AĞABEY USTA’YA!

AĞABEY USTA’YA!

Ali Haydar Usta, sağ olsun yazılarımızı dikkatle takip ediyor. Bazen sesini duyuyoruz, eleştirilerini alıyoruz. Haklı olduğu taraflar da yok değil! Neyse, geçen yine bir rakam gönderdi bize.

   Dedi ki “Trabzonspor Sportif A.Ş’nin 1 Haziran-31 Ağustos 2018 tarihleri arasındaki net zararı 191 milyon lira” Kulübün ne hale getirildiğini bize atıyor ama mevcut yönetimi ima ederek. O dönem itibariyle daha göreve geleli 6 ay daha olmamış bir yönetimden mucize beklemiyoruz ki! Geçmişteki iki yönetim döneminde yaşatılan ağır tablonun biranda düzeltilmesi mümkün müdür? Bunun Sayın Usta da biliyor aslında! Biliyor işte!
 agabey-ustaya.jpg
 

USTA DÖNEMİNDE NEYDİ?

 usta1.jpg
Mali raporlara bir bakalım dedik. İbrahim Hacıosmanoğlu döneminden Muharrem Usta’ya 397 milyon lira borç bırakılmış. Gerçi Muharrem Bey, “Ben 580 ile aldım” dese de, mali raporlar öyle söylemiyor! Muharrem Usta da Ağaoğlu’na “750 ile bırakıyorum” dese de kongrede açıklanan rakam 845 milyon TL idi. Bugün borç 1.3 katrilyona yaklaştı. Bunun 200 milyona yakını kur farkından 100 milyona yakını da faizlerden kaynaklanan artış! Gerçi kur düşüyor bakalım ne olacak ama kulübün KAP’a bildirdiği finansal raporlarda Usta dönemindeki zararlar şöyleydi: 31 Mayıs 2016 itibariyle net zarar 113 milyon TL, 31 Mayıs 2017’de net zarar 111 milyon TL, 31 Mayıs 2018’de de 293 milyon TL!


ÜNAL KARAMAN’A
YUSUF TAVSİYESİyusuf-ve-abdulkadir-002.jpg

Trabzonspor’un alt yapıdan gelen iki önemli yıldızı var. Bunların biri Abdülkadir Ömür diğeri Yusuf Yazıcı..İki oyuncu da çok genç. Kontrol altında tutulmaya ihtiyaçları var. Örnek olması gereken ağabeyleri Burak Yılmaz İstanbul’da kimlerle takılıyor. İzin günü olsa da bir profesyonelin sabahın ışıklarıyla sarhoşlarla eve gitmesine ne demeliyiz. Bu iki oyuncu Burak’tan uzak tutulmalı diyelim ve konumuza geçelim. Bura da Ünal Karaman’a görev düşüyor. Yusuf ve Abdülkadir’i severek motive etmeli. Bu iki oyuncuyu kurtların eline bırakmamalı. Düşüşte olan Yusuf’u kurtaracak olan hocasıdır başkası değildir. 


BİRDAL ÖZTÜRK,
HANGİSİ DOĞRU?birdal-ozturk.jpg

Trabzon’da Gençlik ve Spor İl müdürü Birdal Öztürk’ten sık sık haberler geliyor. Gençlik Spor da arazi olan çok! Müdür de buna önlem almak için kart sistemine geçti. Geçti geçmesine de adam sabah kartı basıyor yine arazi oluyor. Bir başka konuda  Ecvet Kurt meselesi..Sevgili Birdal, Ecvet ile uğraşman sana bir şey kazandırmaz, hatta kaybettirir. Bir başka ve en önemli konu ise; Birçok elemanın yerini değiştirdin.  İyi güzel de neden sonradan yarısını eski yerine getirdin. Eğer bir şey yapmışsan arkasında dursana! Siyasiler devreye girince nasılda  geri vitese taktın..Sevgili müdür, bak ta aracı yuvarlama! Bu siyasilere fazla güven olmaz!
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.