96 Ruhu canlandı

96 Ruhu canlandı

1996’daki yönetim kadrosunu bir araya toplayan Sadri Şener dün Trabzonspor başkanlığına resmen aday oldu ve net mesajlar verdi “Mali tablo Albayrak tarafından bize gösterilmedi. Stat projesine karşı değiliz. Siyaseti kulübe sokmayız. Herkesin

YİTEN AĞABEY SIFATI!

Trabzonspor'da 16 Aralık'taki kongre öncesinde Hacı Yıldız ve İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan sonra eski başkanlardan Sadri Şener de adaylığını açıkladı. Bir süredir görüşmelerini sürdüren Şener, bugün düzenlediği basın toplantısında, "Zamanla yitirildiğine tanık olduğumuz Anadolu'nun Ağabeyi sıfatını yeniden Trabzonspor'a kazandırmak için çalışmalara 17 Aralık'tan itibaren başlayacağız" dedi.

 

YÖNETİCİLER KATILDI

Trabzonspor'da 1992 - 93 ve 1993 - 94 sezonlarında başkanlık görevini yürüten Sadri Şener, Trabzon Usta Park Otel'de düzenlediği basın toplantısıyla 16 Aralık'taki kongrede başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Basın toplantısına Şener'in listesinde bulunan eski yöneticiler Hayrettin Hacısalihoğlu, Önder Bülbüloğlu, Necmettin Aytekin, İhsan Alioğlu ve Bahri Köse de katıldı.

YENİDEN BURADAYIM"15 yıl sonra yeniden karşınızdayım, ama bu kez gözlük takıyorum" diyerek sözlerine başlayan Sadri Şener, kulübün ekonomik koşullarının zaten bilindiğini ifade ederek, "Özellikle Ocak ayında ertelenen temettü, futbolcu alacakları, diğer borçlar, ara transferde takviye ve olacak temlikler nedeniyle yüklü miktarda sıcak paraya gereksinim olduğu için titiz bir çalışma yaptık " diye konuştu.

KOLEJ VE ÜNİVERSİTE

Kurumsallaşma çalışmalarına ağırlık vereceklerini vurgulayan Sadri Şener, "Trabzonspor'un, zamanla yitirildiğine tanık olduğumuz Anadolu'nun Abisi ya da sevgilisi sıfatını yeniden kazandırmak için çalışmalara 17 Aralık'tan itibaren başlanacaktır. Trabzonspor Koleji projesi geliştirilecek ve üniversitenin de ilk adımları atılacaktır. Yapamayacağımız bir sözü verecek değiliz. Bunlar için gayret göstereceğiz" dedi.

DİKKATLİ OLACAĞIZSadri Şener, Trabzonspor'un şartlar ne olursa olsun Türk futbolunu yöneten bir kurumla karşı karşıya olmaması gerektiğinin de altını çizerek, "Federasyonla iyi ilişkiler kurulacaktır. Kurumun haklarını sonuna kadar savunma yolu çatışmadan değil iyi ilişkilerden geçer. Buna dikkat edeceğiz. Trabzonspor'un ileri gelenleriyle de fikir alış verişinde bulunacağız. Bu asla icazet almak olarak değerlendirilmemelidir " dedi.

PARALI BAŞKANLIK DEVRİŞener, kurumu 'paralı başkanlık' beklentisinden ya da zorunluluğundan uzaklaştıracaklarını da vurgulayarak, "Trabzon başta olmak üzere Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde tesisleşme yoluna gideceğiz. Kuruma devamlı gelir getirici kaynaklar bulacağız. Enerji Santrali kurma düşüncemizi geliştirip bunu hayata geçireceğiz. Bu sayede de Kulübü paralı başkanlık beklentisinden uzaklaştıracağız" diye konuştu.

PROJEYE ÖNYARGILI DEĞİLİZŞener, Avni Aker'in şu andaki konumunun Trabzonspor'un ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediğini kendilerinin de kabul ettiğini ifade ederek, "Mevcut stadı yeniden yıkmak veya restore etmek de dahil, Akyazı projesi ve başka alternatifleri değerlendireceğiz. Akyazı'ya karşı ön yargılı değiliz. Ama herkesin görüşü alınacak. Daha sonra yine hep birlikte oturulup karar verilecek” şeklinde konuştu.

 

HEDEFİMİZ ÜST SIRALAR

Şener, “Hedefimiz daima üst sıralar ve Avrupa kupaları olmalıdır. Ancak bu iş kuru vaatlerle ve yanlış tercihlerle gerçekleştirilemez. Burada kullanılacak futbolcu kıstası yıldız değil, yararlılığı olan, hedefe ulaşmada katkısı olabilecek oyuncuları bulmaktır. Son görev dönemimizde hiçbir yıldız almadan, 6'si A, 5'i ümit ve 3'ü de Gürcü milli olmak üzere 14 milli futbolcusu olan bir kadro oluşturmuştuk. Hedef böyle bir kadrodur" dedi.

ERSUN YANAL İLE DEVAMSadri Şener, göreve gelmeleri durumunda Ersun Yanal'la yola devam edeceklerini de vurgulayarak, "Yönetimin kongre arifesinde yeni bir teknik direktörle anlaşma yapması doğru olmamakla birlikte kurumlarda devamlılık esastır. Kaldı ki teknik direktörümüz ülkede kendini kanıtlamış bir kimliktir. Karşılıklı oturup projelerimizi birbirimize anlatacağız. Sanırız çatışma değil, çakışma söz konusu olacaktır" diye konuştu.

LİSTEMİZ TAMAM GİBİŞener, listesini hazırlama çalışmalarını sürdürdüğünü de belirterek, "10 isim belli. Diğerleri için görüşmelerimiz sürüyor" dedi. Şener, kulübün alacak ve borçları hakkında kesin bilgi sahibi olmadığını da vurgulayarak, "Kimse söylemiyor. Zorla da alamam onları. Ama 17 Aralık'ta farklı bir tabloyla karşılaşırsak da bilgi ve tecrübemizle hallederiz. Kimse merak etmesin” şeklinde ifade etti.

 

YÖNETİM YANLIŞ YAPTI

Başkan adayı, “Yönetimin, seçime 10 gün kala İstanbul'daki benzin istasyonunun parasını alması bence doğru değil. Bizim yaptığımız görüşmelerde onu iki katına çıkarmak mümkün görünüyordu. Kulübün 16 bin üyesi var. Ama ben buradan giderken servetimi bıraktım gittim, herkesin bir oyu varsa benim iki oyum vardır. Gelip bize anlatmaları lazım, gizli kapaklı iş olmaz. Ancak dediğim gibi gelişmeler ne yönde bilmiyorum" dedi.

KİM GELİRSE GELSİN!Şener, "Bu sene zaten Ersun değil başka kimi getirirseniz getirin şampiyonluk olacak gibi görünmüyor. Devre arası 1 - 2 oyuncu alınır devam edilir. Bu sene değil ama ondan sonraki sene için şampiyonluk sözü verebiliriz tabi. Takım şu anda ismine yakışmayan bir durumda. Bunun bu hale gelmesinin bir sürü sebebi vardır. Futbolcunu kolay kolay satmayacaksın. Buraya bir değer almışsan onu koruman gerekir" dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.