14 milyon dolara satılmış!

Trabzon’daki mülk ve işyeri fiyatları, Türkiye’nin büyük kentleri ile yarışıyor. İnşaat ve emlak sektörünün yetkilileri Trabzon’da konut ve işyeri fiyatlarının tavan yapmasının nedenini arsa yetersizliğine ve plansızlığa bağlıyorlar.

Trabzon’un son yıllarda büyük gelişme kaydeden bölgelerinden biri olan Kaşüstü’nde geçtiğimiz günlerde ana yol kenarındaki 135 odalı yıldızlı bir otel tam 14 milyon dolara satılmış. Oteli Niğdeli bir işadamı satın almış. Otel el değiştirdikten sonra ismi de değişti ve Emir Grand adını aldı.

Trabzon’un Akçaabat ilçesi Darıca mevkiindeki bir otel de İstanbul’da iş yapan bir müteşebbise satılmıştı. Bu arada, Arapların da Trabzon Ortahisar ilçesinin yanısıra Kaşüstü ve Uzungöl’de de işyeri ve konut satın aldıkları bildirildi.

 

Yavuz Karan

nereye koşuyor?

 

CHP’de pek etkinliği kalmadığı söylenen eski il başkanlarından Yavuz Karan’ın baba memleketi Bayburt’tan milletvekili adayı olması isteniyor. Yavuz Karan’ın iyi bir partili olduğunu söyleyen CHP eski merkez ilçe Nuri Aydın, ‘Yavuz iyi uşaktır. Her ne kadar bana bir ara yanlış yapmış olsa da iyi bir partilimizdir. Yavuz’dan başkan da olur milletvekili de. Yavuz adamdır adam’ dedi.

CHP eski il başkanı Yavuz Karan, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara-İstanbul arası yürüyüşüne katılmıştı. Yavuz Karan’ın, Bayburt’tan milletvekili adayı olması halinde milletvekili seçilme şansının yüksek olacağını söyleyen bir partili, ‘Yavuz kardeşimiz, halkla bütünleşen iyi bir partilimizdir. Şanssızlığı Haluk Pekşen, Ali Türen Öztürk, Volkan Canalioğlu gibilerin Trabzon’da olmalarıdır’ dedi.

 

Sporda can

sıkıcı üç olay!

 

Gazi Üniversitesi Beden eğitimi bölümü profesörlerinden Akçaabatlı hemşehrimiz Azmi Yetim, üç olayın spor camiasının canını sıktığını söyledi. Azmi hoca üç olayı şöyle sıraladı;
1.Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın, sadece Konya stadında "İzmir Marşı" söylenmiyor Konyalıları kutluyorum açıklaması çok manidar! DEĞİL Mİ? "İzmir Marşı" düşman bir ülkenin marşı mı? Sayın başkan sakıncasını söyleyin bizde öğrenelim!

2.Fatih Terim'in, İzmir Alaçatı’da restoran basıp meydan kavgası etmesi! Dünya! Futbol Koordinatörünün! Böyle bir olaya karışması karizmatik! Açıdan acayip DEĞİL Mİ?

3.Spor kulüplerimizin ekonomik durumu içler acısı iken, ülkeyi inanılmaz rakamlarla yaşlı futbolcular cennetine çevirmeleri! Bu kadar döviz harcamak, bu kadar israf neyin nesi?

 

***

 

Artık Türk siyasetinde siyasal İslam’la Mısır’daki Müslüman Kardeşler üzerinden ithal ettiğimiz, son zamanlarda iç ve dış politikayı domine eden, Türk toplumunda açık bir kutuplaşmaya neden olan, muhalefeti sürekli şeytanlaştıran bir kavramın aleni varlığından yani cahiliye dönemindeki Arapların ‘’Kureyş taassubu’ndan söz etmek durumundayız. Çünkü Türkiye bugün artık özle birlikte sözün de bittiği açık bir tımarhane durumunda. (Metin Kondel)

 

***

 

Torunların da

nikahını kıyacak!

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun başkanlığı bırakma niyetinde olmadığını hafta sonu kıydığı bir nikahtaki konuşmasından öğrendik.

İlk dönem Trabzon merkezin ikinci döneminde ise Büyükşehir belediye başkanlığını sürdüren Orhan Gümrükçüoğlu, Cumartesi günü Trabzonspor eski yöneticilerinden işadamı Nevzat Şakar’ın kızı Büşra ile Yakup Çebi’nin Zağnos Paşa Konakları bahçesindeki nikah töreninde yaptığı konuşmada genç çifte mutluluk diledi ve ardından da, ‘İnşallah torunlarınızın da nikahını kıyarız’ dedi. Başkan Gümrükçüoğlu’nun esprili bu söylemi davetliler tarafından alkışlandı.

Başkan bu söylemiyle görünen o ki yeni dönemde de başkan adayı. AK Partinin önemli isimlerinden biri, ‘Başkan adayım derse kesin aday gösterilir. Başkan aday olmazsa bu sefer milletvekili adayı olacak ve ilk üç içerisinde yer alacaktır’ dedi.

 

Akşener’in

kadrosu!

 

İçişleri eski bakanlarından, TBMM eski başkanvekili, MHP’den ihraç edilen eski vekil Meral Akşener’in muhtemelen yılsonuna doğru kuracağı partide yer almak için yalnız Trabzon’da değil Türkiye’nin hemen her bölgesinden büyük bir talep geldiğini öğrendik.

Dün Meral Akşener’e en yakın isimlerden biriyle konuştuk, çalışmaları sorduk. Teşkilatlar düzeyinde henüz resmi olarak kimse ile görüşmediklerini söyleyen yetkili, ‘Mesela Trabzon’da şu ana kadar bir iki isim dışında kimse ile görüşmedik. Gazetenizin sahibi Hasan Kurt bey, bunu en iyi bilenlerdendir. Zaten kendisi de Meral hanımla görüşmüştü’ dedi.

Akşener’in kuracağı parti ile ilgili son bilgiler bu şekilde!

 

****

 

Siyasi hareketlerde diplomatik nezaket ve zarafet dil önemlidir. Daha önce yeni milli yapılanma hakkında bir cümleniz yok aniden ilham mı geldi?. Orta Anadolu bakkalı mı kurulacak… 2. MHP mi Öz ülkücü partisi mi. 16 Nisan'daki seçmen ne istedi umurunuzda değil demek. Realite ile çelişen siyasi hareketler hep marjinal kalırlar. Bu son ekmek bıçağı akıllı olmak gerekir. Boş fanteziye gerek yok.

(Prof. Dr. Kemal Üçüncü)

 

****

 

Dilekoğlu

bir adım önde!

 

AKP Trabzon il başkanlığı için çok sayıda partilinin adı geçiyor. Bu partililer arasında en şanslı olan isimlerden birinin Araklılı Hasan Dilekoğlu olduğu söyleniyor. Hasan Dilekoğlu’nun çalışkan, üretken ve sosyal yönü güçlü olduğunu söyleyen partililer, ‘Hasan bey çok değerli bir hocamızın evladıdır. Hasan Dilekoğlu yalnız Trabzon’da değil Ankara’da da çok sevilen biridir. AK Parti’nin Hasan Dilekoğlu’nun il başkanlığı ile birlikte daha da güçleneceğini söyleyebilirim’ dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar