“ADİL OLACAĞIZ ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ”

“ADİL OLACAĞIZ ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ”

İyi Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Osman Akbulut, halka seslendi;

  Türkiye, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için geri sayım yaptığı şu günlerde aday adayları sahada… Yoğun tempoyla çalışanlardan birisi de İyi Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Osman Akbulut. Gazetemizi ziyaret ederek, önemli açıklamalarda bulunan Osman Akbulut, “Adil olacağız, adaleti sağlayacağız.. İyi bir Türkiye için varız, buradayız, yanınızdayız” dedi.
İyi Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Osman Akbulut, gazetemizi ziyaret ederek dikkat çeken açıklamalara imza attı.
Sayın Akbulut ile sohbetimizden öne çıkan soru ve cevaplar şöyle;
CUMHURİYETÇİ BİR AİLENİN EVLADI
Sayın Osman Akbulut, hoş geldiniz sefa getirdiniz. Bizler sizleri tanıyoruz. Ancak okuyucularımız için kendinizden bahseder misiniz?

1965 yılında Trabzon’da doğdum. Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine inanmış; Türk Milleti’nin varoluşundan bu yana değiştirilerek değil geliştirilerek aktarılan gelenekleriyle yaşayan bir aileden geliyorum. Türk toplumunu her alanda her zaman en ileri ve en iyi yerde görebilmeyi amaç edinen bir siyasi kimliğe sahibim.
“YANDAŞLARLA KADRO KURDULAR”
Türkiye ile ilgili genel bir değerlendirme yapar mısınız?
Ülkemizin uzun yıllardır gelecek planlaması olmaksızın sadece yandaş sıfatından faydalanarak oluşturulmuş kadrolar ile günü kurtarmaktan ibaret bir anlayışla ilerlediği görünümü verilen ancak tüm değerlerimizi en küçük yapı taşına kadar sarsan ve medeni dünyada var olmak kaygısı gütmeyen bir yaşayışı amaç edinmişlerce yönetiliyoruz.
“TÜKETİME ENDEKSLİ BİR TOPLUM”
Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum hepimizin malumudur. Ülke kaynaklarının hızla tüketildiği, her alanda dışa bağımlı hale getirilmiş bir durumdayız. Özgür düşünüp, özgür hareket edemeyen bir döngünün içine yerleştirilmiş, üretimi sadece malî yönleri ile değerlendiren tüm kazanımlarını “önce ben” diyerek “bizi” unutmuş tüketime endeksli bireylerden mürekkep bir toplum haline dönüştürülmekteyiz.
“İYİ PARTİ CESURLAR HAREKETİ”
İyi Parti’ye katılmanızın sebebi nedir?

“Özgürlük olmayan ülkede ölüm, yıkılış vardır. Her ilerlemenin kurtuluşun anası özgürlüktür.” veciz sözü durumumuzu özetlemektedir. Yeniden diriliş ile tam bağımsız Türkiye hedefi amacıyla yola çıkan cesurlar hareketine katılmamın sebebi budur. Kendi değerlerinin farkında bireysel hedeflerden ziyade toplumsal hedefler ile “biz” , “bizim ülkemiz” , “ bizim değerlerimiz” , “bizim geleceğimiz” için buradayız. Dünya’da hızla gelişen teknolojiye uzaktan bakmamak, bizzat üretimine katkı sağlamak daha ileriye taşıyacak mutlu ve sağlıklı çocuklar yetiştirebilmek için buradayız.
“TRABZON CİDDİ KAYIPLAR VERMİŞTİR”
Trabzon için bir durum değerlendirmesi yapar mısınız?
 Trabzon geçmiş yıllarda kültür, sanat ve eğitim kalitesi ile adından söz ettirirken az önce bahsettiğimiz tüm gelecek hedeflerinden yoksun yönetimden ne yazık ki nasibini almıştır. Sadece kültürel açıdan değil yaşamsal standartlar açısından da ciddi kayıplar vermiştir. Trabzon’umuza vaat edilen bir çok yatırım yapılmamıştır. Her fırsatta gündeme getirilen tren yolu ulaşımı buna bir örnektir. Turizm konusunda sadece Araplara bel bağlanmış durumda. Limanımız, fındık, çay, köylümüzün, eğitim durumu, şehirdeki niteliksizlik, taşradan taşımalı sorunlar. Bölünen üniversitemiz eski haline geri getirilmelidir. OHAL derhal kaldırılmalıdır. Amacımız odur ki; cesur adımlar ile şehrimiz ve devamında ülkemiz insanının en İYİ şekilde yaşamasına vesile olacak işler yapmaktır.
TÜRKİYE İÇİN İYİLER BİR ARAYA GELECEK…
İnşallah. Osman Bey, röportajımızı noktalamak için son mesajınız?

Okuyucularımız ve halkımız emin olsunlar ki; İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. İyi insanları insanlık tarihine armağan etmiş bir milletiz. Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre bu milletin iyi insanları arasından yetişti.  İyi insanlar iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve TÜRKİYE İYİ OLACAK. Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Birlikte başaracağız. Adil olacağız, adaleti sağlayacağız.. İyi bir Türkiye için varız, buradayız, yanınızdayız.

009-049.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.