Adaylık iması!

Adaylık iması!

AKP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın yerel ve ülke gündemine ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Aydın, Trabzon Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı şeklinde kamuoyunda gündem yaratılmaya çalışıldığını belirterek, yerel seçimlerde partis

GİZLİ ELİ AÇIKLASIN

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’nun kamuoyunda gündem yaratan “Uzun soluklu büyük projelerimiz uygulama noktasında gizli bir el tarafından engelleniyor” ifadelerine AKP Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın’dan sert yanıt geldi. Başkan Canalioğlu’nun bu yöndeki söylemlerine Trabzon halkının ve Bakan Özak’ın da şaşırdığını belirten Aydın, gizli el diye bir şeyin olmadığını söyledi. Aydın, “Başkan Canalioğlu hükümeti, Milletvekillerini, Bakan’ı kastetmedim diyor ama oklar direkt iktidar partisine gidiyor. Gizli el kimse çık söyle. ‘Yok böyle bir gizli el’ Başkan’da biliyor. Dört yıldır vaat ettiği hizmetleri yapamayınca engelleniyor diyerek halkın önüne çıkıyor. Tekel, Hamamizade binasından başka projeleri yok. Bugüne kadar yapılan bütün çalışmaları AK Parti yapmıştır. AK Parti bütün belediyelerin önünü açmıştır” diye konuştu. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın, Başkan Canalioğlu’nun bu gizli eli açıklamasını isteyerek, “Kimse bu anlayalım, bir yönetici mi? Her kimse söylesin. İktidar partisi olarak Başkan Canalioğlu’na elimizden gelen desteği verelim” diye konuştu.

 

SU ÜZERİNDEN SEÇİM STRATEJİSİ

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan ‘Trabzon’un suyu AB’liği standartlarında olup vatandaşın artık musluktan rahatça su içilebileceği, ayrıca suyun insani tüketim amaçlı sular yönetmeliğine uygun olduğunun tescillendiği’ şeklindeki açıklamalara da değinen Ergin Aydın, bu tür açıklamaların seçim stratejisinden başka bir şey olmadığını söyledi. Aydın, “Ben 4 yıl öncesinde de musluktan su içiyordum şimdi de içiyorum. 4 yıl önce su kirliydi de şimdi mi temiz oldu? Su aynı su, Trabzon’un suyu 4 yıl öncesinde de AB’liği standartlarına uygundu. Başkan belediyeyi kazandığında, ‘suyumuz kirlidir, içmeyin!’ diye ilan veriyordu. Şimdi için diye ilan ediyor. Bunlar seçim stratejileridir. Geçmiş yıllardaki hazır su satışları ile şimdiki su satışlarını iyi kıyaslamak lazım. Araştırın bakın büyük bir artış göreceksiniz” ifadesini kullandı.

 

ARAKLI’DA AKP’NİN OLACAK

Araklı Belediye Başkanı Ümit Çebi’nin, ‘AKP sakın ola Araklı’dan belediye başkan adayı çıkarmasın, yazık olur’ şeklindeki meydan okumasına AKP Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın’dan yanıt gecikmedi. 22 Temmuz genel seçimlerinde Trabzon’da yüzde 56 oranında bir oy aldıklarını belirten AKP Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın hedeflerinin bu oranı yüzde 60’lara çıkararak tüm belediyeleri almak olduğunu söyledi. Aydın, “Kişileri, şahısları hedef almak istemiyoruz. Şu kadar söylüyorum. Araklı’da tüm belediyeler de bizim olacak. Vatandaş bu hükümete olan desteğini yerel seçimlerde de gösterecektir” diye konuştu.

 

BAŞÖRTÜSÜ SERBEST OLMALI

Türkiye gündemini uzun süreden beri meşgul eden ve zaman zaman sert tartışmaların yaşandığı üniversitelerde başörtüsünün serbestliği isteminin vatandaşın isteği olduğunu belirten Ergin Aydın, “Bir araştırma şirketinin yaptığı anket halkın yüzde 73‘ü başörtüsünün serbest bırakılmasını istediğini ortaya koydu. Böyle bir çoğunluk karşısında bireysel düşüncelerle durmak mümkün değil. Muhalefet iktidar el ele vererek sorunu çözüyor. İnşallah bu çalışmalarla kanun tasarısı meclisten geçerek uygulamaya konacaktır. Temennimiz bu yöndedir” dedi.

 

BAŞKAN ADAYLIĞINA YEŞİL IŞIK

Trabzon Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı şeklinde kamuoyunda gündem yaratılmaya çalışıldığını dile getiren AKP Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın, şu anda merkez ilçe başkanı olarak partisini yerel seçimlere hazırladığını söyledi. ‘Aday olmayı düşünüyorum’ söylemlerinin çarpıtılarak kamuoyuna farklı lanse edildiğini ifade eden Aydın, yerel seçimlerde partisinin uygun gördüğü her görevde yer alabileceğini kaydederek, Trabzon Belediye Başkan adaylığına üstü kapalı da olsa yeşil ışık yaktı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.