Abdülkadir Parmak çok etkilendi bakın ne yaptı?

Trabzonspor Kulübü’nde yaşanan güzel bir detayı paylaşarak haftaya başlayalım. Bunu okuduğunuzda gerçekten kulüpte müthiş bir sıcak diyaloğun olduğunu hissedeceksiniz! 

Futbolcular idmana girer çıkarken çok fazla kulüp personeliyle diyalog kurmazlar! Kuranlar da birkaç kişiyle sınırlıdır.

Daha önce böyle diyalogların zarar getirdiğini gördük. Ama bu defa örnek alınacak cinsten…

Abdulkadir Parmak, hizmetli çalışan bir personele 4 bin lira civarında yardım etmek istedi. Sonuçta hizmetliler asgari ücretle çalışıyorlar. Abdulkadir de bunu bildiğinden; hizmetli personelin işine olan sevgi, saygısını ve emeğini gördü. Parayı da vermek istedi ama o personel “Benim hakkım değil, zaten maaşımı alıyorum abi” diyerek geri çevirdi.

Abdulkadir bundan çok etkilendi ve kulüp idaresiyle bunu paylaştı. 

Çok güzel bir davranışta bulundu.

Ne yaptı biliyor musunuz?

Aldığımız bilgiye göre Abdulkadir bir bütçe ayırıp tüm hizmetli personele ay başında maaş harici 2 bin lira yatırılmasını sağladı.

Personeller maaşlarını çekerken şöyle bir ibare gördüler “Abdulkadir Parmak’tan prim ödemesi.” 

Kulüpte güzel böyle örnek şık hareketler oluyor. Teşekkürler Abdulkadir.. Teşekkürler Trabzonspor. 

 

Yenilikleri zaman zaman paylaşacağız

 

Kuzey Ekspres Gazetesi’nin yeni temalı internet portalı güçlü kadrosuyla sizlerle birlikte oldu. Yenileme çalışmaları henüz bitmedi. 2021’de Kuzey Ekspres hem sayfalarında hem de dijital platformlarda güçlü atılımlar yapacak. Madur Medya ile gücüne güç katan Kuzey Ekspres, yazar kadrosuna yeni yüzler katarken farklı bakış açılarıyla gündemi belirleyen konulara ışık tutacak. Objektif tarafsız yayın ilkesini yıllardır sürdüren ve bu noktada ödün vermeyen Kuzey Ekspres’i takip etmeye devam edin. Kafulluk’ta zaman zaman bu yenilikleri paylaşacağız.

 

Fırtına vadisinde neler oluyor?

Rize Çamlıhemşin'de, içinde çay bahçelerinin de bulunduğu 36 bin 446 metrekarelik arazi hakkında belediyenin talebi üzerine acele kamulaştırma kararı çıkarıldı. Fırtına Deresi kıyısındaki arazilerin toplu konut, cami, turizm ve ticari alan için kullanılması planlanıyor.

Bu noktada Akarsu ve deniz kenarlarında yapılaşmaya müsaade edilmemeli.

Zira doğallığı ve çevreyi bozuyorlar.

90'lı yıllarda Romanya'dan çalışmak için gelen Rumen bir turist, "Komünizm zamanında dere ve deniz kenarlarına ev yapmak için 300 metreden fazla yaklaşmak yasaktı," demişti. Günümüzde denize 100 metre yaklaşamazsın! Ama yaklaşıldı... Fırtına Deresi ve çevresi inanılmaz doğal güzellikleri ile ün yapmıştır! Hele de dünyada yaşanan pandemi, kuraklık gibi durumlar Karadeniz’in doğal güzelliklerini daha cazip kılarken neden imar izinleri peş peşe gelir? Sorgulamalıyız. 

 

Patırtı koparılmasına bu defa müsaade edilmedi

 

Avrasya Üniversitesi birleştirilen üç enstitü ile ilgili açıklama yaptı. Üniversitelerin teklifi ve YÖK’ün aldığı yeni karar çerçevesinde üniversitelerde daha önce ayrı ayrı hizmet veren enstitülerin tek çatı altında toplandığı belirtildi. Sağlık, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri artık lisansüstü enstitü olarak hizmet verecek.   

Çok hızlı bir açıklama yapıldı. Bu defa dedikodulara da mahal verilmedi..

Sanki Avrasya kendi kararıyla bunu yaptı gibi bir patırtı koparılacakken Avrasya Basın Bürosu tek tek tüm medya kuruluşlarını aradı ve konuyu izah etti. 

 

Bir şey dikkatimizi çekti uyarmak istedik

 

Trabzonspor'da geride kalan tüm haftaların maaş ve prim alacakları oyuncuların hesaplarına yatırıldı. Daha önceki dönemlerde yaşanan, “o para almadı” “şu ayki maaşlar yatmadı” gibi tantanalar yok!

“Kulübün şu futbolcuya şu kadar borcu var” gibi sözler de yok.

Saha dışında ve içinde her şey güzel, maşallah nazar almasın.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun da morali yüksek. 

Bu zaferler kutlanırken her nedense Başkan Ahmet Ağaoğlu’nu görmezden gelen de bir grup var camiada… Onların farkındayız!

Sonuçta başarısızlığın sorumlusu kendisidir evet ama bir de başarının da önderi olduğunu unutmamak lazım. 

Sanırız o kesimin kongre hesapları var! Sosyal medyada bu bazı hesaplardan görülüyor.

E dikkat çekiyor haliyle..

2010’da böyle bir iç çekişme yaşandı! Kulübe zarar verdi. Aman ha! Biz uyarıyoruz. Ta en başından dikkat çekiyoruz.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.