• BIST 116.457
 • Altın 171,631
 • Dolar 3,9604
 • Euro 4,8871
 • Trabzon 15 °C

Yomra Emniyeti ve Ataman’ın başına gelenler!

Yomra Emniyeti ve Ataman’ın başına gelenler!
Yerin Kulağı...

Gazetemiz yazarı Kamil Ataman, tali yola park etmiş bir TIR’ı şikayet için gittiği Yomra Emniyet Müdürlüğü’nde neredeyse göz altına alınacaktı.

Ataman’ın yaşadığı bu olayı tüm Emniyet camiasına mal etmek elbette doğru değil. Ara sıra, bazı görevliler de vatandaşa yapılması gereken muameleyi yapıyor.

Kamil, geç saatlerde bir arkadaşının sürdüğü otomobille Şana’daki evine giderken az kalsın TIR’ın altına giriyordu. Şana sahilindeki konutlara giden tali yolun kenarına bir TIR park etmiş. TIR’ın önünde arkasında hiçbir önlem alınmamış. İşaret levhası yok. Kamil’in aracı ana yoldan tali yolu girdi, şoför biraz dikkatli olmasaydı taksi TIR’ın altında idi. Büyük bir tehlike atlatan Kamil, soluğu Yomra Emniyet Müdürlüğünde aldı. Olayı anlattı, şikayetçi olduğunu söyledi. O sırada polis memurlarından biri ile bina içerisinde tartıştı. Kamil, kızmıştı. Polis memuru da alttan almadı ve binanın önünde Kamil’i birkaç polis yere yatırdı. Kelepçe takmaya yeltendi. O sırada polis memurlarından biri, ‘Bu arkadaşı tanıyorum. Gazeteci, iyi yazıyor‘ diye müdahale etti. Kamil, kelepçeden kurtuldu ama epey de darp edildi. Hastaneye gitti, tedavi oldu.

Kamil, emniyet müdürlüğünde kendisini tanıyan polis memuru olmasaydı, ayvayı yemişti. Emniyet amirliklerine, karakollara vs. şikayet için farklı nedenlerle giden vatandaşlara karşı, öncelikli olarak oradaki görevliler hoşgörü ile yaklaşmalı. Orada görev yapanların, gecenin geç saati de olsa toplum psikolojisini bilmeleri gerekir. Orada görevli polis memuru, Kamil’e, ‘Tamam kardeşim şikayetinizi aldık, gereği yapılacaktır’ dese ve yolcu etseler ne olurdu? Kamil de memnun olurdu, nahoş olaylar da meydana gelmezdi. Bu olayı büyütmek istemiyoruz ama öncelikli olarak vatandaş ne kadar tepkili olursa olsun, emniyet mensuplarının da daha duyarlı olmaları gerekir.

 

Tuncay Hacaloğlu’nun  tepkisi!

Ankara’dan kısa bir mesaj gönderen Tuncay Hacaloğlu, ‘Akhisar seyircisi herkese ders verdi. Ben de Trabzonsporlu olamayan Trabzonlulara zavallı Trabzonlu diyorum’ dedi ve İstanbul, Ankara başta olmak üzere Trabzon dışında yaşayıp özellikle de İstanbul kulüplerini tutan ve bu kulüpte yöneticilik yapanları sıraladı.

Akhisar’da tribünlere asılan o büyük afişte yazılanları, biz de yıllardır savunuyoruz. Ankara’da yaşayan Tuncay Hacaloğlu abimizi bu olayı tekrar gündeme taşıdığı için bir kez daha kutluyoruz.

 

İslam’a hizmet müspet ilimlere sarılmakla olur!

İslam’a hizmetin müsbet ilimlere sarılmakla gerçekleşeceğini belirten Dr.Mahmut Haydar Ustaoğlu, ‘Çareyi dine sarılmakta gören idareciler yüzünden iki asırdır yerimizde sayıyoruz’ dedi. Dr. Ustaoğlu, bütün okulları imam hatip yapmakla uyuşturucunun önlenemeyeceğini belirtti ve şunları söyledi;

