50. yıl transferleri Kazım Ersun’dan!

Trabzonspor’un gelecek sezon için yapacağı transferleri teknik direktör Kazım Ersun Yanal belirleyecekmiş. Yerel gazeteler ve sosyal medyada yer alan haberlere bakılırsa, Trabzonspor’un gelecek sezon için yapacağı transferlerde Başkan Muharrem Usta, görevi ve yetkiyi teknik direktör Kazım Ersun Yanal’a vermiş.Trabzonspor’un kuruluşunun 50. yılında ‘tek hedef şampiyonluk’ parolası ile sezona girecek olan bordo-mavililer, kadroyu güçlendirmek için en az 4 transfer yapacak.Başkan Muharrem Usta’dan yetki alan teknik direktör Kazım Ersun Yanal’ın, kendisine yakın menajerlerle irtibata geçtiği bildirildi.Trabzonspor’un bu sezon ilk yarı öncesi sıkıntılı bir süreçten geçtiği dönemde, Kazım Ersun Yanal’ın imdadına menajerler yetişti ve Kazım E. Yanal’a, sağ bek ile sol beki önerdiler. Kazım Yanal da yakın dostlarının önerisine olumlu yanıt verdi ve iki oyuncunun transferi gerçekleşti.

Kazım Ersun Yanal, geçtiğimiz sezon da farklı menajerlerin önerisiyle bordo-mavili kulübe çok sayıda oyuncu aldırdı. Anca, bu oyuncular bekleneni veremedi ve Trabzonspor’un milyonlarca doları çöpe gitti.

Kazım Yanal’ın 50. yıl için almayı düşündüğü futbolcuların birçoğunun yaşlı olduğunu söyleyen eski bir yönetici, başkan Muharrem Usta’nın transfer işini teknik direktöre bırakmamasını istedi.

50.-yil.jpg

Önce borçları temizlesinler!

Trabzon İdmanocağı’nın istifa eden başkan yardımcısı Mehmet Çelebi, görev yaptığı süre içerisinde kulübe 1 milyon liralık bağış ve yardım topladığını söylemiş ve İdmanocaklıların kulübe sahip çıkmadıklarını öne sürmüştü.

Çelebi’nin bu söylemlerine İdmanocağı kulübünde yönetimleri ve başkanları belirleyen isim olarak bilinen Muharrem Arz cevap verdi.

Arz, istifa etmekle sorunların çözülmediğini işaret ederek, ‘Arkadaş hizmet etmiş. Sonra istifa etmiş. Neden, niçin istifa etti? Mevcut yönetimin kulübü nasıl teslim almışlarsa o şekilde devretmeleri gerekiyor. Borç yapmışlarsa, borcu ödeyecekler sonra kongre kararı alacaklar. Kulüplerde para bulma işi öncelikle yönetimlerde yer alan arkadaşlardadır. Bu olay tüm kulüplerde bu şekildedir.’ dedi.

önce-borclari.jpg

MHK’ya yeni isim!

Türkiye Futbol Federasyonu merkez hakem kurulu sezon sonu değişiyor. Başkan Yusuf Namoğlu, koltuğu sürpriz olmazsa bırakıyor. Namoğlu, eski bir siyasi lider gibi birkaç kez MHK başkanlığına gidip gelmişti.

Hakem camiasından sızan haberlere bakılırsa yeni MHK başkanı ya Mustafa Çulcu ya da Sabri Çelik olacak.  İki isimden birinin başkan olması halinde MHK yönetimi yeniden oluşturulacak. İki isim, bugüne kadar MHK’da görev yapan isimlerle çalışmak istemiyor. Mustafa Çulcu geçenlerde İstanbul bölgesi hakemlerinden birine, yeni oluşturulacak MHK yönetiminde mutlaka yeni isimlerin yer alacağını söyledi. Bu durumda MHK’da bugüne kadar görev almış Trabzonlu eski hakemlerden Alican Lakot, Hikmet Öksüzoğlu, Turgay Güdü’nün, Erdoğdu Diyadin gibi emekli olacakları bildirildi.

mhk-ya.jpg

Danışman Gençoğlu!

Türkiye Futbol Federasyonunun kıdemli bölge müdürü Hasan Gençoğlu’nun iddiaya göre son aylarda sürekli rapor aldığı öğrenildi. TFF Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’in bölgelerden sorumlu danışmanı da olan Hasan Gençoğlu’nun neden, niçin rapor aldığı bilinmiyor. TFF yakın bir isim, Hasan Gençoğlu’nun raporu bittikten sonra görevden alınacağını ileri sürerek, ‘Hasan Gençoğlu görevden alınırsa -ki alınacak yerine Hikmet Öksüzoğlu gelecek’ dedi.Hasan Gençoğlu, koltuğunu korumak için rapor mapor almaz. Hasan bey, gerçekten sürekli rapor alıyorsa mutlaka bir sıkıntısı vardır.

danisman.jpg

***

"Ben demokrasi ve hürriyetlerin hukuk devletinin bu hak ve hürriyetler kullanılarak yok edilmesine hoşgörülü bakamam o yüzden hem dala hem kabağa politikasından yana taraf olamam. Hak ve hürriyetlerin yana laik hukuk devletinden yana milleti Abrahamdan değil Türk milletinden yana tarafım. Bu taraf olmam temel insan hak ve hürriyetleri çerçevesindedir. (Prof. Dr. Kemal Üçüncü)"

***

Fırıncı Ertuğrul!

 Trabzon’un en eski fırıncılarından biri olan Ertuğrul Albayrak’ın, Atatürk Alanında Fatih Parkı karşısındaki fırınının iki katında her gün onlarca kişi pide yiyor. ‘Ertuğrul abinin pidesinin lezzeti bir başka’ diyen TS eski yöneticisi Süleyman Atal, ‘İstanbul ve yurt dışından gelen misafirlerimi Ertuğrul abinin fırınında ağırlıyorum’ diyor. Atatürk Alanındaki Çardak Pidenin de Ertuğrul’dan geri kalır yanı yok. Özellikle Ankara’dan gelenler, pide yemek için çardağı tercih ediyorlar.

firinci-ertugrul.jpg

Forum’un karşısındaki o bina okul olacak!

Trabzon Değirmendere’de Forum Alışveriş Merkezi’nin karşısında otel olarak yapılan ancak daha sonra el değiştiren binanın okul olacağı öğrenildi.

Binayı bir bankadan satın alan işadamı Muammer Saka, çok amaçlı olarak inşa edilen binayı önce hastane veya otel olarak düzenlemek istedi, ancak daha sonra bu düşüncesinden vazgeçerek binayı anaokulundan lise sona kadar eğitim verecek bir okul yapmaya karar verdi.

Bu arada, Kredi Yurtlar Kurumu başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşun binayı kiralamak veya satın almak istediği öğrenildi. Binanın sahibi Muammer Saka, ‘binayı satma diye bir düşüncemiz yok’ dedi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar