• BIST 102.488
  • Altın 200,756
  • Dolar 4,8421
  • Euro 5,6715
  • Trabzon 21 °C

TRABZON'UN FİLM FESTİVALİ!...

Altuğ ATALAY

TUFFEST için geri sayım devam ediyor... Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Trabzon'un film festivali için yoğun hazırlık sürüyor.

Başta ANADER Başkanı Asım Aykan ve İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan olmak üzere tüm ekip kusursuz bir festival için teyakkuz halindeler. İşin organizasyon ayağında Olgar Ataseven öncülüğündeki kadro, büyük titizlik içinde en ince detaylarla dahi yakından ilgileniyorlar.

Özellikle Dursun Çağlayan'ın heyecanı ve hedefleri sayesinde ilerleyen süreçte Trabzon markasının sinemaseverler için önemli anlam ifade edeceğini görebiliyoruz. 16 - 26 Ağustos tarihleri arasındaki festival için şimdiden programınızı ayarlayın!..

                                               *        *        *

Geçtiğimiz haftanın en üzüntü verici olayı hiç kuşkusuz denizde boğulma tehlikesi geçiren iki kişiyi kurtaran ancak kendisi yaşamını yitiren Onur Gülertürk'ün akıntıya kapılarak yaşamını yitirmesiydi. Hele doğumu sırasında annesini kaybeden, babasını da Karadeniz'in sularına teslim eden kaybeden Onur Gülertürk'ün kızının hikayesi yürekleri daha da parçaladı.

Elbette her ölüm takdir-i ilahidir ancak olay sonrasında görgü tanıklarının anlattıklarına  göre sahil güvenlik ekiplerinin defalarca aranmasına rağmen geç ulaşmasına, Ramada Otel'in sürat teknesinin bir türlü bulunamayan (!) anahtarına kadar bir çok ihmal ve sebep Onur Gülertürk'ün aramızdan ayrılmasına yol açmış. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine, dostlarına ve özellikle küçük kızına sabırlar diliyoruz...

                                               *        *        *

Bir diğer çarpıcı olay ise Beşikdüzü'nün Ardıçatak Mahallesi'nde yaşanıyor. Muhtar Muhammet Angın, ilçeye 14. km uzaklıktaki 90 haneli mahallelerine hizmet alamadıkları için Giresun'un Eynesil ilçesine bağlanmayı düşündüklerini açıklayarak sesini duyurmaya çalışıyor. Köye ambulans dahi çıkamadığını kaydeden Angın referandum hazırlığında olduklarının da altını çiziyor. Umarız ilgililer, Muhtar'ın sesini duyarlar da Beşikdüzü bir mahallesini kaybetmez!..

                                                *          *          *

Bir de "gaybubet operasyonu"...

Yediği darbeyla sarsılan FETÖ'nün yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında oluşturmaya gayret ettiği gaybubet evlerindeki operasyon da geçen haftanın önemli konularının başında geldi. Trabzon ayağındaki tespitler sonucu gerçekleştirilen operasyonda örgütün bu planı deşifre oldu ve 25 kişi gözaltına alındı.

                                                *          *          *

...Ve tabii transfer...

Yeni sezon yaklaşırken, Trabzonspor'un hazırlık maçlarında pek de umut veremeyen görüntüsünün düzelmesi adına umutlar transfere bağlanmış durumda... Burak Yılmaz, Serdar Taşçı ve Sosa temasları günlerdir manşetlerden düşmüyor.

Bir kaç gün içinde 50. yılını kutlayacak olan Trabzonspor için tek çare transfer mi o da tartışılır...

Bekleyip göreceğiz....

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.