AĞA MALZEMEDEN ÇALMIŞ!

   Ahmet Ağaoğlu'nun takımı Alman Harbinden yeni çıkmış gibi. Sürekli revirlik sakatlar geliyor. Malûm Ağa evvelinde Yusuf Yazıcı'yı bir Fransız kontuna satmıştı. 
Başarılı olmanın sırrı basit şeyleri doğru yapmaktır. Zamana karşı ısrarla yapmalı bunu. Profesyonel bir kulübün sağlık birimi gözünü kırpmaya gelmez. Ağa'nın pek hümanist pozları durumu kurtarmaya yetmiyor.
   Neyse, ölen öldü, kalan sağlar bizimdir, düsturuyla başladı Gençlerbirliği maçı.  Gençlerbirliği ligin puansız ekibi, tırmalamak zorunda. İlk çeyrekte Abdülkadir Ömür'ün yokluğunda bir yavanlık çıkıyor Trabzonspor'un oyununda. Trabzonspor kırmızı-siyah ekibi futbola uyandırmadan Philip Novak ile golü buldu.  Ama Trabzonspor gerisini getiremedi. Sörloth'un oyundaki varlığı başka bir şey. Fernandes'in ilk yarının sonlarındaki sakatlığıyla bordo mavili-ekip konsantrasyon kaybı yaşadı. İşte konuk ekip o boşlukta beraberlik golünü buldu.
   Abdülkadir Parmak bitkin bir görüntü verdi. Daha sert bir orta saha için Doğan Erdoğan tercih edilemez miydi, sorusu var. Nwakaeme iyi taşıdı, trafikte taktılar, Sörloth da terse yatırdı. Trabzonspor'un sayısı Gençlerbirliği için kan transferi oldu.
Sörloth'un arabeskleşme dakikalarında üç sayı gitti. Gençlerbirliği ikinci yarıda direksiyonu ele aldı.
Ve göstere göstere beraberlik golünü de buldu.
Sonuçta Ağa malın iyisini sattı. Kalanlara dikkat etmedi. Takımın kimyası bozuldu. Ünal Karaman pitstopta gecikti. Gençlerbirliği de puanı aldı

Önceki ve Sonraki Yazılar