Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

3 S

 Değerli okurlar hayatımızda 3S vardır ki bunlar sizi hiç ummadığınız yerlere, beklemediğiniz ortamlara, hayal edemediğiniz ufuklara taşıyabilir.  Sanat, Spor, Siyaset. Hayatımızın her anında bizimle olan bu kavramlar biz istemesek de gelip bizi bulacaktır.

Nasıl mı? 

Şöyle ki ; 

Sanat ile alakanız yok mu?  Olsun, beyniniz yorulduğunda, depresyona girdiğinizde, mutsuz olduğunuzda imdadınıza ilk koşacak şey sanattır.

  Spor ile uzaktan yakından ilginiz mi yok? Hiç fark etmez. Kaçma şansınız yok.  Evde kocanız, iş yerinde mesai arkadaşınız, takside sürücünüz illaki anlıyordur, siz bilmeseniz de olur.

  Siyaset sizi ürkütüyor mu?  Yapacak çok da bir şeyiniz yok.  Siyasetten kaçamazsınız.  Hele de seçimin yaklaştığı bugünlerde hiç kaçamazsınız. Ülkemizin gelmiş olduğu şu zorlu süreçte siyaset hayatın içinde hep var olacak, bizlere umut olmaya devam edecektir. Bu 3 S’nin bir ortak özelliği vardır ki işte tüm cazibesi buradadır. 3 S sizi toplumda bir adım öne çıkarabilecek, meşhur olmanızı sağlayacak, popülaritenizi artıracak ve toplumda parmakla gösterilenler arasına sokacaktır. Son S olan siyaset bu konuda en güçlü silahtır. Kitleler arkanızda birleşirken bir bakarsınız ki bir iken yüz, yüz iken bin kişi oluvermişsiniz. Tanımadığınız insanlardan selamlar, mesajlar, övgüler, iltifatlar... İlgiler, alakalar, pofpoflar, teveccühler, daha neler neler... İşte bu güzel görünen ihtişamlı hayat sizi bir anda başkası yapabilir, neye uğradığınızı şaşırtabilirken, tv’lerde gördüğünüz insanlara sizi dönüştürebilecektir. Artık tv’den izlediğiniz insanlarla sizi aynı masaya taşıyabilecektir.

Lakin işte en büyük mesele siz bunu taşıyabilecek misinizdir? Bu konuda sıkıntı yaşayanlar, geldiği yeri unutanlar, gelirken kimlerle geldiğini unutanlar, siyasetin içinde yok olup gidenler olacaktır. Bu nedenle 3 S sizlere harika fırsatlar sunarken bazı tecrübeleri de beraberinde getirecektir.  Yasadıklarından ders çıkaranlar, tecrübe edinenler için her zaman bir şans daha var olmuştur.  Pes edip gidenler, öfkeyle kalkıp zararla oturanlar olmaktansa bazen geri plana çekilip olanları izlemek ve ders çıkarmak faydalı olacaktır. Belki de bir gün daha güçlü geri gelme umudunuz var olmalıdır. 3S den vazgeçmemeniz dileğiyle yazımı noktalıyorum.

Umarım İyi Partide neler oluyor diyen dostlar, arayıp soranlar bu haftaki yazımdan ince mesajları almıştır...

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.