• BIST 98.415
  • Altın 277,449
  • Dolar 5,7824
  • Euro 6,4409
  • Trabzon 21 °C

Topyekun birleşme zamanı!

Şükrü Üçüncü

   Amerika’ya ve onun yaptırımlarına karşı hep birlikte tek yumruk olmalıyız… Sağ, sol, muhafazakâr bütün kesimler birleşip ülke bütünlüğümüzü sağlayarak Amerika ve onun işbirlikçi çocuklarına karşı güçlü bir duruş sergilemeliyiz. 
2003’de başlayan ve o dönemin yanlış politikaları ile birlikte ABD’ye geçit verilmesinin ardından Irak ve komşu ülkelerde 16 yıl sonra durumun ne halde olduğunu görmekteyiz…
   Bölgedeki istikrasızlığa, bölüneninde bölünmesi ile karmaşık çeteler bölgeyi kaosa sürüklemektedir… Terör örgütlerinin de desteklenmesi ile adım adım Büyük Ortadoğu Projesi’ne gidildiğinin farkında hâlâ daha olmadıysak, ya bizim aklımız yok, ya da kasten ulus güvenliğimizi tehlikeye düşürme içerisindeyiz.
Maalesef, Türkiye’nin tüm bileşenleri hızlı bir ayrışmaya gidebilecek konumda… Özellikle yıllardır, uygulanan ayrıştırıcı politikaların bunda etkisi çok büyük… Ülkede bulunan siyasi partilerin tamamı etnik söylemler üzerinden siyaset yapmaktadır… Siyasi oluşumlar, oy uğruna neredeyse faşizmin de üstüne çıkarak düşünce ırkçılığı yapmaktadırlar. 
Dini kullanan partiler, topyekûn saldırıyor… 
Milli duyguları kullananlar ise tam faşizm yapıyor… 
Batıcı olduklarını öne sürenler ise, diğerlerini yobaz yapıyor… 
Hâl böyle olunca da oluşan localarda, diğer localara karşı düşmanlık seviyesi, kin nefret söylemleri ile kan dökme noktasına kadar geliyor… Türkiye’deki hiçbir siyasi parti ortayı bulma ya da uzlaşma gibi bir derdi olmayınca bu toprakların bütünlüğüne kast eden ülkeler, düşünce dernekleri ya da siyasi parti kisvesi altında karşımıza çıkıyor.
Bir bakıyorsunuz, doğuda sözde Kürt devleti… Kuzeyde Pontus hayali, bilmem nerede bilmem ne düşünceleri ortaya çıkıyor.
Bu söylemleri tetikleyen tek neden var…
Bu da Cumhuriyet’in kuruluşunda Mustafa Kemal’i anlamamaktan kaynaklanıyor… Ulus devlet nedir, ne anlama gelir? Bunu anlatan Mustafa Kemal’i anlamayanlar, ya ona düşman ya da onun izinden gittiğini söyleyerek diğerlerini ötekileştiriyor.
İşte buna dur deme zamanı… 
Ötekileştirmeyi durdurmamız lazım… Hem de acilen…
Irak’ın bölünmesi ve Suriye’deki iç savaş bize en büyük örnektir… 
Gerçek Mustafa Kemalciler… Gerçek Müslümanlar… Harbi devrimciler… 
ABD’ye karşı olmalıdır… 
Her koşulda ve şartta onun karşısında bir nefer gibi çarpışmalıdır… 
ABD’nin uşaklığını yapanların tamamını ifşa etmeliyiz…
                                                    *** 
Ilımlı sol… 
Bir hayal peşine girdi… Açılım sürecini bize dayatma peşindeler… Bunu önceki yazılarımda da sizlere anlatmaya çalıştım… Açılım süreci isteyenler… PKK ile aynı masaya oturmak isteyenlerdir.
Sizlere açılım anlayışımı söylemek isterim… 
ABD, Irak’tan çekilecek… Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlanacak… NATO bu ülkeden defolacak… İncirlik, Konya ve memleketteki, tüm yabancı asker bileşenleri gidecek… 
İpleri dışarda olan sivil topum örgütleri, dernekler, siyasi partiler kapatılacak… İthal edilmiş demokrasi, geldiği ülkeye deport edilecek… 
Etnik milliyetçiler, yıkıcı faaliyetler içerisinde olan siyasetçiler işbirliği yaptığı ülkeye gönderilecek… 
                                               ***
   Amerika’nın kayığında Marksist bayrağı sallayan dünkü “evet ama yetmez” tayfası… Sizin açılımınızın yüklü olduğu treni taşıyacak rayları sökmek için metal işçisi olup sokaklara akacağız.

 

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.