‘Küçük bir fidan dikersin. Suyunu gübresini eksik etmezsin. Soğuk bir ayaz olur fidan kurur. İklim ılıman olur fidan ağaç olur.
Modern bireyci toplumda çocuk fidan gibidir. Sevgi, saygı görmezse ayaz görmüş fidan olur, kurur. Sevgi ve saygı çocuğu insan yapar.
O nedenle dini eğitimi yoğunlaştırmak sevgi ve saygı görmeyen çocuklardan El Kaide, IŞİD militanı üretir. İslami eğitimle değil sevgi ve saygıyla çocuğu araştıran sorgulayan insan yapmak gerekir. Bu arada Allah inancını ve dini bilgileri haftada bir saatle öğretebilirsin çocuğa. Bütün okulları imam hatip yapmak uyuşturucuyu önlemez sadece zamanla uyuşturucu kullanan imamlarımız da olmuş olur.
İmparatorluk haline gelmiş Müslüman devletler dini bilgileri eksik öğrettikleri için mi çökmüşlerdi?
Devletler akılla yönetilir ve adil olursa yıkılmaz. Devletin tebaası sevgi ve saygıyla birbirine bağlandıkça güçlenir. Müsbet ilimlere sıkıca sarıldıkça dünya insanlığına ve İslam'a hizmet eder. Çareyi dine sarılmakta gören idareciler yüzünden son iki asırdır yerimizde sayıyoruz. Bu makus talihi yenecek iki toplumsal olayda tersine çevrilerek milletimize yıkım getirilmiştir getirilecektir. Birincisi İstanbul'da halkla birlikte padişah otoritesini sorgulayan Bektaşilerin yeniçerilerle birlikte katledilmesi ve batılılaşma denen taklitçilik, diğeri Mustafa Kemal'le gelen aydınlanma hareketinin yozlaştırılması ve din istismarının siyasette kullanılması. Her ikisinde de Nakşibendi tarikatı alet edilmiş, alet edilmektedir.
Şahı Nakşıbend Horosanlı Türk kökenli bir velidir. Halidi Bağdadi ile birlikte tarikat yön ve taban değiştirmiştir. Hülasa T.C. ayazda kalmış bir fidandır.’

 

AKP’deki yarış!

AKP Trabzon il teşkilatında, dünden bugüne yönetimlerde yer alanların önemli bir bölümü, 2015 yılında yapılacak olan genel seçimde milletvekili aday adayı olmanın hesaplarını yapmaya başladı. AKP’nin kurucu üyelerinden biri,  milletvekili aday adayı sayısının her gecen gün artmasını mevcut vekillerin pasifliğine bağlıyor. AKP’nin milli görüş kanadının önemli isimlerinden Asım Aykan, Şeref Malkoç, Kemalettin Göktaş’ın genel seçimlerde yeniden şanslarını deneyeceklerini ileri süren bir yönetici, ‘Eski vekillerin yanısıra bir de bürokratlar var. Onlarda sıraya girdi. Ayrıca Adnan Günnar, Orhan Gümrükçüoğlu, Ahmet Çubukcu, Ayşe Sula Köseoğlu, Salih Cora, Muhammet Balta gibi potansiyel adaylar var.

AKP’liler vekillik yarışına her ne kadar erken başlasalar da, Türkiye ve Ortadoğu da cereyan eden olaylar, vatandaşın tercihini değiştirebilir. O nedenle dereyi görmeden paçaları sıvamak doğru değil.

 

Kunduracılar Caddesi dökülüyor!

Trabzon’un en işlek alışveriş merkezlerinin başında gelen Kunduracılar caddesindeki parke taşları adeta dökülüyor. Volkan Canalioğlu’nun belediye başkanlığı döneminde yapılan caddeye o gün bugündür fazlaca el atılmadı. Zaman zaman yapılan onarım çalışmalarına rağmen caddenin döşemeleri yıpranmışa benziyor. Hayli kalabalık olan caddede ayağı takılıp düşenler de yok değil. En son üç gün önce Trabzon’a gelen kruvaziyer geminin yolcuları sabah saatlerinde caddede dolaşıyormuş. Bir esnaf, yaşlı bir turistin birden yere kapaklandığını, caddeden geçenlerin kendisine yardım elini uzattığını, ancak turistin söylenip hayli sinirlendiğini ifade etti. Yaşlı turist herhangi bir yere şikayette bulundu mu bulunmadı mı bilmiyoruz ama benzer olaylar yaşanmadan caddede gerekli düzenlemeler mutlaka yapılmadı.

 

Mustafa Bekar aday olacak mı?

AKP Arsin kurucu ilçe başkanı Mustafa Bekar’ın adı sıkça yeniden ilçe başkanlığına geçiyor. Bekar, sessizliğini bozarak konuya ilişkin açıklama yaptı. Partide alınan kararların her zaman arkasında olduğuna vurgu yapan Mustafa Bekar, ‘Ak Partimiz de hizmet edenlerin geçmişleri hakkında güzel ve olumlu sözlerin söylenmesi çok güzel. Bizlere partimiz tarafından görev verildiği zaman görev aldık, insanımız arasında ayırım yapmadan herkesi kucakladık. Birlik ve beraberlik içinde hareket ettik. Arkamızda asla bir şaibe ve olumsuzluk bırakmadık. Kongre süreci yeni başladı. Genel merkezimizin yaklaşım tarzı tek liste ile seçime gitmek ve seçimden güçlenerek çıkmaktır. Burada en büyük görev ve de sorumluluk teşkilatlarda ve halkımızın oyu ile görev almış seçilmiş kadrolarımızdadır. Temennim, hizipleşme, kutuplaşma, ayrışma yaratmadan hareket etmektir’ dedi.

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Kuzey Ekspres | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.