• BIST 92.685
  • Altın 263,689
  • Dolar 6,9988
  • Euro 7,9740
  • Trabzon 24 °C

TRABZONSPOR’DA SANCILI BAŞLANGIÇ

Altuğ ATALAY

Trabzonspor’da ikinci yarı hazırlıkları sancılı başlıyor.

Ligin ilk devresinde beklediğini bulamayan Bordo Mavililer, özellikle transferlerle güçlenmeyi hedeflerken bu yönde de henüz somut bir adım atılamadı.

İkinci yarı hazırlıkları öncesinde en büyük problem Teknik Direktör Ersun Yanal üzerinde yoğunlaşan eleştiri ortamı. Gerek yönetim içerisinden gerekse de kamuoyundan gelen baskılar bu ismin başından beri arkasında duran Başkan Muharrem Usta’yı zor durumda bırakıyor.

Özellikle Gökhan Saral’ın Yanal’a olan tepkisini açıkça dile getirmesi, yönetim içerisinde de sessiz bir grubun teknik heyetle yolların ayrılması gerektiği yönündeki düşüncesi problemi daha da arttırıyor.

 

Transferle ilgili belirsizlik ve iddialar..

Yeni dönem öncesi Trabzonspor için bir diğer olumsuzluk transferle ilgili belirsizlik ve ortaya atılan iddialar. Sezon başında alınan oyuncuların bekleneni verememesi ve Teknik Direktör Ersun Yanal’ın ligin ilk devrenin ortasından itibaren sürekli transfer mesajları dile getirmesi gündemi belirledi. Ancak şu ana kadar henüz transferde somut bir adım atılamadığı gibi özellikle Ersun Yanal’ın oğluyla ilgili gündeme gelen iddialar büyük tartışma yarattı. Kulüp cephesinin gelişmelere karşı sessiz kalması ise dikkatlerden kaçmadı.

 

Mehmet Ekici konusu…

Bordo Mavili kulübün gündemindeki bir diğer önemli mesele ise Mehmet Ekici’nin durumu. Kendisine yapılan sözleşme uzatma teklifini reddeden ve kesinlikle ayrılma kararı veren Ekici için 3 İstanbul takımının devrede olduğu söylenmesine rağmen somutlaşmış herhangi bir adımın atılmaması belirsizlik oluşturuyor. Bu oyuncunun durumunun netleşmemesi ikinci devre için kadro planını da olumsuz etkiliyor.

 

Yönetim’deki çatlaklar…

Trabzonspor’da ikinci yarı öncesinde yönetimdeki çatlaklar da endişe veriyor. İstifa eden Suat Şen ile Zeki Öztürk’e Asım Örem’in eklenmesi, Trabzon kanadıyla İstanbul cephesi arasındaki görüş ayrılıkları, son olarak Nevzat Aydın’ın siyasete yönelik sosyal medya mesajları Başkan Usta’nın önünde duran en önemli sorunlar.

Bu gündemle ikinci yarı hazırlıklarına başlayacak olan Trabzonspor’da sorunların nasıl çözüleceğini herkes gibi bizler de fazlasıyla merak ediyoruz…

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.