‘3 BAKAN’ GURURU  EYLEME DÖNÜŞSÜN

‘3 BAKAN’ GURURU EYLEME DÖNÜŞSÜN

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Trabzonlu hemşehrilerimiz ‘3 bakanımız var’ diyor ve bundan gurur duyuyor. Bu gururun artık eyleme dönüştürülmesini istiyoruz” dedi.

Milletvekili Kaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Bakan Adil Karaismailoğlu’na, Trabzon’un ulaşım sorunlarına ilişkin sorular yöneltti.

Kaya, komisyon görüşmeleri sırasında Trabzon’un demiryolu, Güney Çevre Yolu, Akçaabat-Düzköy karayolu, Kemerkaya tünelleri ve Kanuni Bulvarı sorunlarını dile getiren bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından başlayan soru-cevap kısmında tekrar söz alan Kaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na şu soruları yöneltti:

 “Sayın Bakanım, Trabzonlu hemşehrilerimiz ‘3 bakanımız var’ diyor ve bundan gurur duyuyor. Bu gururu artık eyleme dönüştürülelim istiyoruz. Sizin bakanlığınız döneminde Trabzon'umuza hak ettiği Güney Çevre Yolu'nu ve demiryolunu kazandıralım istiyoruz. Bu projelerle ilgili son durum nedir? Bu projelere ne zaman başlanacaktır? Akçaabat-Düzköy karayolu ne zaman bitirilecektir?”

Sorularına cevap alamadı

Trabzon için hayati önem taşıyan bu meselelere herhangi bir cevap alamadığına dikkat çeken Kaya, “Komisyon toplantılarında ilgili bakanlara sorularımızı yöneltir, toplantı sonunda ya cevaplarımızı alırdık ya da yazılı olarak cevapları göndereceklerini söylerlerdi. İşleyiş genelde böyle olur. Fakat Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde öyle olmadı. Sayın Bakan Adil Karaismailoğlu'na doğduğu, büyüdüğü toprakların ihtiyaçlarını ve sorunlarını ilettim, sorular sordum ve çözüm konusunda yardımlarını rica ettim. Demiryolu dedim, Güney Çevre Yolu dedim, Kanuni Bulvarı dedim, Akçaabat-Düzköy yolunu sordum fakat hiçbir cevap alamadım. Bunun sebebi nedir? Bir müddet daha sabırla bekleyeceğim ve sorularıma cevap verilmezse bunun sebebini Trabzonlu hemşehrilerimle paylaşacağım” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.