6-0 hayali ve MHP’nin ayak sesleri

Adamın biri saçlarını kestirmek için berbere gitmiş, koltuğa oturmuş…

Berber makineyi eline alıp tıraşa başlayacağı sırada Adam, “Saçlarımda ak mı daha çok kara mı?” diye sormuş… Berber , “Birazdan önüne düşecek o zaman görürsün” demiş.

***

Sevgili okurlar, haftaya bu gün sandıklar açıldığında kimin ak kimin kara olduğunu göreceğiz… Ama bu genel seçim sandık sonuçları kadar Parti liderlerinin yaptıkları mitingler, liderlerin söyledikleri ve onları dinlemeye gelen  alanları dolduran onbinler de konuşulacak!..  

En baştan belirteyim, Trabzon’da 6-0 yaparız diyenler, Atatürk Alanında CHP ve MHP’nin mitinglerini gördükten sonra her halde bu düşüncelerinin hayalden öteye geçmeyeceğini geçte olsa anlamışlardır.

Geride bıraktığımız Perşembe günü MHP Trabzon’da miting yaptı. Alana hem Taksim yokuşundan hem de Suluhan Pasajının önünden girdim. Uzun yıllar sonra Trabzon’da böyle bir MHP coşkusuna şahit oldum.

Yağmur bir yağıyor bir kesiyor…

Alanı dolduranlardan hiç biri eve gitmeyi ve bir yere sığınmayı düşünmüyor!..

Çoğunun elinde şemsiye olmasına rağmen açmıyor. Rahmet yağıyor diyerek MHP liderini bekliyorlar…

Açık söylemek gerekirse alana girmek için kontrol noktalarından geçtiğiniz andan itibaren arkanızdan insan seli geliyor. Yenicuma’dan,  Boztepe’den, Uzunsokak’tan, Maraş Caddesi’nden yaşlısı-genci, kadını- erkeği ellerinde bayraklar Meydan’a koşarcasına akıyorlar. Alanın içindeki kalabalık kadar da dışarıda ve Koray Aydın zamanında yapılan köprüden MHP liderini dinliyorlar…

***

Devlet Bahçeli konuşması için kurulan platforma çıkıp “Trabzon’un yiğit evlatlarını selamlıyorum. Karadeniz gerçekten çırpınıyor..!”  dediğinde Trabzon Meydan’ı adeta  inledi… .Hele Bahçeli tek, tek ilçelerin adın sayıp da, “Trabzon bizimle yürümeye hazır mısın?” sorusuna Atatürk Alanından kulakları sağır edercesine  yükselen, “Devletin Başına Devlet gelecek..!” sloganı zirve yaptı…

Sözün kısası 7 Haziran  gecesi ve 8 Haziran sabahı  Trabzon kiminle yürüyeceğine yüksek sesle Atatürk Alanından  ilan etti.

Duymayanlara duyurulur!

  

7 Haziran son fırsat

Seçime kısa bir mola verelim..Sizlerle dikiz aynasından biraz gerilere bakalım…

13 yıllık AKP döneminde seçilip makam ve mevki sahibi olanların meydanlarda vatandaşlara  neler söylediklerini bir hatırlayalım…

Bundan on iki sene önce asrın lideri, söyledikleri ile yedinden yetmişe herkesin hafızlarına kazındı… Mersin’de bir çiftçi yaşadığı sıkıntıları anlatmak için yanına yaklaştı… Çiftçinin aldığı cevap  “Ananı da al git!”  oldu.  

Yine insanların içinde hep yara olarak kalacak olan Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçi için söylenenler hiç unutulmayacak... Yerin yüzlerce metre altında boğularak hayatlarını kaybedenler için söylenen, “Bu işin fıtratında var…” sözü de insan beyninin bir köşesinde hep taze kalacak!

Zihinlerden çıkmayacak olan sözlerden biri de geçen haftanın başında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten geldi. Diyanet İşleri Başkanlığına verilen milyonluk zırhlı Mercedes’i savunan Bakan, devletin elindeki makam araçlarının bakım ve benzin harcamaları için yılda ödenen 3 MİLYAR 300 MİLYON TL’lik tutara “Çerez Parası” diyerek tarihe geçti.

Bakan Şimşek bu benzetmesiyle, ülkenin her taşında, her karış toprağında alın teri bulunanlara para vermemek için “kaynak yok” yaygarası yapanların kendilerine gelince devletin hazinesinden paraları nasıl su gibi akıttıklarını da itiraf etmiş oldu.

***

Ey..!

Sandığa gidecek olan çiftçi, emekli, işsiz, asgari ücretle çalışan milyonlarca yarı aç yarı tok yatanlar

Sana verilecek paranın kaynağını soranlara, bu gün meydanlara çıkıp sırf kendi saltanatlarını sürdürmek için devletin tüm imkanlarını kullananlara ve seni azarlayanlara, sende hesap sor!

7 Haziran son fırsat!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.