Adaylar Gövde Gösteri Yapmayacak

Adaylar Gövde Gösteri Yapmayacak

İl Başkanı Muhammet Balta, hafta sonu partisinin 3. Olağan Kongresi'ne katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'a gelmesiyle ilgili ilçe başkanları ile birlikte il binasında bir toplantı yaptı.

Toplantı öncesi bir açıklama yapan Balta Başbakanımız 29 Mart yerel seçimlerinden sonra yani Trabzon belediyesini kazandıktan sonra ilk defa Trabzon’a geliyor. Pazar günkü il kongremize teşrif edecekler ve orada hem teşkilat mensuplarmızla hem de halkımıza buluşacak.  Hem biz başbakanımızla hem de o Trabzon’la hasret giderecektir. Bizlerde teşkilatlar olarak sayın başbakanımızı en iyi şekilde karşılamak için hazırlıklar içersindeyiz” dedi.

 

Pazar günü gerçekleştirilecek il kongresinden daha önemli olan şeyin her zaman Trabzon’umuzun yanında olan her türlü desteği veren başbakanımızın Trabzon’a gelmesi olduğunu ifade eden Balta şunları söyledi. Başbakanımızın Trabzon’umuzu sektörel ve bölgesel teşvikte 3 bölgeden 4 bölgeye alması bu Trabzon adına son derece anlamlıdır. İnşallah burada Trabzon insanı konuk severliğini misafirperliğini başbakanımıza gösterecektir. Kongremizde Trabzon’umuza ak partimize yakışır bir şekilde geçecek. Ben şundan mutlu oluyorum. Son dönemlerin en fazla ilgi alaka gösterilen bir kongre. Çok seviyeli bir yarış bundan da memnuniyet duruyoruz. Partimize yakışır bir şekilde geçmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sonuçta ak partimiz bu kongre’den güçlenerek çıkacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bütün arkadaşlarımızla kongreden ziyade güçlü bir yönetim anlayışlıyla Trabzon insanın beklediği ve söz verdiğimi projelerin gerçekleşmesi için mücadele ediyor bu çok önemlidir benden bundan bir Trabzon sevdalısı bir kardeşiniz olarak mutlu oluyorum. Huzurlarınızda ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta Genel Başkanları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İl kongresinde hangi adayı desteklediğini açıkladığı bir konuşmayı Trabzon il kongresinde de yapıp yapmayacağını bilmediğini ifade ederek “ başbakanımız İstanbul’da mesaj vermiş olabilir. Başbakanımızın kongre ile alakalı yapacağı konuşmada her zaman en iyisini en doğrusunu yapar. Örnek aldığımız liderimizdir, başbakanımızdır. Bizim beklentimiz kendisini Trabzon da en iyi şekilde ağırlamak olacaktır. Burada delegelerimiz hür iradelerini kullanarak önümüzdeki üç yıl için il teşkilatını seçecektir. Hiçbir adayında bu kongrede birbirlerine karşı gövde gösterisi yapmayacaktır. Şu anki il yönetim kurulundan 12-13 kişinin diğer aday Ahmet Metin Genç’in listesinde olmasından hiç bir rahatsızlık duymuyoruz. Hepsi arkadaşımız kardeşimizdir. Başka bir siyasi partinin adayının etrafında değil yine aile içersindeki bir arkadaşımızla birlikte oluyorlar. Onlarında görüşlerine saygı duymak lazım. Önemli olan Ak partinin Trabzon’da bu kongreden güçlenerek çıkması ve yoluna devam etmesidir” dedi.

 

On yedi ilçe başkanın katıldığı toplantının ardından ismi il başkan adaylığı için geçen Osman Kaya bir basın toplantısı düzenledi. Kaya kongre sürecinde adaylığı düşündüğünü ancak bir buçuk aylık çalışma süreci sonunda birlik beraberliğin sağlanamadığı gerekçesiyle il başkanlığına aday olmaktan vazgeçtiğini söyledi. Her iki adaya aynı uzaklıkta olduğunu ifade eden Kaya’ya basın toplantısında Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Düzköy ve Vakfikebir ilçe başkanları da yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.