61 proje nerede!

   Millet İttifakının İYİ Partili Büyükşehir Belediye adayı Prof.Dr. Atakan Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun 61 proje vaadi ile Trabzonluların oyunu aldığına işaret ederek, ‘Orhan bey herhalde giderken bu projelerden kaçını tamamladığını anlatır.

61-proje.jpgBiz hayal projelerle vatandaşın karşısına çıkmıyoruz. Bizim projelerimizin hepsinin yapılabilirliği var’ dedi. Prof.Dr. Aksoy, ülkenin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğini, sokakta çarşıda vatandaşın iktidara ve belediyeye tepkili olduğunu bu tepkinin 31 Mart’ta sandığa yansıyacağına inandığını söyledi.

Ödüllü park!

Ortahisar Belediye başkanı ve belediye başkan adayı Ahmet Metin Genç, Beşirli sahilindeki EkoPark’ın ödül aldığını hatırlatarak, ‘Bizim ortaya koyduğumuz büyük projelerin hepsi, marka projelerdir. Tünel Akvaryum ve Mağmat projesinin de ülke değil dünya çapında ses getireceğine inanıyoruz’ dedi.  


odullu-park.jpegGönül belediyeciliği yaptıklarını belirten Ahmet Metin Genç, Ortahisarlıların kendisine gösterdikleri ilgi ve samimiyetin sandığa yansıyacağına inandığını söylüyor.

Salih Akyüz, emin adımlarla ilerliyor!

CHP Ortahisar belediye başkan adayı Salih Akyüz, ‘Gittiğim her yerde vatandaş, belediye yönetimlerini şikayet ediyor. Belediye yönetimlerinin iş yapmadığını, imarda fahiş yanlışlar yapıldığını, sokakların yürünmez durumda olduğunu, ilçe genelinde park-bahçe bulunmadığını söylüyorlar.

salih-akyuz-007.jpgOrtahisarımız gerçekten ihmal edilmiş bir şehir. Biz Trabzon’u toparlayacağız, değerlerine saygı göstereceğiz, yaşanabilir bir kent haline getireceğiz iddiası ile yola çıktık. Gittiğimiz her yerde karşılık buluyoruz. Ortahisarlılar bizi tanıdıkça bize karşı olan güvenleri ve destekleri de artıyor’ diyor.

Cora’dan Demirci’ye destek! 

coradan.jpgAK Parti milletvekili Salih Cora, dün Beşikdüzü’nde idi. İlçede vatandaşlarla görüşen Salih Cora, ‘Beşikdüzü’nde bir sıkıntı yaşayacağımızı tahmin etmiyorum. Beşikdüzü’nün her noktasında bunu gördüm. Beşikdüzlüler, işini bilir’ dedi. 
coradan1.jpgCumhur İttifakı’nın AK Partili adayı Harun Demirci’nin, deneyimli ve uyumlu bir isim olduğunu belirten Salih Cora, ‘Beşikdüzlü hemşehrilerimin Demirci etrafında buluşacağını umuyorum’ dedi. 

‘Tüm sorunların üstesinden geleceğim’

tum-sorunlarin.jpgCHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan adayı Ramis Uzun, ‘Birileri yıkar birileri de gelir yıkılanı onarır, düzeltir, derler. Bize de güzel ilçemizin yeniden normalleşmesine katkı sağlamak ve onarılması işi düşecek gibi görünüyor. İlçe genelinin hemen her bölgesinde görüştüğüm vatandaşların büyük ekseriyeti belediye yönetimini şikayet etti. Tecrübemle ve bilgimizle Beşikdüzü’ndeki tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Bunu her gittiğim yerde söylüyorum. Vatandaş ta bizim sözümüze güveniyor’ diyor.
 
Akbulut’a destek artıyor!

İYİ Parti Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Akbulut’a olan ilgi ve destek her geçen gün artarak devam ediyor. Kuzey Ekspres Akçaabat temsilcisi Köksal Ustaoğlu, Osman Akbulut’dan milletvekilliği adaylığı sırasında uzak durmaya çalışan vatandaşların yerel seçimde yanından ayrılmadıkları ve destek verdiklerini söylüyor.

akbulut.pngSeçim çalışmalarını değerlendiren Akbulut da, ‘Akçaabat’ın her noktasında karşılığımız var. Ortağımız CHP tam kadro yanımızda. Destekleyenlerimizin bir kısmı daha önce Ak Partiye ve MHP’ye oy veren vatandaşlarımız’ diyor.

Şefik Türkmen sahada!

sefik-turkmen-007.jpgAkçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, AK Parti adayı Osman Nuri Ekim için sahaya indi. İlçede 5 dönem belediye başkanlığı yapan Türkmen’in, aday olduğu seçimlerde bu denli istekli çalışmadığını söyleyen bir parti ilçe yöneticisi, ‘Şefik abi, gerçekten iyi çalışıyor. Uzun yıllar görüşmediği insanları bile arıyor’ dedi. 
Şefik Türkmen, Akçaabat’ta bir marka olmuştur. Osman Nuri Ekim’in adaylığında katkısı ve etkisi olduğunu bilmeyen yoktur. Ekim için çalışması ve oy istemesi bize göre normaldir.
 
Demirören neden istifa etti!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in, beklenmedik istifası farklı yorumları da beraberinde getirdi. Kimileri, Erdoğan’ın kulüplerin hakemlere karşı gösterdiği tepkiden, kimileri zirveden gelen talimatla, kimileri TFF’de işlerin iyi gitmemesinden, kimileri özel nedenlerden, kimileri Şenol Güneş’in kendi inisiyatifi dışında milli takımlar teknik direktörlüğüne getirildiği için istifa ettiğini söylüyor.

demiroren.jpg İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan ve uluslararası spor kamuoyunda olup bitenleri takip eden Cemal Emirzeoğlu ise ’15 Mart’ta CAS ve FİFA kararı kesinleşince 2012’den beri koruduğu FB’yi küme düşüren başkan olmamak için bıraktı’ yorumunu yaptı. 
Yıldırım Demirören’in bir şirketi, geçenlerde İddia ihalesini kazanmıştı. Demirören, ihale onaylandığında istifa edeceğini açıklamıştı. İhale dün onaylandı ve Demirören de bu nedenle başkanlıktan istifa etti.
TFF’nin Haziran ayında genel kurulu var. İstifa eden Demirören’in yerine başkanlığa Hüsnü Güreli getirildi. Güreli Haziran ayında görevini genel kurulda seçilecek yeni başkana bırakacak. 

****************

Bu ülkede siyaset yapıyorsanız, çok zengin bir işadamıysanız, üst düzey bir bürokratsanız rahat olun, ahlâka, İslam'a ve hukuka uymayan bir şey yaptığınızda mutlaka sizi savunan aç, yoksul, gariban bir sürü insan bulursunuz. O yüzden hiç dert etmeyin. Bu coğrafyada insanlar güce ve paraya tapar. Özellikle yoksullara dikkat edin onların hakkını savunduğunuzda sizi ilk yoksullar parçalar. 
(Harun Çelik)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar