de ilk sıraya sürpriz bir ismin geleceği söyleniyor.

AKP’nin Trabzon’daki adaylarının hepsinin bir yerlerle bağlantısı olduğunu söyleyen etkili bir partili, ‘Of ve Çaykara aday adayları çok güçlü isimler. Mehmet Atalay, Davut Çakır, Eyüp Aşık, Ahmet Ulusoy, Hanefi Mahitapoğlu, Ayşe Sula Köseoğlu arasından listeye bir, bilemediniz iki kişi girecek. Genel merkezdeki aday belirleme kurulu ve zirve, bu isimler arasında tercih yapmakta zorlanıyor. O nedenle, bu isimlerden bir veya ikisi İstanbul’a kaydırılıp Trabzon’a genel başkan yardımcısı Süleyman Soylu getirilebilir. Listenin ikinci sırasında da Şeref Malkoç yer alır’ dedi.

AKP Genel Başkan yardımcısı Süleyman Soylu, Trabzon’dan aday gösterilir mi, gösterilmez mi bilemiyoruz. Bildiğimiz AKP genel merkezinin, milletvekili adayı belirlenmesinde sıkıntılı olduğu!

 

KTÜ’de sıkıyönetim!

Karadeniz Teknik Üniversitesini kim yönetiyor şeklindeki yorum-haberden sonra, Üniversitede sıkıyönetim(!) uygulandığı ve kampüse giriş çıkışların kontrol altına alındığı ileri sürüldü.

KTÜ’den arayan bir akademisyen, gazetemizde yer alan üç satırlık bu haber sonrası üniversite kampüsüne araç girişlerinin kontrol altına alındığı ve yabancı araçların girişine izin verilmediğini iddia etti. Akademisyen, kampüse girenlerin kamera ile takip edildiğini ileri sürdü.

KTÜ kampüsüne giriş çıkışların kontrol altına alınmasını eleştirmek yanlış. Kampüs, halka açık bir mekan değil. O nedenle bu konuda KTÜ rektör ve yönetimini eleştirmek doğru değil.

AKP ile Paralel yapı arasındaki kavgadan sonra, birilerinin birilerini paralelci olarak suçlaması yanlış. Rektör yardımcısı Necati Tüysüz, bir maden şirketinin danışmanı diye Tüysüz’ü paralelci olarak suçlamak yanlış. Tüysüz veya bir başka akademisyenin danışman olması normaldir! İTÜ ve ODTÜ öğretim üyelerinin hemen hepsi, danışman, bilirkişi vs.

Ayrıca, KTÜ Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Eşref Edip Kahya, Prof. Cihangir Eren’in, Orman Fakültesinden Emin Zeki Başkent, Ertuğrul Bilgili’nin, İktisat’tan Osman Pehlivan’ın vs.nin, şucu bucu diye arkalarından dedikodu yapılması hiç de hoş değil. Bu öğretim üyeleri dün iyi idi, 17- 25 Aralık’tan sonra kötü oldular… Vay anası be! KTÜ’deki hocaları rahat bırakın, işlerini yapsınlar!

 

Şampiyon farkı!

AKP