500 Kadın Özel Harekat Polisi Alınacak

500 Kadın Özel Harekat Polisi Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 500 Kadın Özel Harekatçının mezun olacağı, 25. Dönem POMEM Kadın Özel Harekat Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

Bakan Soylu, Kadın Özel Harekatın polisinin yeni kahramanları, yeni gururları, tıpkı meşhur on beşliler gibi belki de beş yüzler diye anılacağını belirterek, soğuk bir havada sıcak bir vesileyle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu aktardı. Kadın Özel Harekatı sevgi ve saygıyla selamlayarak, onlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem başarı dileklerini hem Cenab-ı Allah’tan muhafaza dileklerini hem de tebriklerini iletti.

Bakan Soylu, 500 öğrencinin mezun olmak üzere yemin ettiği törende şunları kaydetti:

Kıymetli arkadaşlar bu mesleklerin ilhamı, bu mesleklerin gayreti, sorumluluğu önce Cenab-ı Hak’tan sonra da bu aziz milletin kendisinden gelir. İşte onun için eğer bu üniformayı giyiyorsanız, Cenab-ı Hakk’ı da iyi tanımak lazım, bu milleti de iyi tanımak lazım. Kösedağ’da bizi tarihe gömdüklerini zannettiler. Ama biz 56 yıl sonra 3 kıtaya hükmedecek bir devletin temelini attık. Ankara Savaşı’nda bu hikayenin bittiğini zannettiler. Ama biz 51 yıl sonra bir fetih ve bir Fatih ile çağ kapayıp çağ açtık.

Sevr ile bizi parça parça ettiklerini zannettiler. Ama biz 3 yıl sonra ay yıldızlı bayrağımızla, Cumhuriyetimizle ayağa kalktık. Darbe dediler demokrasi dedik. Fitne dediler kardeşlik dedik. Sağ-sol, alevi-sünni, Türk-Kürt dediler Millet dedik. Fakirlik dediler, kriz dediler, İMF dediler biz alın teri dedik. Her seferinde de ayağa kalktık. Ve 15 Temmuz gecesi son bir hamle daha yaptılar. Allah bilir ya belki de ellerini ovuşturup bu sefer oldu, tamam dediler. Ama biz sizin Demetle, Kübrayla, Gülşahla, Sevdayla, Seherle, Zeynep Başkomiserle, güzel adam Önder Güzelbaşla, Murat Amirle, Oruç kardeşlerle ve şu anda maneviyatlarıyla burada olan o gecenin tüm şehitleriyle onların tüm hesaplarını yine alt üst ettik. Yine yanıldılar. Yine hüsrana uğradılar. 

Şimdi siz niye buradasınız biliyor musunuz? Neden bu üniformaları giydiniz? Neden o tarihte yaklaşık 8 bin olan Özel Harekatçımız bugün 22 bindir? Neden o gün 264 bin olan Polisimiz bugün 313 bindir? Neden o gün 138 bin olan Jandarmamız bugün 203 bindir? Neden o gün 4 bin 800 olan sahil güvenliğimiz bugün 7 bindir? Neden 30 bin bekçimiz var? Neden kendi İHA’larımızı yapıyoruz? Neden kendi uçağımızı, neden kendi arabamızla uğraşıyoruz? Neden silahlı kuvvetlerimiz sınırımızın ötesinde mazluma umuttur? Neden Azerbaycan’dayız? Neden İdlib’teyiz, neden karda kışta Tendürek’teyiz, Kato’dayız, Gabar’dayız? Neden 3 bin rakımda o ay yıldızlı bayrağın altında nöbet tutarız? Neden gündüz oturmaz, gece uyumayız biliyor musunuz? Çünkü Özel Harekatçılar. Onlar vazgeçmeyecekler. Çünkü bize diz çöktürmek isteyenler arkaları dönüp gitmeyecekler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum