• BIST 93.469
  • Altın 228,849
  • Dolar 5,7332
  • Euro 6,5830
  • Trabzon 17 °C

“TRABZON’DA KÖTÜ BİR ALGI VAR..!”

“TRABZON’DA KÖTÜ BİR ALGI VAR..!”
Hırvatlı Hentbolcu Martina’dan Samimi Açıklamalar...

“Evet çok deyim biliyorum. Mesela bir tanesi “bi bilmediğin 5 vakit namaz” Çok iyi insan dediklerinde “camimi yaptırmış” diyorlar.”

Bugün Zağnosspor Hentbol Kadın takımının Hırvat hücum oyuncusu Martina Paviç’i konuk ettik.  

Sezon başında flaş transfer olarak değerlendirilen Martina’yı tanımaya çalıştık. Trabzon’u bir de dışarıdan gelen bayan bir sporcudan duymak istedik.

Martina, röportaj kapsamında çok özel ve samimi konuştu. Spor yaşamından özel yaşamına kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Martina, 28 yaşında Hırvatistan’ın Zagreb doğumlu. 2012 yılında Türkiye’ye geldi. Önce Muratpaşa Bld. SK daha sonra Kastamonu Bld. SK’de oynadı. Türkçe öğrendi, Türkçe konuşuyor.

-Eğitim hayatınız?

Makyözlük alanında eğitim aldım.

Spor hayatına nasıl başladın?

Abimi kıskandığım için spora başladım. Önce ponpon kız olmak istiyordum. Hentbol’a başlayınca yeteneklerimi keşfettim. Babam futbolcu, annem hentbolda sol oyun kurucu...Spor sever bir aileye sahibim. Hentbolcu oluşum genlerden geliyor diyebiliriz.

Aile bağlarınız nasıl?

Çok yakın. Profesyonel sporcu 15 yaşımdayken oldum. Aile bağları güçlü olan bir çocuk olduğum için annem, babam ve abimden uzak kalmak zor oldu.  Ama şimdi gurbete alıştım.

Ailen destekledi mi buraya gelmeni?

İlk zamanlarda evet destek verdiler ama şimdi dönmemi istiyorlar. “Haydi gel artık, birlikte vakit geçirelim” diyorlar. Yaş ilerliyor. Haliyle birlikte olma isteği artıyor.

Türkiye’yi beğendin mi?

Türkiye’de yemek güzel, insanlar güzel. Özellikle tatil yapmak için çok güzel bir ülke. Benim burada artık çok arkadaşım var. Eskiden Türkiye’de yaşarken zorlanacağımı düşünürdüm. Şimdi hayat kolay geliyor.

Dil konusunda zorlandın mı?

Evet Türkçe gerçekten zor. Ama şimdi çok daha iyi anlıyorum.

Az önce arkadaşlar arasında Türkçe deyim kullandığınızı duydum sanki...

(Gülüyor) Evet çok deyim biliyorum. Mesela bir tanesi “bi bilmediğin 5 vakit namaz” Çok iyi insan dediklerinde “camimi yaptırmış” diyorlar.

Trabzon’u değerlendirir misin?