Adem Keleş Ankara’ya neden gitti?

Sayın Başkanımız Muharrem Usta. Senden, sadece senin bize vadettiğin şeyi istiyoruz. Ne bir fazlasını isteriz ne bir eksiğini, sen bize ne dedin. "Beni seçin 50. yılda şampiyonluk sözü veriyorum" dedin. Senden sadece söz verdiğin şeyi istiyoruz. Takım için hiçbir karşılık istemeden beste yapan ve kulübe hediyem olsun diyen sanatçıdan telif istiyorsun diyorlar. Konunun detaylarını bilmiyorum. Bildiğim bir şey var, o da 50. yılda şampiyon olmak istiyoruz. Başkan adına mazeret sıralayacak olan kardeşlerim olursa onlara da "Başkan tablonun ne olduğunu bu gün mü öğrendin?" der geçerim. Evet, başkan bize verdiğin sözü yerine getir. Bir gram daha fazlasını isteyen Fenerli olsun. (Harun Çelik)

***************

Adem Keleş  Ankara’ya neden gitti?

AKP Trabzon il kongresi yaklaşırken kulisler de hareketlendi. AKP’de kimileri Haydar Revi’nin yeniden il başkanı olacağını söylerken kimileri başkan dahil yönetimin büyük bir kısmının değişeceğini iddia ediyor. Trabzon iş aleminin önemli isimlerinden Partaş Beton’un patronu Adem Keleş geçenlerde alelacele Ankara’ya gitti. Keleş’in Ankara’ya AKP seçimleriyle ilgili mi yoksa başka bir nedenle mi gittiği öğrenilmedi. Bu arada başarılı iş adamının Ankara’da Milli Güvenlik Genel sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ile de görüştüğü kaydedildi.

adem-keleş.jpg

Karşıyaka-Uğurlu yolunun projesi değiştiriliyormuş!

Karşıyaka-Uğurlu yolunun yapımına başlanmamasının nedeni, yol güzergahındaki proje değişikliği imiş. Güzergahın Tanjant yolu üzerindeki kısmında Trabzonlu ünlü bir siyasetçinin birkaç mağazası varmış. Yolun o kesiminde mağazalar zarar görmesin diye proje değiştirilmiş. Yol o bölgede dal- çık olacakmış. Orada yüksek oranda bir eğim var. Orada dal-çık olur mu? Olsa kime yararı olur? Neyse; Karayolları Genel Müdürlüğü henüz yeni projeyi onaylamamış. Bu iddia bizim değil. Bunları söyleyen yolun yapımcı firmasının en yetkili isimlerinden biri. Karşıyaka-Uğurlu yolu neden yapılmıyor başlıklı yazımızdan sonra yapımcı firmanın bir yetkilisi gazeteci Hakkı Emiroğlu’na bunları söyledi. Trabzon’u güneye bağlayan bir yolun projesi, bir siyasetçinin bir mağazası etkilenmesin diye değiştirilir mi? Maalesef Türkiye’de değiştiriliyor. Bu arada, Karşıyaka-Uğurlu yolunun Kanuni Kavşağından sahile bağlantı yolunun israf olduğunu, trafik ve ulaşıma olumlu bir katkısı olmayacağını defalarca yazdık. Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu dahil yetkililere dinletemedik. Karşıyaka-Uğurlu yolunu Karşıyaka bölgesinde bağlarsın Kanuni yolunda hem milyonlarca lira tasarruf edersin, hem de yolu kısa süre içerisinde hizmete açarsın. Karayolları yetkilileri, bu tür işleri maalesef masa başında düzenliyor. Olan da vatandaşa oluyor.

karşiyaka-001.jpg

Hastane yöneticilerinin performansı süper!

Trabzon’daki Kamu hastaneleri birliğine bağlı hastanelerin yönetim kadrolarında değişikliğe gidilmediği için demek ki bu hastanelerin yöneticileri süper görev yapıyor. Şimdi diyeceksiniz ki, bunu da nereden uydurdunuz! Bu iddia bizim değil. AKP’lilerin sabah akşam konuştukları bir olay! AKP il Başkanı Haydar Revi, hastanede görev yapan üst düzey yöneticilerin isimlerini bir listeye yazmış ve kamu hastanelerinin babadan torpilli genel sekreteri Halit Çınarka’nın yanına gitmiş ve ‘Hiçbir hastanenin başhekimi, müdürünü değiştirmeyeceksin’ demiş. Bu durumda hastane yöneticilerinin performans işi de askıya alınmış oluyor. Peki Trabzon’daki hastane yönetimleri gerçekten başarılı mı? Kamu hastaneleri başarılı olsa başta Tıp Fakültesi olmak üzere özel hastanelerde ve de Fatih Devlet Hastanesi’nde hasta kuyruğu oluşmaz!

Numune’deki kanser üniteleri arızalı!

Trabzon Numune Hastanesi’ndeki kanser ünitelerinin arızalı olduğu ve tamir edilemediği söyleniyor. Hastanedeki kanser üniteleri gerçekten arızalı mı bu konuda bilgi sahibi değiliz. Kanser ünitelerinin arızaları olduğunu hastanede görevli bir doktor söyledi. Doktor herhalde yalan söylemiyordur. Bu arada Trabzon’da 270 yataklı bir hastanenin başhekiminin ‘Hastanemizde son 8 ayda 268 hasta öldü çok başarılıyız’ dediği iddia ediliyor. Başhekimin böyle bir şey söylediğine ihtimal vermiyoruz. Bu tür söylentileri uyduranların hedefi kesinlikle o başhekimin koltuğudur.

Ali Kaan isteği ve Güney Ekspres otoyolu!

MÜSİAD Trabzon şube başkanı işadamı Ali Kaan, Arsin’de denizden doldurularak kazanılacak araziye yatırımcılar olarak talip olduklarını söyledi. Ali Kaan’ın ve diğer sanayici ve de yatırımcıların arsa talep etmeleri iyi güzel de sanayicilere verilen arsalar amacına uygun kullanılıyor mu? Türkiye’de arsa ve arazinin en değerli olduğu bölgelerin başında Trabzon geliyor. Trabzon’da sanayiciye yatırımcıya arsa bulmak deniz doldurmakla değil de arsa üretmekle olur. Bunun da çaresi güney ekspres otoyoludur. Gazetemiz sahibi ve yazarı Hasan Kurt’un önerdiği ve KTÜ Ulaştırma bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Atakan Aksoy’un tüm detaylarıyla ve yapılabilirliğiyle ortaya koyduğu projedir. Prof. Dr. Aksoy’un projesini öğrenmek isteyen ‘google’a ‘Güney ekspres otoyolu, Atakan Aksoy ‘ yazsın, bu önemli proje hakkında bilgi sahibi olsun. Trabzon’u kurtaracak olan proje kesinlikle, ‘Güney Ekspres Otoyolu’ projesidir.

ali-kaan.jpgduyuru.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar